Anasayfa / GENEL / Başbakan’dan flaş “öğrenci evi” açıklaması
erdogan-zaman

Başbakan’dan flaş “öğrenci evi” açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunmak üzere Finlandiya’ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, öğrenci evleriyle ilgili soruya ‘Eğer yasal düzenleme gerekiyorsa yaparız. Kişilerin müstakil evlerinde farklı bir kız farklı bir genç ile kalması ne denli uygun olabilir? Siz uygun buluyorsanız size hayırlı olsun’ dedi.

İşte Erdoğan’ın açıklamasından satır başları:

Finlandiya, İsveç ve Polonya ki Finlandiya’da soydaşlarımız da bulunuyor ve bölgenin istikrar ve refahı açısından bunlar bir köprü görevi de görüyorlar. Bu ülkeler insani yardımlara kaynak da ayırabiliyorlar. Ülkelerimizi ilgilendiren Suriye ve Mısır konularında da görüş alışverişlerinde bulunma fırsatı bulacağız.

SORU CEVAP

Kız ve erkek öğrencilerin tuttukları evlerle mi ilgili yoksa yurtlarla ilgili mi atılacak adımlar?

Kız erkek artık karışlık yurt Dönemini biz kapattık. Şu ana kadar yüzde 75 düzenlemeyi yapmış durumdayız. Kızlar ile erkeklerin aynı kampüsü paylaştıkları bu fırsatı verecek yurtlar olmayacak. Ev olayına gelince. Aynı daireyi kız erkek paylaşım noktasında ciddi şikayetler var.

“SİZE HAYIRLI OLSUN”

Bunu sizlerin takdirine bırakıyorum. Muhafazakar demorkat bir iktidar olarak nasıl bir düzenleme yapabilir bunları planlayıp yapacağı. Kişilerin müstakil evlerinde bir farklı kız bir farklı genç aynı evde kalması ne denli uygun olabilir? Siz kızınıza bunu hoşgörüyle karşılayabiliyor musunuz? Siz uygun buluyorsanız size hayırlı olsun. Eğer bir yasal düzenleme gerekiyorsa biz yasal düzenlemeyi yaparız. Valiliklerin yapması gerekiyorsa bunu yaparız.

ZAMAN’IN HABERİ DOĞRU ÇIKTI

Zaman gazetesinin dün yayınladığı ve önce yalanlanan haber Başbakan Erdoğan‘ın yaptığı son açıklamayla doğrulanmış oldu. Öğrenci yurtları ve öğrenci evlerine devlet denetimi geleceği yönündeki haber dün ilk olarak ZAMAN tarafından gündeme getirilmişti.

MEDYAGUNDEM

baransu-dinleme

Bu videoyu iyi saklayın; işte paralellerin Başbakan’ı dinlediklerinin 3 yıl önceki itirafı!

MEDYAGUNDEM.COM- Artık kesin… Cumhurbaşkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı yıllarca dinleyen Gülen örgütü 17-25 Aralık …

kripto

İşte kripto ihanetinin raporu!

Paralel yapının kriptolu ihanetinin boyutları bilirkişi raporuyla kanıtlandı. 76 kriptolu telefon 304 kez dinlendi. Başbakan’ın …

erdogan-amberin

Erdoğan’dan o militan gazeteciye sert tepki

Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında bulunduğu Malatya’da gazeteci Amberin Zaman’a tepki gösterdi. Başbakan Erdoğan, Malatya’da …

6 Yorumlar

 1. Yalanlayan sanki kimdi? Tabii ki medyagundem.com
  Bu ne ikiyuzluluk.

 2. Yorumcu Analizi

  Buradaki vehameti göremeyenler, sizlere soruyorum; bu haberi hükümetin içindeki hangi Zaman’cı Zaman’a sızdırdı?

 3. Medya Donkişotları

  Eskiden, gençlik yıllarımızda TÖB-DER diye solcu komünist yapılanma vardı, bu yapılanmada erkekleri tuzağa düşürmekle görevli fahişeler görev yapardı, şuanda da DHKP-C türü terörist yapılanmalarda aynı taktik kullanılmaktadır. Abaza kalmış fakir çocukları terör tuzağına düşüren bu fahişelerin çalışma sistemleri eskisini aratmadığı gibi, daha teknik donanımlarla teçhiz edilmiştir. Olay Ülke güvenliği meselesidir.

 4. “Bir ZAMAN provokasyonu!” haberiniz ile cemaate muhabbet besleyenlerin gönlünü kırdınız. Bu haberin altına, bir önceki yalan haberle ilgili özür cümlesi gibi bir şey olsaydı iyi olurdu.

 5. Sayın site yetkilisi özür böylemi olmalı. Bu ne pişkinlik bir gün önce yalan haber diye başlık at bir gün sonra zaman haklı çıktı de …

  • Söyledin mi Küfür Oluyor

   Ne diyor bu topsakal çetesi! Kaç gündür aynı zırvalığı dillendirip duruyor. Today’SS Zaman’dan, Taraf’tan tutta, Önder Aytaç, Emre Uslu, Mehmet Barancu’ya kadar hanginiz bu kadar mertçe delikanlıca yazabildiniz. Yürü lan!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir