Anasayfa / GENEL / “Fetullah’ın İpek’i”nin bir madeni daha söndü!
ipek

“Fetullah’ın İpek’i”nin bir madeni daha söndü!

Koza Altın’ın Eskişehir’de yer alan Kaymaz işletmesinin açık ocak faaliyeti, faaliyet alanının bir kısmının mera alanı olduğu iddiası ile durduruldu.

Koza Altın’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre, Karakaya Köyü bölgesinde bulunan açık ocak faaliyeti, işletmenin faaliyet alanının bir kısmının mera alanı olduğu iddiası ile Eskişehir Valiliği, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün talebi üzerine Sivrihisar Kaymakamlığı tarafından durduruldu.

Açıklamada, “Mevcut ve kamuya açık Resmi Tapu kadastro kayıtlarında ve mera sicil kayıt defterinde bu arazilerin mera olmadığı açıkca belirtilmesine rağmen işlem tesis edilmiştir. İşletmemiz Maden Kanunu ve diğer kanunlar kapsamında gerekli tüm izinlere sahiptir” denildi.

“MERA ALANI DEĞİL”

Eskişehir Valiliği Sivrihisar Kadastro Müdürlüğü’nden 2009-2014 yılları arasında 5 ayrı yazı alındığına ndikkat çekilen açıklamada, “Faaliyet gösterdiğimiz  bölge; mülkiyeti şirketimize ait tapulu tarlalar ve Kadastro kayıtlarında “KADASTRO HARİCİ TAŞLIK ALAN” olarak tanımlanmış kayıtlı alanlardır. Mera sicil defterine göre de mera veya maliye hazinesi olmadığı açıkca bildirilmiştir. İşletmemizdeki arazilerle ilgili tüm işlemler resmi tapu kayıtları dahilinde yapılmıştır. Açıkça yasaya aykırı olduğuna inandığımız bu durdurma kararını ve bu işlemle ilgili olarak tüm yasal haklarımızı kullanılacağımızı kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz” denildi.

MASTRA’YI DA KAPATMA KARARI ALMIŞTI

Şirket geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından faaliyetleri durdurulan Gümüşhane’deki Mastra Altın Madeni’ni de kapatma kararı almıştı. Koza Altın’ın halihazırda Ovacık, Çukuralan, Çoraklıktepe, Kubaşlar ve Himmetdede madenlerinde faaliyeti bulunuyor.

MEDYAGUNDEM

ipek

“Tüm malım feda olsun”dan “Gülen terörist”e!

FETÖ/PDY örgütü içinde kadın kollarında aktif olarak görev yapan ve FETÖ mensuplarının “Melek Anne” olarak …

ipek-fe

Başhırsız Feto altın madenlerimizi boşaltmış!

Koza-İpek iddianamesiden: Gümüşhane’deki Mastra Altın Madeni’nde dökümü yapılan her 5 altın külçesinden biri kayıtlarda gösterilmeyerek …

kozaipek1

Ankara’da CIA ile sır toplantı yapan medya patronu kim?

Takvim gazetesinde Ergün Diler’in “Ankara’daki sır zirve” başlıklı yazısı şöyle: Büyük dengeden bugün de devam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir