Anasayfa / GÜNDEM / Basın Bayramı 3 gün boyunca efsane mekanda
basin_bayrami1

Basın Bayramı 3 gün boyunca efsane mekanda

2010 yılında “Bab-ı Ali Yaşıyor Bayramını Kutluyor” sloganıyla geleneksel hale gelen 24 Temmuz Basın Bayramı’nı, bu yıl 22-23-24 Temmuz tarihlerinde, Sultanahmet’te yeniden canlandırılacak “efsane mekan” Marmara Kıraathanesi’nde kutlanıyor.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Beşir Atalay, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve AB Bakanı Egemen Bağış’ın da katılacağı Basın Bayramı etkinlikleri 22 Temmuz 2012 Pazar akşamı başlıyor.

Hasan Kaçan, Mehmet Akbay ve Engin Köklüçınar’ın moderatörlüğünde, 3 akşam boyunca iftardan sahura kadar sürecek olan Basın Bayramı etkinliklerine Orhan Ölmez ve Grup Eşref Vakti ise müzikleri ile eşlik edecek. Bu yıl Basın Bayramı’nın en büyük sürprizlerinden biri ise, yıllardır bilinen ve dilden dile dolaşan Fehmi Koru ve Fasıl Heyeti’nin ilk defa basının karşısına geçecek olması! 8 saz ve 6 solistten oluşan fasıl heyeti, sürpriz isimlerden oluşuyor!

Çay üstadlarının çay demleyeceği, meddahların aramızda dolaşacağı, şair ve yazarların ilginç çıkışlarına sahne olacağı ve Marmara Kıraathanesi belgeselinin özet gösteriminin yapılacağı Basın Bayramı etkinliklerinde, Türk Basını ve Türk Edebiyatının bir çok büyük ismi ve çınarı ağırlanacak.

Tarih: 22-23-24 Temmuz 2012 (Pazar, Pazartesi, Salı)

Yer: Sultanahmet Meydanı (Ayasofya Müzesi Önü)

Saat: İftar – Sahur Arası

MEDYAGUNDEM

fehmi-dogumgunu1

Fehmi Koru’ya doğum günü sürprizi

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen 24 Temmuz Basın Bayramı kapsamında yeniden canlandırılan Marmara …

basin-bayrami

Basın Bayramı Marmara Kıraathanesi’nde başladı

Basın İlan Kurumu’nun, ”Bab-ı Ali Yaşıyor, Bayramını Kutluyor” sloganıyla gelenekselleşen ve 3 gün sürecek 24 Temmuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir