Anasayfa / GENEL / Araplar kaldırdı sen hala neyi bekliyorsun Aydın Doğan!
trump-arap

Araplar kaldırdı sen hala neyi bekliyorsun Aydın Doğan!

Trump’ın ismi, Dubai’deki yapılardan silindi. Aynı duyarlılığı göstermesi için çağrı yapılan Doğan’ın ise ne yapacağı merak konusu.


Başkan seçimi sürecine giren ABD’de Cumhuriyetçi kanadın adaylarından biri olan Donald Trump, skandal açıklamalarıyla hem Amerikalılardan hem de tüm dünyadan tepki toplamıştı. ABD’deki Müslümanlara yönelik çirkin ifadeler kullanan Trump, son olarak ülkeye girmelerinin yasaklanmasını istemiş, camilerin kapatılması gerektiğini savunmuştu. Trump’ın skandal ifadeleri karşısında çığ gibi büyüyen tepkiler, ticari ortaklığı nedeniyle Aydın Doğan’a da yöneldi. GÜNEŞ’in haberinin ardından sosyal medyada harekete geçen yüzbinlerce kişi, Doğan’ın Trump ile birlikte yaptığı AVM’nin isminin değiştirilmesi için kampanya başlattı. İstanbul’un göbeğindeki AVM ile servetine servet katan Trump’a destek olan Aydın Doğan’a bu ortaklığı bitirmesi için çağrılar yapıldı.

DAMAC ‘TURM’I HEMEN SİLDİ

Aydın Doğan’ın Trump Towers’ın ismini değiştirmesi için tüm Türkiye’den çağrılar yükselirken, Dubai merkezli Damac, harekete geçti. İçinde yüzlerce hane ve olimpik çapta golf sahası barındıran yerleşkeye ait tabeladan Trump’ın ismi kaldırılırken, Landmark Grup, Trump markalı ürün satışını askıya aldı. Trump ile ortak projeler geliştiren Damac’ın bölge sorumlusu Raed Gerges de “Konuyla ilgili açıklama yapamam ancak bundan sonraki projeleri yeniden değerlendirmeye aldığımızı söyleyebilirim” ifadelerini kullandı. Öte yandan büyük şirketin internet sitesinde yer alan Trump imzalı projelere de erişim kapatıldı.

İYİLİK YAPIYORMUŞ

Her kesimden yükselen tepkilere rağmen, geri adım atmayan Trump, son açıklamasıyla da ‘yuh artık’ dedirtti. “Ben Müslümanlara iyilik yapıyorum” diyen Trump, müslüman arkadaşlarının, İslam karşıtı fikirlerini “parlak ve harika” bulduğunu iddia etti.

(GÜNEŞ)

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

erdogan

Üçlü Suriye trafiği!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önce ABD Başkanı Trump ile sonra da Rusya Lideri Putin ile telefonda görüştü. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir