Anasayfa / GENEL / Bakın paralel medya nasıl haysiyet cellatlığı yapıyor?
mehmet-demir

Bakın paralel medya nasıl haysiyet cellatlığı yapıyor?

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, Samanyolu TV’de kendisi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili yayınlanan haberi tekzip ederek yalanladı.

adalet.org üzerinden yaptığı açıklamasında, “Samanyolu TV’nin kendisi üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftira attığını” vurgulayan Demir, haberi açık ifadelerle yalanlandı. Demir, bu yalan haber sonrası açıklama yapmanın zaruri hale geldiğini ifade etti.

Kendisinin, Kılıçdaroğlu’nu sehven ifadeye çağırmasını açık olan dosyayı inceleyen herkesin anlayabileceğini belirten Demir, Samanyolu TV’nin bu basit incelemeyi bile yapmadan kendisi üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftira attığını savundu.

Savcı Demir açıklamasında şöyle dedi:

“2 Eylül 2014 tarihinde saat 20.30 sıralarında Samanyolu Haber’de adım ve fotoğrafım kullanılarak bir haber yayınlanmıştır. Bu haber tamamen yalandır. Şahsım üzerinden Sayın Cumhurbaşkanına saldırı tertip edilmekte ve iftira atılmaktadır. Bu nedenle bu açıklamayı benim yapmam zarureti doğmuştur.

Benim Kılıçdaroğlu’nu ”sehven” ifadeye çağırdığım dosya açık olup herkes dosyayı inceleyip bilgi alabilir. Ancak adı geçen televizyon bu basit incelemeyi dahi yapmadan sırf Sayın Cumhurbaşkanını yıpratmak için benim üzerimden iftira atmıştır.

Şahsımın 17-25 Aralık sürecinde tertiplenen olayları bir darbe teşebbüsü olarak nitelemem ve paralel yapılanmanın oluşturduğu cuntaya karşı medyada açıklama yapmam, paralel yapının o günden beri adeta yayın organlığını yapan bu televizyonu ne kadar çok kızdırmış ki olayın üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen uydurma haberle şahsımı karalamaya çalışıyor.

Kılıçdaroğlu’nun ”sehven” ÇAĞRILMASINA NEDEN OLAN DOSYANIN ŞİKAYETÇİSİ SAYIN CUMHURBAŞKANI DEĞİLDİR. O zaman bu kamuoyuna açıklanmıştı. Dosyadaki şikayet konusu da Paralelci polislerin şikayet edilmesi değildir. Kılıçdaroğlu’nun Bilal Erdoğan’a hakaret iddiası ile ilgilidir.

Bir Cumhuriyet Savcısı olarak başka bir yerde açıklama yapma ve cevap verme imkanımız olmadığı ve adalet.org da hukukçuların sitesi olduğundan, bu haber de şahsımla ilgili olduğundan bu açıklamayı burada yapma zarureti doğmuştur.

Tüm meslektaşlarıma saygılarımla.

İstanbul Avrupa Adliyesi”

SAVCI MEHMET DEMİR’İN ‘İFTİRA ATILIYOR’ DİYEREK TEKZİP ETTİĞİ SAMANYOLU TV’NİN HABERİ

2 Eylül 2014 tarihinde saat 20.30 sıralarında Samanyolu Haber’de Savcı Demir’in adının ve fotoğrafının kullanılarak verilen haberde, “Yolsuzluk ve rüşvet ağını ortaya çıkaran polislere yönelik operasyonda hukuksuzluklar yaşanırken yakın zamanda yaşanan tartışmalı bir olayın da üzerindeki sis perdesi aralandı.

17-25 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarını yürüten polislere, ‘darbe’ bahanesiyle operasyon yapıldı. Soruşturma dosyasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da şüpheli isimler listesinde yer alıyor. El Cezire’nin haberine göre, yedi sayfalık şikayet dilekçesinin sahibi, daha önce gündeme gelen Bilal Erdoğan değil, Recep Tayyip Erdoğan.

Kılıçdaroğlu, 11 Şubat 2014′te TBMM grup toplantısında 25 Aralık yolsuzluk soruşturması kapsamında elde edilen bazı telefon görüşmelerini dinletmişti. Bunun üzerine Tayyip Erdoğan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Yolsuzluk soruşturmasını yürüten Savcı, polislerin yanı sıra Kılıçdaroğlu’nu şikayet etti.

Erdoğan’ın şikayetinin ardından Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, 22 Nisan 2014 tarihinde hazırladığı çağrı kağıdı ile Kılıçdaroğlu’nu “şüpheli” sıfatı ile ifadeye çağırdı.

Gelen tepkiler üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı bir açıklama yaptı. Çağrının sehven çıkartıldığı ve geri alınması için işlem başlatıldığını duyurdu. O dönemde CHP liderini ifadeye çağırma skandalına Bilal Erdoğan’ın şikayetinin sebep olduğu iddia edilmişti. Ancak yolsuzluğu ortaya çıkaran polisleri hedef alan operasyonda asıl şikayetçinin Tayyip Erdoğan olduğu ortaya çıktı.” denilmişti.

Kaynak: Haber7

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir