Anasayfa / ANALİZ / Düğmenize kim bastı?
kiras

Düğmenize kim bastı?

“Erdoğan’sız Türkiye” fitnesine içimizden birileri de “odun” taşıyor. O kervana şimdi de Mustafa Karaalioğlu’nun ekibinden Vatan gazetesi yazarı İbrahim Kiras katıldı! Yazısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “seninle yol yürümüyoruz” demeye getirip, bir de tehdit etti!


MEDYAGUNDEM.COM- Hakan Albayrak’ın sahibi olduğu Diriliş Postası’nın rotasını şaşırdığını görür görmez bugün yazdığı veda yazısında Mazhar Bağlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan için bakın ne diyor:

“Benim siyasetteki rotam ve tarafım bellidir. Ben, uzun bir süreden beri (Osmanlının son dönemlerinden bu yana) millet iradesi üzerinde vesayet kuran oligarşiyi bertaraf eden kişinin Recep Tayyip Erdoğan olduğuna inanıyorum ve biliyorum.

Vesayete karşı olan tüm kesimleri bir büyük aile haline getiren ve bu aileye rehberlik eden de odur. Bugün sahip olduğumuz kazanımların kimin sayesinde olduğunu da bilenlerdenim.”

Bir asırdır beklenen mücadeleyi gerçekleştiren, millet iradesine vesayet kuran oligarşiye savaş açmış bir lider olan Recep Tayyip Erdoğan’a bu ülkenin yarısından fazlası inanıyor, güveniyor, bugün sahip olduğumuz kazanımların onun sayesinde gerçekleştiğini biliyor.

“ERDOĞAN’SIZ TÜRKİYE” FİTNESİ İÇİN KAZAN KAYNATANLAR

Ama ne ilginçtir ki Ak Parti camiasından görünen birileri “Erdoğan’sız Türkiye” projesi için fitne kazanlarını kaynatıyor.

Paralel suç örgütünün bütün davasının “Erdoğan’ı yok etmek” olduğu artık net… Ne hazin ki Ak Parti safında görünen birileri de paralel ihanet projesine destek veriyorlar. Erdoğan’sız Türkiye demek eski düzen demek, tüm kazanımların yok olması demek… Türkiye’nin kurtuluşu ve zincirlerinden azade oluşu Erdoğan’lı bir Türkiye projesiyle mümkün.

Bunun için de tek yol Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi…  Bugün oligarşinin de tamamen savaşını odakladığı mesele bu… Oligarşi ne üzücü ki Ak Parti saflarından da birilerini yanına çekti.

ORGANİZE ÜFÜRÜKÇÜLERİN “BÜYÜ BOZULUYOR” SEANSI

Son günlerde birtakım gazetecilerin Erdoğan’a ayar vermeye kalkışması, “büyü bozuluyor” seanslarının arkasında hep o proje var… Asıl dert Erdoğan’sız Türkiye…

Hakan Albayrak gibi bir adamın Diriliş Postası’nda Erdoğan’a ayar vermeye kalkışması da, Yeni Şafak’ta Abdülkadir Selvi’nin  “büyü bozuluyor” çıkışı da hep bir merkeze dayalı operasyonlar…

Peki bu “üfürükçüler” tam da seçim arefesinde kimler tarafından organize edildiler?

SEN KİMSİN KİRAS AYAR VERİYORSUN?

Arkasında kimlerin olduğu iyi bilinen bir ekip, Erdoğan’sız Türkiye projesi için operasyon yapıyor.

O ekipten bir isim olan İbrahim Kiras da Vatan gazetesinde bugün Hakan Albayrak ve Abdülkadir Selvi referanslı tehdit savurmuş.

Paralel örgüt, Doğan medyası ve muhalefetin Erdoğan karşıtı argümanları Kiras tarafından da benimsenerek şöyle Erdoğan’a “ayar” yazısına dönüşmüş:

“Yetkileri çerçevesinde istediği zaman kabineyi toplayabilen, Başbakanla haftalık olağan görüşmelerini sürdüren ve ayrıca ailece görüşen, diğer bakanlarla da değişik vesilelerle sık sık bir araya gelen Cumhurbaşkanının hükümete yönelik eleştirilerini basın üzerinden yapmaya yönelmesi Beştepe’yi ana muhalefet karargâhı gibi gösterir şekilde yankı buldu. Öyle ki geçen haftalarda yaşanan dolar kurundaki dalgalanmadan Merkez Bankasını ve ilgili bakanlığı basın önünde sert sözlerle suçlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sorumlu tutanlar çıktı. Ne yazık ki bunun da ötesinde birtakım riskler söz konusu bugünkü krizle ilgili olarak. En başta önemli bir seçimin sath-ı mailinde kendi içinde kavgalı bir iktidar bloğu görüntüsü vermek ne Cumhurbaşkanının ne de Başbakanın isteyecekleri bir durum olamaz. Ama yapılan şey budur.”

Kiras, belli ki içinde bulunduğu ekibin bir kavgasının yansıması olarak, Erdoğan’a bir de çalışma arkadaşları üzerinden vurmaya kalkışmış:

“İşlerin bu noktaya gelmesinde ‘kraldan fazla kralcı’ bazı zevatın durumdan kendilerine vazife çıkarmalarının da payı olduğu unutulmamalı. Sevenleri, sayanları belli olan bir belediye başkanının bu siyasi hareketin en önemli figürlerinden birine karşı güya cumhurbaşkanını korumak adına- cüret ettiği saldırı tipik bir örnek. Ama bunun hoş görülmesi, sineye çekilmesi bu siyasi hareketin geleceği bakımından çok daha büyük zararlara yol açabilir.
 
Basından örnek verelim… Bir tarafta Hakan Albayrak, Abdülkadir Selvi gibi AK Parti iktidarına başından beri fikri aidiyetlerinin gereği doğal olarak- karşılıksız destek vermiş yazarların samimi uyarıları var. Öbür tarafta ise daha yeni tanıştıkları Tayyip Erdoğan’ı güya korumak adına yangına benzinle koşan kişiler. Bu ikinci grubun çoğunlukla mahallenin yeni sakinlerinden oluşması da ayrıca ilginç…”
Kiras yazısını şöyle bitirmiş:
“Yola kiminle çıktığını söyle, nereye varacağını söyleyeyim.”
İÇİNE FUAT AVNİ Mİ KAÇTI KİRAS?
İbrahim Kiras’ın bugünkü yazısındaki her satırını biz Fetullahçı terör örgütünün Fuat Avni gibi trollerinden okuyoruz. Onların Erdoğan özelinde yeni Türkiye’ye karşı savaşında ne kadar ezberleri varsa hepsi İbrahim Kiras tarafından da formüle edilmiş.
ERDOĞAN’LA YOL YÜRÜMÜYORUZ İTİRAFI
Yazısının son cümlesi aslında bir itiraf gibi…. Kiras diyor ki kısaca; “Erdoğan’la yol yürümüyoruz artık, ona ve onunla yol yürüyenlere karşıyız.”
Fuat Avni gibi nesebi gayri sahih bir Pensilvanya trolünün tehdidini andıran bir üslupla İbrahim Kiras, Erdoğan’ın gittiği yolun yol olmadığını ima ediyor.
SEN ARKANI KİME YASLADIN KİRAS?
Yıllarca muhafazakar medya içinde yer alan ve uzun bir dönem de Mustafa Karaalioğlu’nun ekibinde Star gazetesini yöneten İbrahim Kiras’ın Demirören’in Vatan’ında nasıl yazar yapıldığının cevabı, onun bugün Erdoğan’a bayrak açan yazısının da şifrelerini çözüyor.
Kiras’ı Vatan’a yazar yaptıran Bakan kim acaba?
Kiras kime güvenerek Erdoğan’a meydan okuyor?
Düğmenize kim bastı?
EKİBİNİZİ TANIYORUZ!
Erdoğan’a savaşta içimizden çıkan bu ekibin kim olduğunu iyi biliyoruz. Bu ekipte Mustafa Karaalioğlu ve yeminli Erdoğan düşmanı Levent Gültekin gibi isimlerin de yer aldığının gayet iyi farkındayız.
Yüzlerinde “haktanmış” gibi görünen maskeleriyle hiç tanınmayacaklarını sanmaları da ayrı bir ilginçlik…
Hakan Albayrak, Abdülkadir Selvi ve İbrahim Kiras… Bu üç isim Erdoğan’a karşı ortada organize bir operasyonun işaret fişekleri… Arka planda bu isimleri kimlerin gazladığını da tahmin etmek hiç zor değil…
Fitne ateşini kaynatanların bu kez içimizden çıkmaları daha da düşündürücü…
Demek ki kaderde içimizdeki safranın da atılması varmış!

Yeni Türkiye ülküsü için bir kez daha Erdoğan’ı yedirmeyiz mottosu önem kazanıyor.

MEDYAGUNDEM

gulen

Star gazetesi yazarı Gülen örgütünü kendi silahıyla vurdu!

Star gazetesi yazarı İbrahim Kiras bugün köşesinde Gülen örgütünün sapkın din anlayışını çarpıcı bir yazıyla …

zaman

ZAMAN yine çarpıttı yine fitnecilik yaptı

24 TV’de Ali Bayramoğlu moderatörlüğünde ‘Yeni Türkiye’ programında Mustafa Karaalioğlu ve İbrahim Kiras ile gündemdeki …

kiras-asabiyet

Star yazarından cahil takımına “asabiyet” dersi!

MEDYAGÜNDEM- Sözcü ile Hürriyet’teki zırcahil Mehmet Y. Yılmaz’a Star gazetesi yazarı İbrahim Kiras, “asabiyet”in bilimsel …

12 Yorumlar

 1. aslan parçası

  Recep Tayyip Erdoğan sana mı soracak bakanlar kurulunu toplarken ha? bence yeterli sıklıkta toplanmadığı için sayın Cumhurbaşkanımıza bazı konularda yeterli bilgi gitmiyor…Adama bak hele ya! Recep Tayyip Erdoğan Cumhurun Başkanı

 2. hak maskesi takıp yazıp çizenler bu milleti aptal sanıyor. bu millet yiğidi gözünden tanır. Kim ki hakkın yanındadır, millet de onun peşindedir. kuru lafa karnı tok bu milletin. Erdoğan’ı kurda kuşa yedirmeyeceğiz Biiznillah

 3. Eşşek gibi Recep Tayyip ERDOĞAN’ın peşinden ya gideceksiniz yada gideceksiniz.

 4. hüseyin temel

  ula deyyuslar rte yokken siz nerdeydiniz hanginizin esamisi okunuyordu ama hata rte de çünkü ite gem vurdu kendinizi at sanır oldunuz

 5. Mankurtluk etmeyin. Erdoğan’ı eleştiren herkesi düşman ilan edeceğinize biraz anlamaya çalışın.Erdoğan eleştirilemez mi? hata yapamaz mı?

 6. Son iki seçimlerde Melih Gökçek’i zoraki, hatır-gönül için destekleyenlerdenim. Ankaralı seçmenin gözünde Melih Gökçek çoktan bitti, ama büyüklerin hatırı gönlü var ya! Elimizi kolumuzu bağlıyor işte!
  Bu ülkede aynı taktiği kullanan iki Belediye Başkanı var, bunlardan birisi İ. Melih Gökçek, ikincisi Aytaç Durak’tır. Hep aynı taktik “bu son seçimim, gelecek sefer ben yokum” derler. İ. Melih Gökçek “artık siyasette ben yokum” diyor demesine de, ama oğlum, danışmanım, kimsenin AKP’nin kapısından bile geçtiğini görmeyen tiplerin, kaşıklarım-çatalları….vesaire bir sürü kişinin de aday adayı olarak arkasında olduğunu herkes biliyor. Meclise birilerini yerleştirmeye kesin kararalı gözüküyor.
  Kimse kusura bakmasın Melih’in oğlu aday olursa bu sefer ailece oy kullanmayacağız veya kütüğü Ankara dışımda bir yerlere alıp kullanacağımız bilinsin, öyle artık Ankaralı bu isimleri duymak bile istemiyor.
  Melih Gökçek’in paralel yapılanma ile mücadelesine inanmıyorum, sizde inanmasanız iyi olur. Gezi eylemlerini Belediye Başkanlığına çevirdiği bir vakıa, kimse yalan diyebilir mi? Diyemez! Bu seferde paralel yapılanma üzerinden birilerini vekile çevireceği de çok net gözüküyor.
  Paralel yapılanma mücadelesinde son dönem twittleriyle kimse kimseyi kandırmasın, daha öncesinde yani paralel yapılanmanın bütün kurumlarıyla top yekûn saldırılarında anahtar deliğinden konjonktürü takip eden twitt aslanları bırakın bu ayakları, bu ülkeden sayılı kurum ve kişilerin mücadelesini kendinize menfaat olarak devşirmeye kalkmayın altında kalırsınız, bunu böyle bilin!
  Evet, son dönemlerde twitt aslanları kesilenlerin hükümete darbe girişimleri sırasındaki twittlerindeki sessizliklerini, ödlekliklerini görmek isteyen gözler twitter elinizin altında, hadi ne duruyorsunuz.
  Neyse, uzun lafın kısası; Melih’in oğlu AK Partiden aday olursa Ankara’nın şok yaşaması sürpriz olmayacaktır.
  Gelelim diğer konulara İbrahim Kiras, Mustafa Karaalioğlu, Hakan Albayrak Selvi… vesaire, bunlar olmadan da Sayın Cumhurbaşkanımızın istediğinin olacağına kimsenin şüphesi olmasın, asla yalnız değil, onun sevenleri olarak bu yolda mücadeleye devam edilecektir. İki kıçı kırıkla bu yollar tükenecekse, olmayacaksa bu yola hiç çıkmayalım daha iyi, şu sözleri söylemeye kimsenin cesareti yoksa biz söyleyelim; İt Ürür Kervan Yürür.

 7. milli ve manevi değerleri öncelikli olmayanlar için boğazdaki aşiretlere yalakalık yandaşlık önceliklidir

 8. Mustafa Medihahan

  Sizin bu yazıyı yazarak büyük bir kul hakkına girdiğinize şahidim. Sizler Hakan Albayrak gibi samimi, içten ve de dünyevi herhangi bir beklentisi olmayan birisi için çok haksız bir yazı kaleme almışsınız. Hakan Albayrak, reisi sevdiğini söylüyor. Ve biz ona inanıyoruz. Fitne tohumu sizin bu yazınız tarafından ekiliyor. Zira salihane bir içerikle kaleme alınmış herşey daha güzel olsun amacıyla yazılmış bir yazının ardından siz hem niyet sorguluyor, hem de sonraki yazılarını ve samimiyetini görmeden saldırıyorsunuz. Siz kimsiniz kuzum?

 9. Sayın Cumhurbaşkanı hiç mi yanılamaz, hiç mi yanlış yapmaz ki en samimi ikazları bile ihanet, fitne olarak yorumluyorsunuz Eğer böyle devam ederseniz bu partiye de CB nı na da bu ülkeye de yazık edeceksiniz

 10. Neşe Kutlutaş

  Allah aşkına bu yazıyı size kim yazdırdı yahu!
  Çok büyük vebal altındasınız bilesiniz; Hakan Albayrak’ı tanıyan biri 15 dakika sonra ondaki ümmet aşkını, mazlumlarla kurduğu ünsiyeti, vatan sevdasını anlar. ne İbrahim Kiras’ın ne de Hakan Albayrak’ın bugünlerde çok moda olan üstü kapalı “alışverişlerle” şununla bununla karanlık dehlizlerde dönen dolaplarla işi olmaz. İkisi de güzel Müslüman’dır. Buna iki cihanda da şahitlik ederim kardeşleri olarak. Bu kadar kolay mı hakikaten insanların üzerini çizmek hem de ne adına! Vallahi de günaha giriyorsunuz, Billahi de günaha giriyorsunuz. İkisinden de helallik almanızı hatırlatırım size. Ayıptır ve de günahtır yaptığınız!

 11. görüş farklılığına tahammül edenmeyenler, bir süre sonra kurtarıcılardan kurtulmayı bekler duruma düşerler.

 12. Sen kimsin be! Tayyip Erdoğan la aynı yolda yürüyebilecek adam mısın. Onun bu milletten başka yol arkadaşına ihtiyacı yok. Daha anlayamadım mı bu gerçeği kaz kafalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir