Anasayfa / GENEL / Anadolu Ajansı Gazze Bürosu törenle açıldı
aa-gazze

Anadolu Ajansı Gazze Bürosu törenle açıldı

Anadolu Ajansı, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’daki yapılanması kapsamında Gazze Bürosunu hizmete açtı.

Gazze Bürosunun açılışı, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Kemal Öztürk ve Filistin Hükümeti yetkilileri ile medya temsilcilerinin katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Dünyanın ilk 5 haber ajansından biri olma hedefiyle 100.yıl vizyonunu şekillendiren Anadolu Ajansı, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’daki yapılanmasını bugün açılan Gazze Bürosu’yla daha da genişletti.

Türk-Arap dünyası arasında doğru ve doğrudan haber akışını sağlamak amacıyla kurulan AA Arapça Haberler Koordinatörlüğü, Arapça konuşan ülkelerdeki ofisleri ve temsilcilikleri aracılığıyla olayların dünya kamuoyuna ‘aracısız’ aktarılmasına öncülük etmeye başladı.

Merkezi Kahire’de bulunan AA Ortadoğu Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Gazze bürosunun açılış törenine Gazze’deki Filistin Hükümeti’nden çok sayıda yetkilinin yanı sıra, medya kuruluşlarının genel yayın yönetmenleri ile dini temsilciler katıldı.

Büronun resmi açılışı için Gazze’de bulunan AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk’ün AA’nın bölgedeki çalışmalarıyla ilgili gazeteci, yazar ve siyasi grupların temsilcileriyle de bir araya gelmesi planlanıyor.

AA Gazze Bürosu, 180 metrekare alanda 6 muhabiriyle faaliyet gösterecek. Gazze’de üretilen günlük ortalama 10 haber, 7 fotoğraf ve 2 görüntünün, büronun açılışının ardından 2 katına çıkması hedefleniyor.

Gazze’de 15 Nisan 2012’den bu yana faaliyet gösteren AA Arapça Haberler Koordinatörlüğü’nün Gazze mahreçli haber ve fotoğrafları Türk kamuoyunda geniş yer buluyor.

AA Arapça Haberler Koordinatörlüğü’nün, Kahire Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ofislerinin yanı sıra, Arapça konuşan çok sayıda ülkede temsilcisi bulunuyor.

MEDYAGUNDEM

abd-general

AA muhabirinin sorusu ABD’li generalin zoruna gitti

ABD öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı Koalisyon Komutanı Korgeneral Stephen Townsend’in basın toplantısı gergin anlara sahne oldu. …

salihm2

Bild paçavrası Türk gazetecileri hedef gösteriyor

Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, Türk gazetecileri “casus” diyerek fişliyor, hedef gösteriyor. Genel yayın …

sozcu-yalan2

Asparagasçı Sözcü muhabirinin son yalanı!

15 Temmuz öncesi FETÖ’nün operasyon üssü gibi yayıncılık yapan Sözcü gazetesinin başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir