Anasayfa / GENEL / Aslı Baş cinayeti Doğan medyasına uzandı
asli1

Aslı Baş cinayeti Doğan medyasına uzandı

24 TV’de yayınlanan ‘Günün Manşeti’ programına telefonla katılan Mehmet Yavuz Baş, kızı Aslı Baş’ın acımasızca katledildiğini anlattı. Mehmet Yavuz Baş, cinayetin üstünü örtmek için FETÖ ve Doğan grubunun yaptığı aleni işbirliğini, Ayşe Arman’ın gazeteci kisvesini kullanarak hazırlanan planı nasıl uyguladığını ifşa etti. Cem Küçük ve Ersoy Dede, FETÖ ile Doğan grubu medyanın ve gazeteci kisvesiyle bu acımasız cinayeti örtmek için çabalayan Ayşe Arman’ın yargı önünde hesap vermesi gerektiğini belirtti.


Bodrum’da 2010 yılında işadamı Ahmet Bayer’a ait villanın hayatını kaybeden mankenler kraliçesi Aslı Baş davasında, skandal üzerine skandal çıkıyor. 24 TV’de yayınlanan ‘Günün Manşeti’ programına telefonla katılan Mehmet Yavuz Baş, kızı Aslı Baş’ın acımasızca katledildiğini ve cinayetin üstünü örtmek için kirli işbirliklerinin devreye girdiğini söyledi. Cem Küçük ve Ersoy Dede, FETÖ, Doğan grubu ve gazeteci kisvesiyle bu acımasız cinayeti örtmek için çabalayan Ayşe Arman’ın yargı önünde hesap vermesi gerektiğini belirtti.

YALAN SÖYLEDİĞİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

Mankenler Kaliçesi Aslı Baş’ın öldüğü olaydan sonra “112’yi ben aramadım, oğlum aradı” açıklaması yapan Ahmet Bayer’in 112 kayıtları davanın boyutunu bir anda değiştirmişti. Baş’ın ölümünden 5 yıl sonra ortaya çıkan kayıtlara göre 112’yi bizzat Ahmet Bayer’in aradığı ortaya çıktı.

Kayıtlarda Bayer’in 112 görevlisine ‘Merdivenden biri düştü. Şu anda başı kanıyor” dediği duyuluyor. Oysa Bayer’in Hürriyet Gazetesi’nden Ayşe Arman’a verdiği röportajda “Aslı ile bir konu üzerinden tartıştık. Abisine gideceğini söyledi. Ben de sinirlendim. Sonra ‘Gidiyorum ama abime değil ölüme’ diyerek aşağı atladı. Yere düşme sesini duyunca ben bayılmışım. 112’yi oğlum Hakan aradı” demişti. 112 kayıtları ise arayanın bizzat Bayer olduğunu ve baygınlık bir yana gayet soğukkanlı konuştuğunu gösteriyor.

“MÜŞTERİ MERDİVENLERDEN DÜŞTÜ” DEDİ
Aslı Baş’ın ölümünden itibaren Aslı Baş’ın balkondan atlayarak intihar ettiğini iddia eden Ahmet Bayer, 112’yi bizzat kendisi arıyor ve bir müşterinin merdivenlerden düştüğünü, kafasının kanadığını, baygın olduğunu söylüyor. Oysa ne soruşturma dosyasında ne de Bayer’in gazete röportajlarında ‘Merdivenlerden düşme’ diye en ufak bir tabir kullanılmamış.

Aslı Baş’ın ölümüyle ilgili Bayer, Arman’a şunları söylemişti:

“Ben kral, o kraliçe. Çok eğlenmişiz. Ama gel gelelim, sorun bitmiyor. İki saate yakın merdivenlerin başında oturdu, odasına gidip geldi, üzerini değiştirdi. Sonra ‘Konuşabilir miyiz?’ dedi. Masaya geçtik. Yine o ‘sen bana değer vermiyorsun’ tripleri. Ben bağırıp çağıran bir adam değilim, sakin bir şekilde, ‘Artık dayanamıyorum, abine mi gitmek istiyorsun, git, hatta istersen psikoloğuna git, kafanı topla öyle gel. Yoksa bu ilişki yürümeyecek’ dedim. Sadece bu kadar. Ayağa kalktı. Telefonunu masaya bıraktı. ‘Gitmemi mi istiyorsun?’ dedi; bana baktı, ‘Gidiyorum ama abime değil, odama da değil, ölüme’ dedi. Ben daha ne olup bittiğini anlayamadan birden koşmaya başladı. Eliyle bir hareket yaptı bitkileri araladı ve kendini aşağı attı… Dondum kaldım. Pat diye bir ses geldi. En fenası oydu. Aslı’nın bedeninin yere çarpma sesi. Bittim orada. Nilgün ve Beyhan’ın çığlıklarını duydum. Sonra bayılmışım.”

BABA MÜDAHİL OLACAK

Aslı Baş’ın babası Mehmet Yavuz Baş, kızının Doğan grubu elemanı Ayşe Arman’ın yaptığı röportajla ve haberlerle intihar etmiş gibi gösterilmeye çalışıldığını ve cinayetin örtüldüğünü söyledi.

Ayşe Arman’ın, Star gazetesindeki köşesinde konuyu gündemine taşıyan Cem Küçük’e dava açması halinde davaya müdahil olaraka katılmak istediğini de belirtti.

Cem Küçük ise acılı babayı teselli ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu konu önünde ve bu konuda çok duyarlı. Sayın Cumhurbaşkanı bu konuya özel ilgi gösteriyor. Bütün sorumluların bulunması konusunda da oldukça duyarlı bunu da söyleyeyim” diye konuştu.

MEDYAGUNDEM

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

hur8

Bu kadar yandaşlığa pes; Hürriyet’i CHP bültenine çevirdiler!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir