Anasayfa / GENEL / MİT TIR’ları ihaneti raporundan korkunç detaylar
tir2

MİT TIR’ları ihaneti raporundan korkunç detaylar

HSYK Teftiş Kurulu tarafından hazırlanan rapora göre, MİT’in yardım TIR’larına yapılan baskınla ilgili 5 savcı, ihbar telefonuyla operasyona kılıf uydurdu. MİT personeli de uyuşturucu kaçakçısı gibi gösterilerek aylarca dinlendi.

Paralel yapının, Türkiye’yi uluslararası arenada yargılatmayı hedeflediği “MİT TIR’ı baskını”yla ilgili akıl almaz planının ayrıntılarına SABAH ulaştı. HSYK Teftiş Kurulu tarafından hazırlanan inceleme raporunda savcıların suç trafiği tüm detayları ile anlatıldı. TIR’ların Türkmenler’e yardım götürmek üzere yola çıktığını bilen savcılar, ihbar telefonu ile operasyona kılıf uydurdu. Savcı Özcan Şişman, nöbetçi olmadığı halde teamüllere aykırı şekilde olay yerine gitti. MİT personeli uyuşturucu kaçakçısı kisvesi altında aylarca dinlendi.

HEDEF TÜRKİYE’Yİ YARGILATMAK
Adana ve Hatay’da Türkmenler’e yardım götürmek üzere yola çıkan MİT’e ait TIR’ları durduran 5 savcı için müfettişlerin hazırladığı rapor tamamlandı. HSYK Teftiş Kurulu tarafından hazırlanan raporda Adana eski Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, Adana Başsavcı Vekili Ahmet Karaca, Kırıkhan Başsavcısı Yaşar Kavalcıoğlu, Savcı Aziz Takçı ve Savcı Özcan Şişman’ın, “Devletin gizli sırlarını açığa çıkarmak ve casusluk” suçlarını işledikleri belirtildi. Raporda 5 savcının, “Devletin gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme” suçunu işledikleri iddia edildi. Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Devleti ve Hükümeti’ni yurt dışında itibarsızlaştırmak isteyen savcıların yetkilerini aşarak planlı olarak hareket ettikleri ortaya çıktı. 5 savcının yanı sıra casusluk suçundan gözaltına alınan askerlerin de savcılarla birlikte hareket edip Türkiye’yi uluslarası yargı organları nezdinde hukuki ve cezai sorumluluk altına sokmayı hedeflediği anlaşıldı. Yapılan tüm işlemlerin yasaya aykırı olduğu HSYK Teftiş Kurulu’nca hazırlanan inceleme raporunda da ortaya çıkarken, 5 savcının mesleğin şeref ve onurunu bozan, mesleğe olan genel saygı ve güveni giderir nitelikte eylemlerde bulunduğu iddia edildi. Raporda, 1 Ocak’ta Hatay’da 19 Ocak’ta da Adana’da durdurulan TIR’ların Türkmenler’e yardım için yola çıktığının savcılar tarafından bilindiği ancak ihbar telefonu ile operasyona kılıf hazırlandığı kaydedildi.

NÖBETÇİ OLMADIĞI HALDE GİTTİ
MİT TIR’larına yönelik operasyonuyla ilgili hazırlanan kumpasın ayrıntıları ise dudak uçuklatıyor. Savcı Özcan Şişman nöbetçi olmadığı halde teamüllere aykırı şekilde arama kararını uygulamak üzere olay yerine gitti. Yardımları Türkmenler’e ulaştırmak üzere yola çıkan MİT TIR’larındaki görevliler aylar öncesinden dinlenmeye başlandı. MİT görevlileri ile ilgili Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nden alınan dinleme kararında, MİT personelleri uyuşturucu kaçakçısı olarak gösterildi. Savcı, polis ve jandarmadan bazı isimler TIR’ların durdurulduğu günlerde, hem operasyon öncesi hem de operasyon sırasında Ankara bağlantılı yüzlerce telefon görüşmesi yaptı. Bu görüşmelerden de örgütlü şekilde hareket ettikleri belgelendi.  (SABAH)

MEDYAGUNDEM

mittir2

ABD Büyükelçiliği cevap vermekten kaçıyor!

Adana ve Hatay’da 2014 yılında MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin 5’inci iddianame tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı …

mit-tir1

MİT TIR’ları iddianamesinde ABD bombası!

MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin yeni iddianame mahkemeye gönderildi. 55 sanıklı yeni davada tespit edilen 43 …

can-enis

İhanete cezanın gerekçeli kararı!

CHP İstanbul Milletvekili Berberoğlu’na, durdurulan MİT tırları görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dündar’a …

2 Yorumlar

  1. Vatan Haini Alçaklar

    MİT TIR’larının durdurulmasında bulunan pezevenkler; uyuşturucu doğudan batıya doğru sevk edilmez mi? Söyleyin! Ekmek bile bulamayan ülkelerde uyuşturucu ne işe yarar. Kaldı ki uyuşturucu trafiği o ülkelerden bu tarafa daha sonra da batıya yönelmez mi? Ulan MİT personelinin uyuşturucu kaçakçısı olması için Kapıkule’de falan yaklaşanız bunu cahil kafam bir nebze olsun anlar, ama tam ters istikametteki bu olayları ne savcılar nede oradaki asker kimseye anlatamaz, anlatamayacaksınız da! Hadi açıklayın şerefsizler! Bu olay bile mantık kurallarını altüst etmeye yetmez mi? Sizler vatan haini alçaklarsınız, bunu çocuklarınızda böyle bileceği günleri hep beraber görüp yaşayacağız.

  2. Bu zihni sinir projelerden medet uman embesiller sonunuz çok trajik olacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir