Anasayfa / GENEL / Alaton’un kankası gazetecinin CHP’li kızının hızlı yükselişi
safak-pavey3

Alaton’un kankası gazetecinin CHP’li kızının hızlı yükselişi

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, BM İnsan Hakları Komitesi üyeliği’ne seçildi. BM’de yapılan seçimde en çok oyu alan iki adaydan biri olan Pavey, bu göreve seçilen ilk Türk parlamenter oldu. Türkiye, Pavey ile birlikte ilk kez Komitede temsil edilecek.

Şafak Pavey, seçimin ardından yaptığı açıklamada, insanın daha iyi bir geleceğe taşınması yolculuğunun bir parçası olmaktan ötürü çok mutlu olduğunu ifade etti.

BM İnsan Hakları Komitesi üyeliğine katılımı çok yüksek bir oy güveniyle almış olmanın, çalışma azmine daha da büyük enerji kattığını vurgulayan Pavey, “Gelecek yüzyıla yeni ve daha sağlam değerlerin aktarılmasına küresel bir platformda katkıda bulunmak duygusu, çok heyecan verici… Dünyanın her köşesinde karşılaştığımız ve karşılaşacağımız her türlü yanlış uygulamaya karşı doğrusunun varolduğunu hatırlatmak için çalışacağım” dedi.

Pavey, bir süre önce de ABD Dışişleri Bakanlığı’nın “2012 Uluslararası Cesur Kadınlar” ödülünü almış, ayrıca “Dünyanın en başarılı 10 genci” arasında yer almıştı.

Şafak Pavey, gazeteci Ayşe Önal’ın kızı. Annesiyle kızının ise işadamı İshak Alaton’la özel bir dostlukları bulunuyor.

BİR DE ŞU AÇIDAN BAKIN

Şafak Pavey’in annesi Ayşe Önal ile Ahmet Altan’ın kardeşi Mehmet Altan birlikte 2005 yılında Star TV’de  Z Raporu programını yapmışlardı.

İshak Alaton, Altan’lar ve Şafak Pavey’in ailesi arasında bir yakınlık vardır. Şafak Pavey’in annesi Ayşe Önal İngiltere’ye yerleşti ve vatandaşlık aldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, 2011 yılında İngiltere Parlamentosu’nda İngiliz bakan ve milletvekilleriyle görüştüler.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da 2011 yılında İngiltere’ye gitti çeşitli temaslarda bulundu.

 

MEDYAGUNDEM

chp1

FETÖ’nün siyasi ayağı CHP yine görevde!

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ’nün medya yapılanması davasını Şafak Pavey’in de aralarında bulunduğu …

deniz

Nerede bir terörist ajan orada CHP!

Terör suçundan tutuklanan Deniz Yücel’i ziyaret eden Şafak Pavey, tüm söylediklerini kaydederek Almanlara ulaştırdı. ‘Örgüt …

alaton

Teröristbaşının acı günü!

Alarko Holding’in kurucusu ünlü işadamı İshak Alaton’un vefat ettiği öğrenildi. Alarko Holding’in kurucusu ünlü işadamı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir