Anasayfa / GENEL / Başbakan: Pensilvanya’daki zat sokakları karıştırma çağrısı yapıyor
erdogan

Başbakan: Pensilvanya’daki zat sokakları karıştırma çağrısı yapıyor

Başbakan Erdoğan, Fethullah Gülen için “Pensilvanya’daki zat sokakları karıştırma çağrısı yapıyor” dedi.

Başbakan Erdoğan Mersin’de seçim mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

“İFTİRA ATMA, DÜRÜST OL”

“Ey Bahçeli, sokakları tahrik etmekten vazgeç ve kalkıp Tayyip Erdoğan’a ‘gençleri tahrik etme’ gibi bir iftira atma. Dürüst ol. AK Parti gençliği sokaklarda değil, bugüne kadar olmadı, bundan sonra da olmayacak.”

“SANA MI DÜŞTÜ EY MHP?”

“MHP’ye gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum; yılların MHP’sinin DHKP-C gibi terörist bir örgütle, polise, askere, devlete kurşun sıkan bir örgütle aynı safta yer alması senin kanına dokunmuyor mu? Ey MHP yönetimi, marjinal sol örgütlerle aynı hizada durmak sizin kanınıza dokunmuyor mu? Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yapmak, kol kola girmek onlara avukatlık yapmak sana mı düştü ey MHP?”

“O ZAT SOKAKLARI KARIŞTIRMA ÇAĞRISI YAPIYOR”

‘Şimdi de sokakları tahrik ederek, sokakları terörize ederek sonuç almaya çalışıyorlar. Medya günlerdir sokakları ateşe vermek için sorumsuzca yayın yapıyor, iş adamları sokakları karıştırmak için ahlaksızca tahrikler yapıyor. Siyasetçiler seçime sadece 17 gün kala sokakları karıştırmaya çalışıyor. Filistinli bir tek çocuk için gözyaşı dökmeyen, Mavi Marmara şehitlerine terörist gözüyle bakan, Mısır için, Suriye için yüreği yanmayan Pensilvanya’daki zat ta oradan sokakları karıştırma çağrısı yapıyor.’

CHP VE MHP GENEL BAŞKANI MERSİN’E KAÇ KEZ GELDİ?

“Mersin Türkiye’nin aynasıdır, özetidir. Mersin limanlarda, fabrikalarda, atölyelerde emeğin şehridir. Şimdi biz miting programlarımızda değişiklik yapınca, birileri çıkmış şunu demiş; “Başbakan Mersin’e gelmekten vazgeçti” diye dedikodular yaymışlar. Şimdi bu dedikoduları yapanlara ben soruyorum, son 12 yıl içinde CHP’nin genel başkanı Mersin’e kaç kez geldi? MHP’nin genel başkanı kaç kez geldi? BDP’nin genel başkanı kaç kere geldi? Ben Mersin’e 12 kez geldim, bu benim 13’ncü ziyaretim.”

“Biz yan gelip yatan siyasetçilerden değiliz. Bizde tatil filan yok. Biz hizmet ile tatil yapıyoruz. Muhalefetin Mersin’le ne kadar alakalı olduğunu biliyoruz.”

“CHP lideri ABD’ye gitmiş diyor ki, 7 büyükşehiri AK Parti’den alacağız diyor. Tarsus’ta diyor ki “Güneydoğu’nun incisi” haline gelecek diyor. “Güneydoğunun en güzel sahili” diyor. Allah iyiliğini versin güneydoğunun sahili mi var? Daha Mersin’in kendi belediyesi olduğunundan haberi yok. İşte bunlar kendi ülkelerine bu kadar Fransız.”

“Devlet içinde devlet asla kabul etmiyoruz. Paralel yapı filan asla olamaz. Bunlara gereken cevabı vereceğiz. Bunlar şimdi tutuştular. Gereken cevabı kesinlikle vereceğiz.”

Pensilvanya’daki zat ta oradan sokakları karıştırma çağrısı yapıyor. Kimin kimlere sahip çıktığına dikkat edin. Ey CHP sen bu Geziciler ile nasıl ittifak yapıyorsun. Ankara’da bayrağımızı yakanlarla İstanbul’da başörtülü bacımıza saldıranlarla nasıl bir oluyorsun. Ey MHP sanada sesleniyorum Türkiye düşmanları ile el ele tutuşmak sana mı düştü. MHP’nin DHKP-C ile aynı safta yer alaması sizin kanınıza dokunmuyor mu?

MEDYAGUNDEM

sukran3

Pensilvanya şeytanından Hıristiyan kutlaması!

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Pensilvanya’daki malikanesinde ‘Şükran Günü’ için büyük bir davet verdi. Hindilerin kesildiği, …

pensilvanya1

Pensilvanya’daki ininin parası oradan

Teröristbaşı Fetullah Gülen’in kaldığı ABD’deki 400 dönüm çiftliğinin parasının, FETÖ’nün finansörü Abdullah Katırcıoğlu’na ait şirketten …

pensilvanya1

Bu daha bir şey değil Feto iti!

Yenikapı’yı, FETÖ elebaşının kaldığı yerin karşısında kurulan dev ekrandan izleyen vatandaşlarımız darbe girişimini protesto etti. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir