Anasayfa / GENEL / Al sana görüntü soysuz medya!
cami-sok

Al sana görüntü soysuz medya!

Gezi olayları sırasında göstericilerin kapısını kırarak girdiği Dolmabahçe’deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii’nden yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Görüntülerde haçlı önlüklü doktor, caminin kapısının tekmelenmesi ve öpüşen gençler dikkat çekiyor.

Yeri görüntülerde caminin halılarının üzerinde ayakkabılarla gezinen eylemcilerin, cami adabına uymayan davranışlarda bulunduğu görülüyor.

Görüntülerde, sırtında haç işareti olan sağlık personeli olduğu tahmin edilen beyaz önlüklü bir kişi dikkat çekiyor. Sözkonusu kişinin camiye doluşan gençlere müdahalede bulunması ve onları yönlendirmesi dikkat çekiyor.

Sarhoş olduğu tahmin edilen ve bir kaç kişinin güçlükle zaptetmeye çalıştığı bir genç de caminin son cemaat yerinde kadınlar için ayrılan bölümün kapılarını yumruklayarak kırıyor. Kırılan kapının camları etrafa saçılıyor. Bir süre sonra başka bir kişi kırılan kapıyı kaldırmaya çalışırken görülüyor.

Diğer bir görüntüde ise caminin içerisindeki rezaletlere sonuncusu ekleniyor. Sarhoş olduğu tahmin edilen genç sırtını duvara yaslayarak oturan kız arkadaşını dudağından öpüyor.

‘Camide içki içildi mi, içilmedi mi’ tartışmaları sürerken daha önce yayınlanan görüntülerde de caminin içinde ezilmiş bira kutularının olduğu görüntülere yansımıştı. Eylemcilerin camiye ayakkabılarını çıkarmadan girmeleri de yoğun olarak eleştirilerin bir diğer konuydu.

Bir kesim ise eylemcilerin camiye polis şiddetinden kaçarak sığındığını ve olaylar sırasında yaralananların tedavisinin burada yapıldığını savunuyor. (haber 7)

MEDYAGUNDEM

alman

İstanbul’da provokatör Alman ajanı alarmı

Taksim’de bir Alman vatandaşı tuttuğu otel odasına düzenek kurarak, otelin penceresinden caddeye doğru siyasi içerikli …

gezi

Almanlardan Gezi Parkı’nın ortasında provokasyon bildirisi

Almanya merkezli “Zentrum für Politische Schönheit” isimli kuruluş Gezi Parkı’nda Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine …

gezi2

Sizden korkan sizin gibi olsun Geziciler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taksim’e cami Gezi Parkı’na kışla ve AKM’nin de yıkılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir