Anasayfa / GENEL / Binlerce mağdurdan paralel elebaşına hesap sorma fırsatı
emin-gulen

Binlerce mağdurdan paralel elebaşına hesap sorma fırsatı

Gazeteci Emin Pazarcı’nın şikayeti yerinde görüldü, Fethullah Gülen “sanık” sandalyesine oturacak. Gülen “iftira” suçundan 4 yıl hapis cezası istemiyle yargılanacak.


Pensilvanya’dan verdiği talimatlarla Türkiye’de binin üzerinde dava açıp suç duyurusunda bulunan Fethullah Gülen, bu defa kendi oyunu ile alta düştü. Fethullah Gülen hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca “iftira” suçundan dava açıldı. Fethullah Gülen, Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı’ya “iftira” atmak suçundan, TCK’nın 267. Maddesi kapsamında 1 yıldan dört yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

gulen1

EMİN PAZARCI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Gülen’i “iftira” suçundan sanık sandalyesine oturtan gelişmeler, Pensilvanya’dan avukatlarına verdiği talimatla, Emin Pazarcı’nın, Akşam Gazetesi’ndeki köşesinde kaleme aldığı 4 ayrı yazı hakkında “hakaret” ve “iftira” iddiasıyla suç duyurusunda bulunmasıyla başladı. Yapılan soruşturmalar sonucu bu dört yazıda da suç unsuru bulunmadığı için cumhuriyet savcılıklarınca “takipsizlik” kararı verildi. Bu kararların kesinleşmesi üzerine Pazarcı, Gülen’in kendisine “iftira” attığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Gülen, Pazarcı’nın yaptığı suç duyurusu ile “şikayetçiyken”, “sanık” konumuna düştü.

İFTİRA SUÇUNDAN YARGILANACAK

Gülen’in ısrarlı suç duyuruları ile “iftira” suçunu işlediği kanaatine varan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkında iddianame hazırlayarak, TCK’nın ilgili maddesi gereğince cezalandırılmasını istedi. Gülen’in “sanık” olarak yer aldığı iddianame, Ankara 22 Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Gülen’in “iftira” suçundan yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

MEDYAGUNDEM

kk6

CHP’nin “adalet” dediği kendi yandaş yargısı!

Akşam yazarı Emin Pazarcı geçtiğimiz gün CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında çarpıcı bir yazı kaleme aldı. …

kemal

KK’dan kan donduran itiraf

Akşam yazarı Emin Pazarcı bugün CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Mehmet …

feto1

Milli yazılıma FETÖ sabotajı

Akşam gazetesinde Emin Pazarcı’nın “İhbar ediyorum ihanete bakın” başlıklı yazısı şöyle: Önemli yazılım şirketlerinin tamamı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir