Anasayfa / GENEL / Eski AYM raportöründen gündemi sarsacak açıklamalar; AYM paralel örgütün elinde
emir-kaya1

Eski AYM raportöründen gündemi sarsacak açıklamalar; AYM paralel örgütün elinde

MEDYAGUNDEM.COM- İlk kez MEDYAGÜNDEM’e yaptığı açıklamayla Anayasa Mahkemesi’ndeki Gülen örgütü yapılanmasını deşifre eden ve bu yüzden Haşim Kılıç tarafından işinden kovulan raportör Yrd. Doç. Dr. Emir Kaya, A Haber canlı yayınında Anayasa Mahkemesi’ndeki paralel örgüt gerçeğine ilişkin bomba açıklamalar yaptı.

emir-kaya4

A Haber’de yayınlanan “Arka Plan” programına konuk olan Anayasa Mahkemesi eski raportörü, Yıldırım Bayezid Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Emir Kaya, Gülen örgütü yapılanmasının Anayasa Mahkemesi’nde uzun süredir bir sorun olduğunu, Başkan Haşim Kılıç’a ilk paralel kadro listesinin 2012 yılında Sayıştay’daki bir arkadaşı tarafından verildiğini açıkladı. Kılıç adli yıl açılışında gazetecilere yaptığı açıklamada kendisine paralel yapıya dair Anayasa Mahkemesi’ndeki kadrolaşma konusunda bir liste geldiğini, kendisinin de bu listeyi yırtıp attığını açıklamıştı.

Kaya’nın bomba açıklamalarından satırbaşları şöyle:

* Anayasa Mahkemesi’ndeki 17 üyenin 7’si paralel, paralellerin de 4’ünü Abdullah Gül seçti.

* AYM raportörlerinin yüzde 70’i paralel, etki olarak yüzde 90 oranında.

* Haşim Kılıç nasıl isterse o yönde karar çıkartıyor. Paralelcilerin çıkarına uygun bir karar verilecekse paralel raportörlerle çalışıp o yönde karar çıkartıyor.

* AYM üyeleri bazı kararları hiç okumadıkları halde Kılıç’ın baskısıyla zorla imza attırılarak karar çıkartılıyor. Örneğin başörtüsü kararını 10 ay bekletti diyor, karar hazır, masasında olduğu halde, kendisince uygun zaman ve konjonktüre göre kendi başına karar veriyor ve 10 ay kadar rekor bir süre verilmiş bir kararı bekletebiliyor.

* Haşim Kılıç sonrası  AYM Başkanı ve 2033’e kadar bu görevde kalacak isim paralel olan Alparslan Altan.

* Haşim Kılıç’ın kafası çok karışık, odak noktası ‘adalet’ değil.

* Yargıda Cemaat’e karşı, korktuğu için ses çıkaramayanlar var.

MEDYAGUNDEM

kemal-k3

CHP böyle yalanlarla kampanya yürütüyor

Anayasa değişikliğini engellemek için kılıktan kılığa giren muhalefetin, yargı yalanı elinde patladı.“Cumhurbaşkanı yargıyı tek başına …

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

kemal-feto1

AYM CHP’ye FETÖ’yü kurtarma kapısını kapattı

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, CHP’nin iptal istemlerini ‘yetkisizlik’ gerekçesiyle oy birliğiyle ile reddetti. CHP, 670 …

1 Yorum yapıldı

  1. Kendilerini Kafdağı’nın Vazgeçilmezleri Sanıyorlar

    Dünyanın herhangi bir ülkesinde Yüksek Yargı için böyle ithamlar yapılsaydın anında istifalar peş peşe gelirdi. Yok! Yapamazlar! Altınlarındaki koltuk alışkanlığından değil, mensubu oldukları çarpık düşüncenin emirleri, talimatları öyle emrettiği için oraya mıhlanmışlar. Kendilerini Kafdağı’nın vazgeçilmezleri sanıp topluma İncek sırtlarından bakmanın yanılgısıyla yaşıyorlar. Bir gün toplumun içine karışıp karışmayacaklarını kestiremiyorlar. O makamlardan binlerce kişi geldi geçti hangi birinin esamesi okunuyor ki, sizlerde onlardan farklı mı olacağınızı sanıyorsunuz? Yaparız ederiz, kimse de sesini çıkartamaz mantığının artık bittiğini göremiyor musunuz? Artık bu toplumun Korku İmparatorluklarının iskambil kağıdından, kibrit çöpünden yapılmış Saraylarını-İnlerini yerle bir ettiklerini görememeye çalışmanızı kendi kendini kandırmanızdan başka ne olabilir ki? Bu toplumu içeri atarız haaa bak, asarız-keseriz hııı bak, olmadı öldürürüzle korkutma döneminin bittiğini, insanların artık ölümü dahi göze alıp İstiklal Mücadelesine başladığını artık anlayın anlayın! Altınızdaki koltuklarınızdan, cüppenizdeki sırmalardan korkmuyor korkmuyor, bir gün sizlerden hesap soracağından o kadar eminler ki; ‘Kükremiş sel gibiyim, Bendimi çiğner, aşarım,’ nidalarıyla yollarına devam ediyorlar. Kısaca, kendinizi o koltukların rehavetinden en kısa zamanda kurtarıp bu milletin değerlerine saygı duymanızı, hukukun kurallarıyla hareket etmeniz tavsiye ediyoruz.

    Emir Kaya’nı bu iddiaları, ithamlarının acilen cevaplanması gerekir. Haşim Kılıç, hukuk görünümlü ifadelerle sağa sola laf sokuşturana kadar çıkıp bu iddialara cevap vermen gerekir. Bu ülkenin çeşitli tuzaklarla, alavere dalavereyle yargı karşısına çıkarılmadan içeriye atılmaya kalkılıyorsa, sizler de bir gün hukuk önünde hesap verebileceğinizi asla unutmayın. Bu ülkenin teminatı olan O kurumun babanızın malı olmadığını göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir