Anasayfa / GENEL / Başbakan Medya Derneği yöneticilerini kabul etti
erdogan-medyadernegi1

Başbakan Medya Derneği yöneticilerini kabul etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Medya Derneği Yönetim Kurulunu kabul kabul etti.

Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmede, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik de hazır bulundu.

Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmede, dernek başkanı Salih Memecan, dernek başkan yardımcıları Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, ATV Genel Müdürü Adem Gürses, Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erhan Başyurt, Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Yeni Akit Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya ve Demirören Medya Grubu’ndan Akif Beki katıldı.

Görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Salih Memecan, dernek olarak yönetim kurulu üyeleriyle Başbakan’a nezaket ziyaretinde bulunduklarını belirtti.

Genel olarak Medya Derneği’nin faaliyetleri, medya okul ve eğitim seminerleri hakkında Başbakan Erdoğan’a bilgi verdiklerini dile getiren Memecan, medyanın geleceği üzerine düzenlemeyi planladıkları ”Uluslararası Medya Konferansı” hakkında üzerine bilgi verdiklerini ifade etti.

Bir gazetecinin ”Başbakan bazen medyadan şikayet ediyor. Size de şikayetleri oldu mu?” sorusuna Memecan ”Yok. Biz kendi bilgilendirmemizi söyledik. Bize şikayetlerini bildirmedi” dedi.

Memecan, görüşmede güncel konularını konuşulmadığını belirterek, internet medyası üzerine konuşmalar yapıldığını, medyanın genel sorunları ve telif hakları yasasının durumu üzerine görüştüklerini anlattı.

Öte yandan bugün Başbakanlık Dolmabahça Çalışma Ofisi’ne gazetecilerin hem kurum kimliğine, hem de nüfus cüzdanına bakılarak alınması dikkati çekti.

MEDYAGUNDEM

medyadernegi

Hürriyet’in camına ağıt yakan John Bass aranıyor!

Yeni Şafak ve Akit gazetelerine yapılan alçak terör saldırısı sonrası Medya Derneği de bir kınama …

medya

Medya Derneği’nden CHP’lilerin TRT baskınına sert kınama

Medya Derneği, CHP’li Levent Gök’ün TRT binasına yönelik baskınını kınayan bir açıklama yaptı. İşte o …

sozcu-dernek

Medya Derneği Sözcü paçavrası için yargıyı göreve çağırdı

Medya Derneği yaptığı basın açıklamasında, Sözcü’nün hiçbir haber değeri taşımayan 1 Ocak 2016 tarihli ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir