Anasayfa / GENEL / Hürriyet’in PKK gazetesiyle birlikte Artvin’i niye büyüttüğü anlaşıldı mı? Ülkeyi karıştırmak için harekete geçtiler!
artvin7

Hürriyet’in PKK gazetesiyle birlikte Artvin’i niye büyüttüğü anlaşıldı mı? Ülkeyi karıştırmak için harekete geçtiler!

Artvin’de bir madeni bahane edip ülkeyi karıştırma senaryosu hızla devreye sokuldu. Provokatörler Türkiye’nin her yanında eylem çağrıları yapıyor. Tıpkı Gezi’e olduğu gibi sokakları karıştırma hazırlıkları yürütülüyor. Bugün Hürriyet gazetesinin neden Artvin’i birinci sayfasına PKK gazetesi Özgür Gündem ile birlikte taşıdığı da böylece ortaya çıktı. Hedef yeni Gezi kalkışmasıyla kaos…


a1

Artvin Cerattepe’de yapılacak maden çalışmaları nedeniyle bölge halkı kışkırtılıyor. Cerattepe’de maden çalışmaları yeni bir gelişme değil. Bölgede altın aranacağı söylentisi yıllardır kulaktan kulağa yayılıyordu.

2012’DE RUHSAT ÇIKTI

Özaltın İnşaat Ticaret ve Sanayii Şirketi Artvin’in Cerattepe ve Genya bölgesinde bakır madeni kurmak için 2012 tarihinde maden ruhsatı aldı.

“HEYELANA NEDEN OLUR”

Ancak, Rize İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. Gerekçeli kararda maden çıkarma işleminin Artvin’de heyelanlara sebep olacağı ve bölgede böcek salgını yaşanacağı söylendi.

ARTVİNLİLER MADENE KARŞI ÇIKIYOR

Söz konusu bölge, Artvin ili sınırları içerisinde yer alan ve barındırdığı bitki ve hayvan türleri itibariyle dünya literatürüne girmiş durumda. Bu nedenle Artvinliler, Cerattepe’nin doğasının bozulacağı kaygısıyla çalışmaya karşı çıkıyor.

PROTESTOLAR ARTVİN DIŞINA TAŞTI

Eylemler Artvin’le de sınırlı değil. Özellikle İstanbul ve Ankara başta olmak üzere büyükşehirlerde de durumu protesto etmek için gösteriler organize ediliyor.

artvin-gezi

GÖZLER SORUMLU BAKANLARDA

Kalabalık bir grup günlerdir iş makinelerine ve polise direniyor. Gezi olaylarının başlangıcını hatırlatan gelişmeler nedeniyle gözler sorumlu bakanlara çevrildi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’nın, bölgede neden maden araması yapılacağı bunun ne gibi sonuçları olacağı konusunda Artvinlileri ikna etmesi, bölge halkı ikna olana kadar da çalışmaların durdurulması gerekiyor.

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir