Anasayfa / KULİS / Bomba kulis: Başbakan’ın konutuna böcek koyanlar yakında açıklanacak!
basbakan-ev-dinleme

Bomba kulis: Başbakan’ın konutuna böcek koyanlar yakında açıklanacak!

MEDYAGUNDEM.COM- Vatan gazetesi yazarı Murat Çelik bugün Ankara’da kulislerinde çok konuşulan bomba iddiaları yazdı. En çarpıcısı yakında Başbakan Erdoğan’ın özel konutuna dinleme cihazı yerleştirenin yakında açıklanacağı detayıydı.

Çelik’e göre o isim de belli ve Erdoğan’ın koruma polislerinden biri.

İşte bomba iddialar:

GÜVENİLİR KAYNAKLAR DA TEYİT EDİYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara Subayevleri’ndeki özel konutunun altında yer alan ofisinde bulunan dinleme cihazını oraya yerleştiren kişinin kimliği ve bağlantıları yakında kamuoyuna açıklanacak.

Ankara’da son günlerde sıklıkla seslendirilen ve artık güvenilir kaynakların da teyit ettiği gelişmelerden ilki bu.

Söylenti, o böceği Başbakan’ın konutundaki ofise yerleştiren kişinin, Erdoğan’ın o dönemki yakın koruma ekibinden bir polis memuru olduğu yönünde. Tekrar ediyorum, işin bu kısmı henüz ‘söylenti’ düzeyinde.

MİT BELGESİ SAHTE HAZIRLAYAN İÇERİDEN

Kısa bir süre önce “MİT belgesi” diye yayınlanan ve “Paris’te 3 PKK’lının öldürülmesi talimatı” olduğu öne sürülen yazıyı üreten ve medyaya sızdıran kişi belirlendi.

Ankara’da son günlerde sıklıkla seslendirilen ve artık güvenilir kaynakların da teyit ettiği gelişmelerden ikincisi ise bu.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın kuruma ait resmi bir yazışma olmadığını açıkladığı o belgeyi oluşturan ve bir gazeteciye veren kişinin ‘içeriden’ olduğu tespit edildi. Söz konusu kişinin bir MİT çalışanı olduğu, hakkındaki kurum içi soruşturmanın devam ettiği ve bu istihbarat elemanının soruşturmanın sonuna dek görevinden alındığı bilgisi teyitli.

Yetkililer, bu noktada 2 ayrı suç unsurunun bulunduğu görüşünde. Hem “sahte belge üretmek” hem de sahte de olsa “Teşkilat bünyesinden dışarıya belge sızdırmak”.

Yakında tamamlanması beklenen soruşturmanın sonuçlarının da yukarıda yer alan ilk gelişme (Başbakan’ın konutundaki çalışma odasında bulunan böcek konusu) gibi kamuoyu ile paylaşılacağı söyleniyor.

MEDYAGUNDEM

feto-abla

“FETÖ ablası”nın görüştüğü MİT’çi!

FETÖ’nün “abla yapılanması” iddianamesinde, Çiğdem A.’nın 15 Temmuz sonrası bir MİT’çiyle görüştüğü belirlendi. İstanbul Terör …

bylock2

Kripto FETÖ’cüleri köşeye sıkıştıracak yeni liste

MİT’in, FETÖ’nün haberleşme programı ByLock’u kullandığı tespit edilen 105 bin kişilik listeyi savcılıklara vermesinin ardından …

darbe

İşte MİT’e darbeyi haber veren binbaşının ifadesi

15 Temmuz darbe girişimini MİT’e haber veren binbaşının ifadesine Yeni Şafak ulaştı: Pilot Binbaşı Deniz …

2 Yorumlar

  1. Katıldığı bir Tv programında devletin kurumları arasındaki rekabet olarak değerlendiren Tilki Ekrem bakalım o ZAMAN ne diyecek?

  2. bugün bir haberde ak partiden ayrılacak milletvekilleri bbp ye geçecek deniyor.bu adamlar nerde itlik köpeklik var orda.şimdi tamamen net herşey.muhsin başkan suikastı çözülürse ki devlet biliyordur bunların katillerini herşey ortaya çıkar.adamlar planlamış herşeyi arkadaş muhsin başkanı öldürüp bbp ye sırt dayayıp başa geçeceklermiş herşey net artık.ama ben size söylüyorum bu nurcular başa geçtiği gün bu ülkede kan durmaz hemde hiç durmaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir