Anasayfa / GENEL / Bir “denizde kum paralel’de yalan” haberi daha!
ezidi1

Bir “denizde kum paralel’de yalan” haberi daha!

Yaptığı seçim manipülasyonları ve gerçek dışı haberleriyle büyük tepki çeken Cihan Haber Ajansı’nın Ezidilerle ilgili yayınladığı haber de yalanlandı.

Hükümete karşı savaş açan paralel medya ve yancılarının yalan haberleri devam ediyor. Paralel yapının haber ajansı Cihan’ın servis edip tetikçisi Taraf’ın sayfalarına taşıdığı, ‘IŞİD’in Irak’ta düzenlediği saldırılardan kaçan Ezidilerden pasaportu olmayanların Türkiye’ye alınmadığı’ haberi yalan çıktı. Resmi kaynaklara göre binlerce Ezidi Türkiye’ye giriş yaparken söz konusu mülteciler için kampların kurulacağı ve devlet kurumlarının seferber edildiği belirtildi.

BİNLERCE EZİDİ TÜRKİYE’YE SIĞINIYOR

Irak’ta ilerleyen Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) isimli örgüt, 2 Ağustos’ta Musul’un Sincar ilçesine girip burada yoğun olarak yaşayan Ezidiler’e saldırmaya başladı. Bu saldırılardan kaçan binlerce Ezidi, Türkiye’ye sığınmak için yollara düştü. Şuana kadar iki bin kişinin Irak sınırındaki illerimize giriş yaptığı belirtilirken 40-50 bin civarında Ezidi’nin daha gelmesi beklendiği dile getirildi. Paralel yapının haber ajansı Cihan ve tetikçisi Taraf gazetesi ise, Ezidiler’in Türkiye’ye girişinde zorluk çıkartıldığı yalanını ortaya attı. Söz konusu haberde Cihan, pasaportu olmayan Ezidiler’in Türkiye’ye alınmadığı ve Ezidiler’in bu yüzden kaçak yollarla ülkeye giriş yaptığını iddia etti. Paralel’in tetikçisi Taraf gazetesi ise Cihan’ın servis ettiği haberi sayfalarına taşıyıp ‘Sınırda Sünni-Ezidi ayrımcılığı’ başlığı ile vererek bir yalana daha imza attı.

ATALAY: EZİDİLER İÇİN KAMP KURULACAK

Söz konusu medyanın bu yalanına karşı ise Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay konu hakkında açıklamalarda bulundu. Atalay, “Bölgede Ezidi diye nitelenen bir kesim var. Oysa onlar soy sop olarak Kürt’tür ama kendilerine has bir inançları var. 40-50 binlik bir hareket var. Şu anda Türkiye’ye intikal etmiş bin 700 civarında Ezidi intikal etmiştir. Kamu binaları Şırnak’ta bazı kamu binaları tahsis edilmiştir. Dışarıdan halen nüfus gelme ihtimali var. O yüzden Zaho civarında Ezidiler için bir çadır kent kurulmasına karar verdik. Bugünden itibaren o çadır kentte kalmalar başlayacak” ifadelerini kullandı. (yeni akit)

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

kiraz

Yine Anadolu Adliyesi yine skandal karar

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde 31 Mart 2015 günü DHKP-C’li teröristlerce hain bir şekilde şehit edilen Cumhuriyet …

taraf

FETÖ paçavrasının sahibi için yakalama kararı

FETÖ tetikçisi Taraf’ın imtiyaz sahibi Başar Arslan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Yapılan incelemede ise Arslan’ın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir