Anasayfa / GENEL / Biji’im city!
kanton

Biji’im city!

Doğan Medya öncülük etti. Ahmet Hakan, Şirin Payzın, Ertuğrul Özkök ve diğerleri HDP’yi ‘Türkiye’nin partisi’ diye tanıttı. Nişantaşı, Etiler gibi lüks semtler de PKK’nın siyasi kolunu Meclis’e taşıdı… Beyaz Türk oylarıyla barajı aşan Selahattin Demirtaş ise sonunda ağzındaki baklayı çıkardı; “Özerklik istiyoruz. Devlet kuracağız” dedi. Nişantaşı ahalisini “Kanton mu olacağız” diye çıkıştı…


Üst akıl ve onun Türkiye’deki maşaları son seçimlerde son kozlarını oynadı. 7 Haziran öncesi Aydın Doğan ve Paralel Medya önderliğinde HDP propagandası yapıldı. Terör örgütü PKK’nın siyasal kolu, en başta Doğan’ın gazetesi Hürriyet ve televizyonu CNN Türk’te “Türkiye’nin Partisi” olarak tanıtıldı. HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş için ise “Barış Güvercini” denildi. Doğan’ın kalemşörleri HDP ve Demirtaş methiyeleriyle üst aklın algı operasyonunu başarıyla uyguladı.

kanton2

SANATÇILAR DA DESTEK VERDİ
Ahmet Hakan, Şirin Payzın, Ertuğrul Özkök, Ayşe Arman, Cüneyt Özdemir bu operasyonun en önemli aktörleri oldu. HDP’nin Türkiye partisi olduğu yalanına en çok da Nişantaşı, Etiler, Bebek, Cihangir, Bağdat Caddesi tayfası inandı. Beren Saat, Fazıl Say, Orhan Pamuk gibi ünlü sanatçılar da bu rüzgara kapıldı. Lüks semtlerin oylarıyla 7 Haziran’da meclise giren HDP, bu rüzgarla 1 Kasım’da da barajı aştı. Nişantaşı ve Etiler ahalisi bu başarıya tanesi 250 liralık onlarca şampanya patlatarak kutladı. Doğan Medyası’nın HDP aşkı yine de bitmedi.

PKK’NIN SÖZCÜSÜ OLDULAR
Ancak HDP ve Demirtaş, 1 Kasım sonrası PKK’nın sözcülüğünü yapmaya devam etti. HDP’nin teröristlere fiilen yardım ettiği, HDP’li vekillerin ise PKK’ye destek verdiği tüm gerçekliğiyle ortaya çıktı. Türkiye’nin lideri denilen Demirtaş ise özerklik lafını ağzından düşürmedi. Nişantaşı’nı unuttu; teröristlerin cirit attığı Cizre’yi, Silopi’yi bağımsız yapma derdine düştü. Son olarak önceki gün yapılan Demokratik Toplum Kongresi’nde (DTK) Demirtaş ve saz arkadaşları, ağızlarındaki baklayı çıkardı. HDK, EMEP, DBP ve HDP’nin ortak bildirgesinde Türkiye’nin her yerinde özerklik istendi. Özerklik ilan edilen yerlerin devlet tarafından tanınması gerektiğini söyleyen terör örgütünün uzantıları “Devlete vergi vermeyiz, kendi vergimizi toplarız, silahlı gücümüzü kurarız” gibi saçmalıkları sıraladı. Kendilerince Türkiye’yi aydınlığa ulaştırmak için HDP’yi destekleyen Nişantaşı ahalisi ise şoka uğradı. Yılbaşı kutlamaya hazırlanan Beyaz Türkler fena halde kızdı. Seçimlerde “İnadına HDP” diyenler şimdi Selo’yu satmak için yarışa çıktı. HDP’nin çok oy aldığı yerlerde özyönetim istemesi, özellikle sosyetik semtlerde yankılandı. Yılbaşı öncesi herkesin huzuru kaçtı. Beyaz Türkler, “Etiler, Bebek, Cihangir ve Nişantaşı’nda kanton mu ilan edeceksiniz” diyerek HDP’ye çıkıştı.

GÜLSE BİRSEL: Köşesinden cici cici Demirtaş’ı destekledi.
DERİN MERMERCİ: HDP’ye oy verdi. Demirtaş’ın fotoğrafını twitter’dan yayınladı.
AHMET HAKAN: Saz çaldırıp Selo’yu parlatan Ahmet Hakan, hendekleri erken fark etti. Sert sözlerle Selo’yu eleştirdi.
ŞİRİN PAYZIN: Her fırsatta HDP’ye söz verdi. “HDP’lileri yayına çıkaramıyoruz” dedi
AYŞE ARMAN: HDP’ye oy vermek için 17 saat yol çekti. Oyunu verip Singapur’a döndü

BAKIN NELER İSTİYORLAR!
Türkiye’nin her yerinde özerk bölgeler kurulsun.
Adaleti özyönetim dağıtsın.
Devlet bize karışmasın.
Topraklarımızdaki madenler ve enerji kaynakları bizim olsun.
Kara, hava, deniz ulaşımını bize devredin.
Vergiyi biz toplayalım.
Hazineye vergi vermeyelim.
Ankara bize destek için para göndersin.
Yerel polis teşkilatı oluşturulsun.
Eğitimi biz verelim.
Sağlık sistemi de bize bağlansın.
Devlet özyönetimdeki yetkilileri görevden alamasın.
Özyönetim temsilcileri Meclis’e de girsin.
Devletin savcısı, öğretmeni, kaymakamı, valisi, polisi, askeri gitsin.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

kk

Yüzsüz KK; HDPKK ile yürüyüp bakın ne dedi?

CHP ile HDP yine kol kola! CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’nün 19’uncu gününe HDP’liler de katıldı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir