Anasayfa / GENEL / Bay Kemal yüzünden o gazeteciler birbirine girdi!
kemal-talat2

Bay Kemal yüzünden o gazeteciler birbirine girdi!

MEDYAGÜNDEM- Türkiye yine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başrolünde yer aldığı medyada sahnelenen bir “sit-comu” ibretle izliyor.

Önce Kılıçdaroğlu Güneş gazetesinden Talat Atilla’ya konuşup, Afyon’daki patlamanın yüzde 99 sabotaj olduğunu, bunu da komutanlardan duyduğunu açıkladı. Haliyle ortalık karıştı. Sonra da çıktı Kılıçdaroğlu, Talat Atilla’ya “emekli komutanlar” dediğini iddia etti.

Bugün Hürriyet’te Şükrü Küçükşahin imzasıyla yayınlanan haberde Kılıçdaroğlu, gazeteci Talat Atilla’yı suçladı. Kılıçdaroğlu, “Ben o gazeteciye bunları bir dost sohbeti olarak söyledim. Eski komutanların bunu söylediğini belirttim. ‘Eski’ sözcüğünü çıkarmış, ‘komutanlar’ demiş. Kayıtları açıklasın, bu etik değil” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Talat Atilla’yı “harcadığı” sözleri şöyleydi:

“Ben o gazeteci (Güneş Gazetesi yazarı Talat Atilla) ile yaptığım konuşmamda ‘emekli komutanlar’ dedim. Onlardan aldığım bilgiye göre sabotaj ihtimalinin yüksek olduğunu söyledim. Eski komutanların yüzde 99 sabotaj dediğini söyledim. Ama bunları dost sohbeti çerçevesinde söyledim. Yazılması için değildi. O nedenle açıklama olarak görmüyorum. Ama evet, eski komutanlar bunu söyledi. Hatta yüzde 99 da değil, yüzde 99.5 ihtimalden söz ettiler. Eski komutanlar, patlamanın şekli, korunan yer, iki ayrı patlamanın olması ve başka nedenler sıralayarak bu sonuca vardıklarını söylediler. Ben de zaten o konuşmada, eski komutanların yüzde 99 oranda sabotaj ihtimali gördüğünü söyledim. Yoksa benim görüşüm değil. Ben uzmanı değilim ki bu oranı vereyim? Şimdi benim bu sözlerimden ‘eski’yi çıkarıp, ‘komutanlar’ diye yazmışlar. Sohbetin yazılması etik değil; ama ‘eski’ sözcüğü çıkarılarak bunun yapılması beni çok rahatsız etti. Ses kaydının açıklanmasını isteyeceğim.”

TALAT ATİLLA’DAN KÜÇÜKŞAHİN’E ŞOK SUÇLAMA

Talat Atilla bugün Güneş gazetesinde o röportajın perde arkasını yazdı. Yazdıkları gerek Kılıçdaroğlu’nu gerekse de Hürrriyet’te Şükrü Küçükşahin’i yalancı çıkarıyordu.

Peki kim doğru söylüyor?

Kılıçdaroğlu Talat Atilla’ya “emekli komutanlar dedim” diyor ama Atilla aksini savunuyor. Atilla’ya göre Şükrü Küçükşahin’in başını çektiği gazeteciler Kılıçdaroğlu’nu manipüle ediyorlar.

Kılıçdaroğlu belli ki battıkça batıyor, ortaya çadır tiyatrosunda bile ender rastlanacak bir skandal çıkıyor.

İşte Atilla’nın yazısı:

————————————————————————————————————————-

O röportaj…

Talat Atilla  

Afyonkarahisar’daki patlamayla ilgili CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığım röportaj sonrasında yaşanan gelişmeler ilginç bir seyir aldı. Röportajın yayınlanmasından hemen sonra harekete geçen Şükrü Küçükşahin’in başı çektiği bazı gazeteciler, Kılıçdaroğlu’nu bu röportajı bana verdiği için pişman etmeye çalıştılar. Kurdukları çadır tiyatrosunda yapılan maniplasyonla Kılıçdaroğlu’nu adeta ablukaya almaya çalıştılar. Küçükşahin’in mesleki kıskançlıkla yaptığı komikliklere şimdilik daha fazla yer vermeye gerek yok.  Daha sonra genelkurmay ve siyaset müdahil oldu.  Tüm bunlara rağmen CHP Lideri Kılıçdaroğlu dün yaptığı basın toplantısında, “Sözlerimin arkasındayım” dedi.

Kılıçdaroğlu’na sözlerinin arkasında durduğu için teşekkür ederim.

Gelelim röportajın ayrıntılarına…

CHP Lideri Kılıçdaroğlu aksini söylemiyor ama bazı gazeteciler, “Off the record olarak söylenilen sözler yazıldı” mealinde konuşarak röportajı örselemeye çalışıyor. Hayatım boyunca, bir kez bile olsun, “Off the record” olarak söylenilen tek bir kelimeyi dahi kaleme almadım. Kemal Bey bana, “Bu konuşmalar Off the record” deseydi, bırakın yazmayı, kendim dışında hiç kimse ile dahi paylaşmazdım. Tüm gazetecilik yaşamım; bana teslim edilen bilgiye sadakatimin ve kaynağımı koruduğumun/koruyacağının delilidir. Bu nezaketsizliği haberin şehvetine kapılarak ne Kemal Beye, ne kendime asla yapmam. Bu mealde konuşanların kastı şu ise, “Kemal Bey konuşurken içinden bunların yazılmayacağını tahmin etti” gibi bir yaklaşımları varsa, onlara, “O zaman Off the record” demeliydi cevabını verebilirim.

Yine bazı gazetecilerin, “Kılıçdaroğlu muvazzaf asker demedi” ifadesi de çok komik. Haber kaynağının muvazzaf ya da emekli olduğunu en iyi bilecek kişi elbette CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Haber kaynağınız muvazzaf mı, emekli mi diye sormak Kılıçdaroğlu’nun haber kaynağını deşifre etmeye teşebbüs olacağı için bunu nezaketsizlik kabul ederim. Netice itibariyle 25 şehit verdiğimiz acı bir olayla ilgili Türkiye’nin ana muhalefet partisi liderinin, kendisine gelen bir bilgiyi kamuoyu ile paylaşmasının neresi kabahat ya da suç sayılabilir bunu gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum…

———————————————————————————————————————————————-

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir