Anasayfa / GENEL / Bedduacı Feto’dan 19.95 dolara dua!
gulen-dua

Bedduacı Feto’dan 19.95 dolara dua!

Fethullah Gülen, hükümeti deviremeyince ağzını bozdu, kendisinden olmayanlara ‘münafık ve kafir’ yakıştırması yaptı. Yetmedi, karsısında yer alan herkesin yedi sülalesine beddua etti. Ağzından beddua eksik olmayan hocanın duaları ise parayla sattığı anlaşıldı. Cemaatin ABD’deki bir kurumunun Gülen’in el yazısı duasını 19 dolar 95 cent fiyatla internet üzerinden sattığı ortaya çıktı.

Paralel yapı kurarak Türkiye’de hükümeti gayrimeşru yollardan devirme hevesi kursağında kalan Fethullah Gülen, tüm planları bozulunca dengesini yitirdi. Türk hükümetine ve medyasına en ağır bedduaları etti. Hoşuna gitmeyen kim varsa önce münafık, ardından kafir ilan etti. Kendisinden olmayanların yedi sülalesine beddualar yağdırdı. Ağzından çıkan bedduaları duyanlar kulaklarına inanamadı. “Bu nasıl hoca, söyledikleri bir din adamının ağzına yakışan sözler mi” diye sormak zorunda kaldı. Beddua içeren sözleri rastgele savuran Hoca, iş dua etmeye gelince son derece cimri davrandı. Şimdiye kadar kimseye hayır dua ettiğini işiten olmadı. Hatta işi biraz daha abarttı. Bu işin ticaretine başladı. Sohbetlerinde sık sık kendisini Kıtmir (Ashab-ı Kehf’in köpeği) olarak isimlendiren Gülen, el yazısı ile bir dua kolyesi de tasarladı. Arapça Kıtmir yazısının çevresine Ashab-ı Kehf’in isimlerini yazarak gümüş bir plakaya bastırdı. Gümüş kolyeye ‘nazar ayeti’ olarak bilinen Kalem suresinin 51 ve 52. Ayetlerini de ekledi. Amerika’nın New Jersey eyaletindeki online ticaret sitesi ANT’de vitrine çıkardı. “M.Fethullah Gülen Hocaefendi’nin el yazısıyla 925 ayar gümüşe basılmış kolye” tanıtımıyla satışa sunuldu. “Piyasada 25 dolar. Bizden alırsanız 5 dolar 5 cent kârdasınız” diye reklam yapan site, kolye ile ilgili şu ayrıntılara yer verdi:

Üzerinde Kalem Suresi 51. ve 52. ayetler, Ashab-ı Kehf’in isimleri ve ortada da KITMiR lafzı bulunmaktadır.
Nazar Duası da denilen KITMiR, nazarlık olarak ve yeni doğan çocuklara hediyelik olarak da kullanılmaktadır. Hocanın herkese beddua yağdırdığını görenler, 19,95 dolara satılan kolyeyi görünce “Beddua beleş ama dua parayla” yorumunu yaptı. Kimi görüşe göre Kur’an ayetlerinin parayla satılması uygun görülmezken, Gülen’in bu yaptığının da çok uygun olmadığı şeklinde görüşler bildirildi. Hocanın bu kolyeyi, cemaate üstün hizmetlerinden dolayı Fener-Rum Patriği Bartholomeos dahil birçok ünlü isme de gönderdiği öğrenildi.

VER PARAYI ÇOCUĞUN AĞLAMASIN

Bu dua bir şeyi arzulayıp ulaşmaya, bir şeyden kaçıp kurtulmaya, yangından kurtulmaya vesiledir.
Çocuğun ağlamasını durdurur.
Ziraatin verimli olmasını sağlar.
Ateşli hastalıklardan kurtarır.
Zenginlik verir.
Kötü ölümden (suda boğulmak, ateşte yanmak) emin olmak için, nazardan, cin ve şeytanların şerrinden korunmak için bir vesiledir.  (TAKVİM)

 

 

MEDYAGUNDEM

feto-beddua

FETÖ itirafı: Beddualar döndü bizi vurdu

FETÖ’cü teröristlerin 15 Temmuz’da kalkıştığı hain darbe girişimi sonrası operasyonlar devam ederken, FETÖ’cü polislerin mahrem …

feto-beddua

Namazdan sonra 10 kez FETÖ bedduası!

Uşak polisince, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmada, örgüt üyelerinin gözaltına alınmaları halinde …

feto-beddua

Belasını buldukça beddua ediyor!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Pensilvanya’da aynı beddua tekrarlanıyor!” başlıklı yazısı şöyle: Pensilvanya’daki Fetullah Gülen …

1 Yorum yapıldı

  1. Senden Zorlu Muskacı Olur

    Bu olay Feto’nun büyüyle, muskayla uğraştığının en büyük delilidir. Tabi acınacak halde! Büyünün, muskanın, tılsımın veya şifa için Vefk’in karşılık bulması için zamanından tutunda, kalemine, kağıdına kadar belli şartların oluşması gerektiğini bilmeyecek kadar da cahil biri olduğu görülüyor. Matbaada basılmış bazı evrakların (cevşen de dahil, ancak okunmasında fayda var) hiçbir hükmü-etkisi olmadığını herkesin bilmesi gerekir. Bu tip din tüccarlarının yok ondan korur, havada uçurur, denizde yüzdürür gibi safsatalarını lütfen bırakalım, hem dünyamızı, hem ahiretimizi rezil etmeyelim. Tabanlarını nasıl kandırdığını anlayabiliyoruz değil mi? Feto Feto sendeki ilim şeytani bir ilimdir, seni Allah’ın ilmine yönelmeye davet ediyoruz, kalpler Allah’ı zikretmekle mutmain olur zikretmekle, seni tekrar tekrar Allah’ın dinine ve ilmine dönmeye davet ediyoruz.

    Sen, suda boğulmayı, ateşte yanmayı…kötü ölüm olarak değerlendiriyorsan, senden alim olsa ne yazar, kaç yazar demek zorunda kalırız. Bak Feto bak;

    Dünya itibariyle şehid sayılmayan, yani, yıkanıp kefenlenmiş olarak gömülen, fakat âhirette şehid muamelesi gören kimselere şehîd-i uhrevî denir.

    Şu kimseler âhiret şehidi= şehîd-i uhrevî sayılır: Suda boğulanlar, ateşte yananlar, enkaz altında kalanlar, veba gibi bulaşıcı bir hastalıktan ölenler, sıtma gibi ateşli hastalıktan ölenler, ilim yolunda ölenler, Cuma gecesi ölenler…Bunları bilmiyorsan medreseye yeniden kayıt yaptırman lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir