Anasayfa / GENEL / Artvin’i yeni Gezi için kışkırtan Hürriyet’in yalanı belgelendi
hur-dha

Artvin’i yeni Gezi için kışkırtan Hürriyet’in yalanı belgelendi

Hürriyet gazetesinin Artvin’deki bakır madenini bahane ederek yeni bir Gezi kalkışması için nasıl kışkırtıcı ve yalan haber yaptığı belgelendi. Eti Bakır A.Ş’ Doğan Haber Ajansı ve Hürriyet’in “Artvin Cerattepe mevkiinde ağaç kesmeye başladığı” yönündeki haberlere yönelik açıklama yapıldı.


Eti Bakır A.Ş.’den yapılan açıklamada “Artvin Cerattepe’deki eylemlerle ilgili bazı mecralarda Doğan Haber Ajansı’na dayanılarak “Cerattepe’de ağaç kıyımı başladı” başlıklı haberler yer almaktadır. Eti Bakır tarafından Cerattepe bölgesinde ağaç kesimi yapılmamaktadır. Doğan Haber Ajansı’nın haberinde “Fırtınadan yıkılan ağaçlar çalışanların ısınması için odun haline getiriliyor” ifadesi yer almasına rağmen kamuoyunu yanıltıcı ifadelere yer verilmektedir. Haberde de anlatıldığı gibi ağaçlar fırtınada yıkılmıştır. Çalışanlarımız yıkılan ağaçları, güvenlik ile işçilerin üşümemesi ve çevrenin temiz olması için odun haline getirmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi.

hur-art

kapak-art1

kapak-art2

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir