Anasayfa / GENEL / Bize Atatürk’ten sonra sadece Erdoğan sahip çıktı
bayirbucak1

Bize Atatürk’ten sonra sadece Erdoğan sahip çıktı

Türkmen Komutanı Albay Ebu Fadıl, MİT tırlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. O yardımlar olmasaydı Türkmenlerin öldürülmüş olacağını söyleyen Ebu Fadıl, “Bayırbucak Türkmenlerine sahip çıkan tek kişi, Mustafa Kemal Atatürk’tü. O günden bu yana bize sadece Recep Tayyip Erdoğan kol kanat gerdi” dedi.


Bayırbucak Türkmen Dağı Tugayı Komutanı Albay Ebu Fadıl, “Osmanlı’dan sonra Bayırbucak Türkmenlerine sahip çıkan tek kişi Mustafa Kemal Atatürk’tü. O günden bu yana bize sadece Recep Tayyip Erdoğan kol kanat gerdi” dedi.

Fadıl, babalarından, dedelerinden duyduklarına göre, Atatürk’ün, Osmanlı’nın son döneminde subay olduğu yıllarda Bayırbucak Türkmen bölgesine geldiğini anlattı.

Burada Mustafa Kemal Atatürk’ün 15 gün kaldığını duyduklarını dile getiren Fadıl, şunları söyledi:

“O dönem bölgedeki birçok Türkmen köyünde yatmış. Köy köy, çiftlik çiftlik incelemelerde bulunmuş ve oradaki halka, Türkiye’ye bağlanmaları ve bu konuda direnmeleri tavsiyesinde bulunmuş. Bu konuda destek vereceğini söylemiş. Hatta dedelerimizin, ninelerimizin onunla ve yakınlarıyla çekindiği fotoğraflar bile var. Tarihten beri bunu hep anlattı büyüklerimiz bize. O öldükten sonra Bayırbucak’ı Türkiye dışında bıraktılar. O 2 yıl daha yaşasaydı, Bayırbucak, Türk topraklarında yer alırdı.”

”Atatürk’ten bu yana bize sadece Erdoğan kol kanat gerdi”

Bayırbucak Türkmen Dağı Tugayı Komutanı Albay Ebu Fadıl, “Osmanlı’dan sonra Bayırbucak Türkmenlerine sahip çıkan tek kişi Mustafa Kemal Atatürk’tü. O günden bu yana bize sadece Recep Tayyip Erdoğan kol kanat gerdi” dedi.
Bayırbucak, Osmanlı’nın, Anadolu’nun bir parçasıdır. Kader bizi diğer tarafta bıraktı. O günden bu güne, Bayırbucak Türkmenlerine kimse sahip çıkmadı. AK Parti İktidara geldiğinde, Suriye’de rahattık. Savaş öncesinde de bizi maddi manevi kolluyordu. Yani, Osmanlı’dan sonra Bayırbucak Türkmenlerine sahip çıkan tek kişi Mustafa Kemal Atatürk’tü. O günden bu yana bize sadece Recep Tayyip Erdoğan, kol kanat gerdi.” dedi.

“Bayırbucak’ı kaybederdik”

Türkiye’nin kendilerine yardım etmeye başladığında, ülke içinde Erdoğan’a “çamur atılmaya başlandığını” ifade eden Fadıl, Bayırbucak Türkmenleri olarak buna çok üzüldüklerini belirterek, “Biz, kimden yardım isteyecektik peki, Allah’tan ve Türkiye’den başka. Başka kimimiz var” diye konuştu.
Albay Fadıl, şöyle devam etti:

“Bölgemiz stratejik bir öneme sahip. Herkesin gözü bu topraklarda. PYD, DAEŞ ve Esed rejimi dışında bazı dış ülkeleri de toprağımızı istiyor. Şu an Türkmen Dağımız her gün havadan ve karadan bombalanıyor. Camiler, evler, okullar yerle bir oldu. Bazı aileler komple yok oldu. Türkmenlerin Suriye’deki son kalesi olan Bayırbucak Türkmen bölgesi, DAEŞ’in elindeydi ya da rejim almıştı. Çünkü o dönemlerde DAEŞ bölgemize yerleşmiş, Türkmen Dağı’nı tamamen ele geçirmeye çalışıyordu. Bu savaşta 15 şehit verdik. O yardımlar da olmasaydı Türkmenlerin yüzde 80’i öldürülmüştü. Sonra gelen yardımlarla DAEŞ’i bölgeden defettik.”

“Türkiye’nin tamamını kardeş biliriz”

Suriye’nin tek parça devlet kaldığı sürece ülkenin parçası kalacaklarını vurgulayan Fadıl, ancak ülke bölünmeye giderse kendilerinin de başka planlarının olacağını bildirdi.
Türk’ten, Türkmen’den terörist çıkmayacağını söyleyen Fadıl, şöyle devam etti:

“Bizim tarihimiz insanlık tarihidir. Türkmenler kendine silah çekmeyene, masuma, kadına, çocuğa asla silah çekmez. Bu tarih boyunca böyledir. Bize bazı kesimler terörist gözüyle bakıyor. Maalesef bizi Türkiye’deki siyasi hesapların malzemesi yapıyorlar. Ancak biz taraf değiliz. Biz Türkiye’nin tamamını kardeş biliriz. Ancak Erdoğan her çıktığı televizyonda, konuşmasında Bayırbucak Türkmenlerinden bahsediyor. Bize sahip çıkıyor. Erdoğan’ı ayrıca çok seviyoruz. Türkiye’ye çok büyük borcumuz var. Hem devlete hem de millete çok şey borçluyuz. Şu an A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarımızı Türkiye karşılıyor, hem de karşılıksız. Allah bin kere razı olsun ve korusun devleti, Erdoğan’ı, Davutoğlu’nu ve tüm Türk milletini.”

MEDYAGUNDEM

kemal-grup1

Esad ağızlı gayrimilli ana muhalefet lideri Bayırbucak Türkmenleri ile dalga geçti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Suriye’de kaybedenler, Türkiye, Türkmenler ve sivil vatandaşlardır. Bayırbucak’tan bahsediyorlar. Ne …

dua

Diriliş Ertuğrul’da geceye damga vuran Bayırbucak Türkmenleri duası

Diriliş Ertuğrul dizisinde, İbn-i Arabi’nin Bayırbucak Türkmenlerine ettiği dua geceye damgasını vurdu. Diriliş Ertuğrul dizisinde, …

turkmen3

İşte bu yüzden hainsin Can Dündar!

MİT TIR’ının durdurulmasıyla ismini duyuran Bayırbucak’taki Türkmenleri Esad karadan, Rusya havadan bombalıyor. Bölgede yüzbin sivil var …

1 Yorum yapıldı

  1. başbakanımızı yalancılıkla suçlayan devlet bahçeliden cevap bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir