Anasayfa / GENEL / Avukat terörist olmuş; ayrıcalık peşindeki Feyzioğlu al sana belge!
avukat3

Avukat terörist olmuş; ayrıcalık peşindeki Feyzioğlu al sana belge!

Çağlayan Adliyesi Amirliği, İstanbul Barosu’na avukatların kimliklerini yakınlarına kullandırdığını söyleyerek uyarılmalarını istemişti. Avukat artık terörist olmuş, hala avukata ayrıcalık peşindeki Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu al sana belge!


Çağlayan Adliyesi’ndeki saldırıyı gerçekleştiren iki teröristin, avukat cübbeli olarak geldikleri adliyeye sahte avukat kimliğini göstererek X-ray cihazından geçmeden ve aranmadan adliyeye girdiği öğrenildi.

POLİS 3 AY ÖNCE UYARMIŞTI

Avukatların aranmadan adliyelere girmesine ilişkin tartışmalar sürerken, Çağlayan Adalet Sarayı Polis Merkezi Amirliği’nin İstanbul Barosu’na avukat kimlikleriyle ilgili bir uyarı yaptığı ortaya çıktı.

8 Ocak’ta yapılan uyarıda, İstanbul Barosu’na bağlı bazı avukatların çalışanlarına, stajyerlere ve yakınlarına avukat kimliklerini verdiği belirtildi.

Yeni düzenlenen manyetik baro kimliklerini aldıkları halde, eski baro kimliklerini imha veya İstanbul Barosu’na teslim etmedikleri, kendi çalışanlarına vererek baroya bağlı avukat kimliklerini kullandırdıkları ifade edildi.

AVUKAT GEÇİŞLERİNDEN ARANMADAN GEÇTİLER

Adalet Saraylarına girişlerde kendilerine ait olmayan baro avukat kimliklerini kullanan kişilerin, avukat geçişlerinden aranmadan geçtikleri, bazı kişilerin farkedilerek yakalandıkları, fakat bazılarının tespit edilemediği vurgulandı.

Yazının devamında, İstanbul Barosu’nun, kimliklerini başka kişilere kullandırılmaması konusunda avukatlara uyarıda bulunması istendi.

İŞTE O BELGE 

avukat1

AVUKATLAR ARTIK ARANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröristlerin içeriye avukat cübbesiyle girdiğini ve avukatların aranmamasının ibretlik bir olay olduğunu söyledi. Akabinde açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, avukatların adliye girişlerine ilişkin yeni düzenlemeler yapılması konusunda talimat verdiğini duyurdu.

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI TERÖRLE İŞBİRLİĞİ Mİ YAPIYOR? 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, hemen sahneye çıkarak avukatlara ayrıcalığı savundu. Cumhuriyet’e verdiği demeçte, “O avukat cüppesini pazardan 10 liraya alabilirsiniz. Buna dayanarak bunu fırsat bilerek avukatların adliyeye girişine sınır koymak çok yanlıştır… Şunu bilin ki adliye savcılar kadar bizim de mekanımız. Meslektaşımız için bizim de yüreğimiz yanıyor. Kimse bu acı üzerinden avukatlara fatura kesmeye kalkışmasın.” dedi.

Oysa avukatlar artık terörist olmuş, terörle işbirliği halinde. Bu noktadan sonra avukatlara ayrıcalık için dayatma da neyin nesi?

MEDYAGUNDEM

miting8

İşte içimizdeki Hollandalılar işte Hollanda sahtekarlığı

İnsanlık adına yüz karası bir uygulamaya imza atarak, genlerindeki Nazizm ve faşizmi hortlatan Hollanda, Türkiye …

feyzioglu

Olaylar şezlongdan göründüğü gibi değil ey laik!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, kendisinin Cumhurbaşkanı Edoğan ile görüşmesini eleştirenlere cevap verdi. Feyzioğlu, …

avukat3

Kaçak FETÖ’cü avukatlar

Darbe girişimi sonrası örgüte üye oldukları gerekçesiyle yakalama kararı çıkartılan 40 avukattan 39’unun firar ettiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir