Anasayfa / GENEL / Başbakan Erdoğan’dan Uludere resti
erdogan-grup-uludere1

Başbakan Erdoğan’dan Uludere resti

Başbakan Erdoğan Ak Parti grup toplantısında beklenen kritik açıklamalarını yaptı.

Erdoğan, 4 yıllık bir restorasyon sonucunda bugün açılışını yapacağı Fatih Camii ile ilgili açıklamasıyla söze başladı:

“Bugün Fatih Camii’ni yeniden hizmete açacağız. Depremde fay hattının altının üstünde olan Fatih Camii maalesef sıkıntılar yaşadı. 2008’de bakıma aldık, çivisinden minaresine kadar her noktasını elden geçirdik. Yaklaşık 24 milyon liraya mal olan bu restorasyonun ardından Fatih Camii’ni İstanbul’un Fetih günü açmanın mutluluğunu yaşıyoruz…”

Haftasonu TT Arena’da gerçekleşen Ak Parti İstanbul İl Kongresi’ne de değinen Erdoğan, “Önceki gün İstanbul’da, Türk Telekom Arena Stadı’nda yaptığımız kongrede aynı zamanda İstanbul’un fethini de kutladık. Belki de dünyada olmayan bir organizasyonu gerçekleştiren İstanbul teşkilatına yürekten teşekkür ediyorum. Bizim inşaa ettiğimiz, İstanbul’a bizim kazandırdığımız o stadyumu hınca hınç dolduran İstabul’lu kardeşlerime, dünyaya verdikleri mesajdan dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Erdoğan Suriye’deki katliamı da kınayarak, “Ülkemdeki bazı siyasi parti ve STK’ların buradaki zalimlerin yanında yer almasının anlaşılır yanı yoktur. Zulme rıza zulümdür” dedi.

İŞTE ERDOĞAN’IN KONUŞMASINDAN SATIRBAŞLARI

* Bu kürsüden medyaya veya siyasetçilere konuşmuyorum, sadece ve sadece bugün burada ekranı başında bizi izleyen milletime, bütün samimiyetimle gönülden konuşuyorum. Biliyorum ki milletim bizi, arzumuzu maksudumuzu anlıyor. Dindarlığımızı test etmeye kalkanlara zerre miskal değer vermeyiz.

* Medyanın ve siyasilerin bu tavrıyla terör meselesi çözülemez. Biz soğru soruları sorduk. Doğru sorulara doğru cevaplar ardık. Anaların gözyaşını dindirmek, gençlerin akan kanını dindirmek için samimiyetin diliyle konuştuk. Hiçbir şeyi gizlemeden sadece gerçekleri aktarıyoruz.

* Bu salondaki kadro Cumhuriyet döneminin en karanlık dönemlerini aydınlığa kavuşturmak için canını ortaya koymuş bir kadrodur. Dersim’in, 27 Mayıs’ın, 12 Eylül’ü yargıay siz taşıdırnız. 28 Şubat’ı sizler yaşadınız. 27 Nisan bildirisi karşısında milletin emanetine sizler sahip çıktınız. Hak ve özgürlükleri geliştiren parti AK Parti’dir.

* Biz devletin diliyle değil milletin diliyle konuşuruz. Devleti şamaroğlanına çevirmek isteyenlere izin vermeyiz.

* 1914 yılında Erzincan’da Osmanlı 3. Ordusu, doğuya hareket ediyor. Yüzbinlerce nefer Allahü Ekber Dağları’na ilerliyor. Onbinlerce asker şehit oldu, rahmetli dedem de o dağlarda şehit oldu. 31. Tümen, yan tarafından gelen saldırıya karşılık veriyor. Tam dört saat çarpışıyorlar, birbirlerine yaklaştıklarında 31. ve 32. Tümen’in birbiriyle çarpıştığı anlaşılıyor. Dünyanın her yerinde buna benzer hadiseler yaşanıyor. Kıbrıs Harekatı esnasında Kocatepe Muhribi kendi uçaklarımız tarafından batırıldı.

* Bingöl Karlıova’da dur ihtarına uymayan vatandaş canlı bomba sanılıp vuruldu. Hataen üzücü olaylara sebep olan görevliler hakkında işlemler yapılıyor. Kasıtlı yapılan hadiseler oldu. Çok sert müdahaleler neticesinde bölgedeki vatandaşıma çok ağır faturalar yüklendi. Biz demokrasiden sapmadan mücadele yürütüyoruz. Valilerimiz yüzde 100 emin olmadan vurayın diyerek güvenlik güçlerimizi uyarıyor.

* Erkek milletvekillerinin hepsi askerliğini yaptı. Vatandaşlarımdan bir şey rica ediyorum. Kendinizi Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde ilerleyen takip eden jandarmanın yerine koyun. Orada nasıl bir gerilim yaşandığını hissedebiliyor musunuz? Güvenlik güçleri o aracı vurabilir, ama ya içinde sigara kaçakçısı, mazot kaçakçısı varsa. Çoban sandığımız için vurmadık diyen generalle haftalarca dalga geçildi.

* Terörle mücadele edenin de insan olduğu unutulmamalı. Bir tarafta öldürmeyi amaç edinen diğer tarafta yaşatmayı amaça edinen iki taraf var. Güvenlik güçlerinin gözünün önüne terör örgütünün hunharca katlettiği canlar geliyor.

* O alçaklar otobüs duraklarında canlı bomba eylemi yaptılar 9 dokuz kişiyi katlettiler. Birileri diyorki Türk bayrağımı götürdünüz de tabutlara Türk bayraşı açalım. Oranın kaymakamlığı var, öyle bir hassasiyetiniz olsa alırdınız. Onların Türk bayrağına layık olduğunu düşünseydiniz terör örgütünün bayrağını o tabuta sardırmazdınız..

* Kılıçdaroğlu, o araç Göksu’dan Pınarbaşı’na nasıl gitti diyor. Aynı araç imha edilseydi, yargısız infaz yapılıyor diyecekti. Bitlis Güroymak’ta yaşanan hadiseyi kim hatırlıyor, o saldırı neden unutuldu? Beş polisimizin aynında altı vatandaşımız katledildi. BDP’lilere farklı sıfatlar kullanınca yaraları olduğu için gocunuyorlar. İstediğiniz yerde istediğinizi konuşun, tehditleriniz AK Parti iktidarını yıldırmaz. O sizin olmayan kalitenizi ortaya koyacaktır. Teröristin cesedi Malatya’ya götürüldü. Babası, valiye teröristin cesedini BDP’lilere vermek istemiyorum dedi. Bunlar ceset avcısı. Uludere’yi konuşanlar 15 kadını bırakıp gidenleri gündeme getirmezler. Bunlar 30 yılda verdiğimiz 40 bin canı umursamaz. Bu iş öyle anlatıldığı gibi kolay değil. Dikkat ederseniz kaçakçıların hiçbiri bu bombalara basmıyor. Harita kimin elinde olabilir? Bu iş siyasetin malzemesi olamayacak kadar hassas ve gerilimli bir iş. İnsanı yaşat ki; devlet yaşasın, bu söz yolumuzun ışığı. Devlet intikam duygusuyla hareket etmez. En başından beri Uludere ile ilgili hatanın olduğunu ifade etmemize rağmen “Başbakan hata olduğunu söyleseydi” diyorlar. Otomata mı bağlayacağız, dedik ya. Bugün de yüzde 100 emin olun diyoruz. Biz hiçbir hatayı örtmeye çalışmayız. Hiçbir hata yüzünden de yargısız infaz yapmayız.

* Terör örgütünün istismarını anlarız, BDP’nin ipleri terör örgütünün elinde, onları da anlarız. CHP’nin, medyanın istismarını anlayamıyoruz. Wall Street’i anlayamıyoruz. Sanane, seni ne ilgilendiriyor? Mevcut yöneti,mle Türkiye’nin arası iyiymiş, çünkü Yahudi lobisi rahatsız. Uludere’de devlet her şeyi yapmıştır. Hiçbir şeyin üzerinin kapatıldığı yok. Televizyonlarda tartışmalara varya bunlar her şeyi bilirler. Sadece yaptıkları eleştiridir, yargısız infazı bunlar yaparlar.

* Uludere konusunda adli, idari yargı devam ediyor. Türkiye artık ne askerin sivilin kulağını çektiği, ne de sivilin ensesine vurduğu ülke değildir. Türkiye ne BDP’li ne PKK’lı kalleşlerin askeri vurdukları ülke değildir.

* Güvenlik güçlerimize yargısız infaza müsade etmeyiz. Altı aydır Uludere’nin gündemde kalması kime çıkar sağlıyor? Faturayı AK Parti’ye çıkarmaya çalışanlar kimin ekmeğine yağ sürüyor? Herkes yargı sürecine saygı duymak zorundadır.

MEDYAGUNDEM

baransu-dinleme

Bu videoyu iyi saklayın; işte paralellerin Başbakan’ı dinlediklerinin 3 yıl önceki itirafı!

MEDYAGUNDEM.COM- Artık kesin… Cumhurbaşkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı yıllarca dinleyen Gülen örgütü 17-25 Aralık …

kripto

İşte kripto ihanetinin raporu!

Paralel yapının kriptolu ihanetinin boyutları bilirkişi raporuyla kanıtlandı. 76 kriptolu telefon 304 kez dinlendi. Başbakan’ın …

erdogan-amberin

Erdoğan’dan o militan gazeteciye sert tepki

Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında bulunduğu Malatya’da gazeteci Amberin Zaman’a tepki gösterdi. Başbakan Erdoğan, Malatya’da …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir