Anasayfa / GENEL / Nerede yalan ve kara propaganda orada paralel!
yht2

Nerede yalan ve kara propaganda orada paralel!

2013 yılının Kasım ayında Yüksek Hızlı Tren’in neden olduğu kuş katliamına karşı TCDD’nin 9 ay önceki açıklamasına rağmen, yürek burkan fotoğraf bugün sosyal medyada yeniymiş gibi gündeme getirildi.

Gezi vandallığıyla ortaya çıkan 3. Havalimanı, 3. Boğaz Köprüsü ve Yüksek Hızlı Tren (YHT) gibi çağ atlatacak projelere karşı çıkan muhalif grup, bugün sosyal medyada YHT’ye karşı yeni bir operasyon başlattı.

2013 yılında Ankara-Eskişehir seferini yapmakta olan YHT’nin kuş sürüsüne çarpmasından sonraki halini gösteren fotoğraf, bugün yeniymiş gibi paylaşılmaya başlandı.

ARTIK KUŞLAR ÖLMÜYOR!

2013 yılında konuyla ilgili, kuşların YHT’ye alışıp göç yollarını değiştireceklerini söylemişti. Yaşanan bu üzücü olayın üzerinden 9 ay gibi kısa bir zaman geçmesine rağmen YHT’nin güzergahından geçen kuşların gerçekten de YHT’ye alıştığı ve farklı bölgeden geçtiği öğrenildi.

PARALELLER DE GEZİCİLERLE ORTAK KARA PROPAGANDA YAPTI

erkam

yht1

O GÜN NE OLMUŞTU?

2013 yılının Kasım ayında Ankara’dan Eskişehir’e giden Yüksek Hızlı Tren (YHT), Eskişehir yakınlarında kuş sürüsüne çarpmış ve trenin ön tarafını kuşların kanı kaplamıştı.

Ön kısmı zarar gören YHT, geldiği Eskişehir Garı’nda yolcularını indirdikten sonra bakıma alınmıştı.

TCDD yetkilileri konuyla ilgili, “Bu artık azalmaya başladı. Çünkü kuşlar da YHT’ye alıştı ve göç yollarını değiştirmeye başladılar. Ancak zaman zaman göç eden kuş sürüleri YHT’ye çarpıyor. Kuş sürüsü yüzünden YHT hızını düşürmeyecek, 250 kilometre hızla seferlerine devam edecek. Zaman içerisinde kuşlar YHT’ye alışıp göç yollarını tamamen değiştirecektir.” açıklaması yapmıştı.

yht

(haber 10)

MEDYAGUNDEM

erdogan-kopru

Köprüden geçen kamyoncunun Gezicilere hediyesi!

Kamyoncunun Osmangazi Köprüsü’nden geçerken çektiği video paylaşım rekorları kırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın …

izmir-agac

CHP’li İzmir belediyesi ağaç katletti Geziciler firarda!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Güzelyalı ve Mavişehir’den sonra Bostanlı’daki 10 ağacı daha söktü. Gezi Parkı’nda sözde …

hasmet

Neden Pensilvanya’ya sert çıkan iktidar partisinden bazı siyasiler bir paralel işadamına müdahale edilince birden telaşa düşüp muhalefet yapmaya başladılar?

Bugün Sabah gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu’nun “Paralel!” başlıklı yazısı önemli tespitler içeriyor. Özellikle de şu …

1 Yorum yapıldı

  1. Çapulcu Cem Boyner’e Soralım

    Ulan alçaklar, İsrail, Amerika binlerce insanını, bak insanı diyorum, Müslümanı demiyorum, katlederken sizler ne poh yiyordunuz? Neredeydiniz? Kuşların kanı çok yazık, ya mini minnacık yavruların kanı akıtılacak, katledilecek kadar yazık değil mi? Allah sizi bildiği gibi etsin İnşallah! Otomobille yollarda sürat yaparken kaç kuş öldürdünüz, kaçının kanına girdiniz? Sürek avına çıktığınızda kaç hayvanın kanın akıttınız? Safarilerde hayvanları öldürürken zevkten nasıl sekiz köşe oluyordunuz. Çapulcu Cem Boyener’in safaride hayvan katliamları yaparken boy boy dergilerde yer alırken ne düşünüyordunuz? Cem Boyner ‘Afrika’nın Miombo ormanında 40 metre yakınımızdaki bufaloya ateş ettim. Kurşun omuzundan kalbine girdi. Üzerimize yöneldi. Tekrar tekrar kalbine ateş ettim.’ Yine Boyner, röportajında “yaban domuzu avları, kuş avları benim favorimdir” derken neredeydiniz? Kimse ölmelerini istemez, ama bu işi siyasi, ideolojik amaçlarla yapıyorsunuz, bizde buna tepki gösteriyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir