Anasayfa / GENEL / Esad ağızlı gayrimilli ana muhalefet lideri Bayırbucak Türkmenleri ile dalga geçti!
kemal-grup1

Esad ağızlı gayrimilli ana muhalefet lideri Bayırbucak Türkmenleri ile dalga geçti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Suriye’de kaybedenler, Türkiye, Türkmenler ve sivil vatandaşlardır. Bayırbucak’tan bahsediyorlar. Ne bayırı kaldı ve bucağı kaldı.” dedi. CHP’lilerin bu sözleri gülerek alkışlaması dikkat çekti.


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu.

Türkiye’nin Suriye politikasını sert sözlerle eleştiren Kılıçdaroğlu, “Bütün bunlara baktığımızda şu gerçek karşımıza çıkıyor: Türkiye şu anda sağlıklı yönetilmiyor. Aslında Türkiye hiç yönetilmiyor. Suriye’de kaybedenler, Türkiye, Türkmenler ve sivil vatandaşlar. Bayırbucak’tan bahsediyorlar. Ne bayırı kaldı ve bucağı kaldı. Siz milli değil gayri millisiniz.” dedi.

CHP’LİLER GÜLDÜLER

Kılıçdaroğlu’nun Rusya, Hizbullah milisleri ve Esed rejiminin sivilleri bombaladığı, “Bayırbucak” bölgesinin ismiyle dalga geçmesi tepki çekerken, salonda bulunan CHP’lilerin de bu sözleri “gülerek” alkışlaması dikkat çekti.

DENİZ BAYKAL, “CHP, HDP ÇİZGİSİNE KAYDI” DEMİŞTİ

Dün CNN Türk’te katıldığı programda konuşan Deniz Baykal, “Şiddet ve Kürt sorunu ayrımını herkes yapmıyor. Öyle bir nokta ortaya çıktı ki, bizim içimizde bazı arkadaşlar bu konuda çizgiyi HDP çizgisine taşıyan açılımlar içine girdi. Mesela şimdi bu son dönemde Güneydoğu’da terörle, şiddetle bir mücadele var. Ülkenin içinde kente, mahalleye, yatak odasına kadar gerçekleşen bir terör var. İktidarın terör politikasının doğal sonucu olarak yerleşti bunlar. Yanlış mı? Yanlış. Sorumlu iktidar mı? Evet, iktidar. Hiç tereddüt yok. Ama burada şimdi iki temel unsur var: Orada, oraya yerleşen teröre göz yumamayız, doğal karşılayamayız.” demişti.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU DA MUHALEFETE “ESED AĞIZLI” DEDİ

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu da, “Türkiye’de milli iktidar olması önemlidir, bunun kadar önemli olan bir şey de milli muhalefet, yerli muhalefettir. Rusya Esad ağzıyla konuşmayan, bu toprağa ait olduğunu unutmayan bir muhalafete ihtiyacımız var. Bahçeli ne istiyor? Türkmenler katledilirken duralım ve izleyelim mi? Bugünler hepimiz için imtihan günleridir. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli partiler üstü bir yaklaşım göstermeli.” sözleriyle tepki göstemişti.

(Haber10)

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

1 Yorum yapıldı

  1. Allah seni türkmenlerden beter etsin inşallah! mazlum insanlarla dalga geçecek kadar vicdansız aşağılık bir yaratıksın sen suriyelileri de geri gönderecektin değil mi? Allah seni öyle çaresiz dertlere düşürsün ki hastane kapılarında kal inşallah kitapsız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir