Anasayfa / ANALİZ / Sana yazıklar olsun Mehmet Baransu!
baransu-cami

Sana yazıklar olsun Mehmet Baransu!

MEDYAGÜNDEM- Camiden bira kutusu çıkıyor, “Hayır kabul etmiyoruz bize içki içilme görüntüsü getirin” diyorlar. Bira kutusunun orada ne işi var, kutsal mekana saygısızlıktır bu deyip, özür dileyecekleri yerde, “içki içilmedi, ayakkabıyla camiye girilmedi” diye yalanlar uyduruyorlar.

İşte yeni görüntüler…

cami-sok

“Camide içki”yi fersah fersah aşan rezalette görüntüler…

Cami kapısını kıran bir sarhoş, cami içinde kavga eden, rezalet çıkaranlar…

Defalarca öpüşen çift…

Haç işaretli doktor…

Bir Müslümanı izlediğinde perişan edecek, kutsal mekana saygısızlığın böylesine pervasızca sergilendiği görüntüler isyan ettirecek cinste.

Ancak kendisine “Müslümanım” diyen Mehmet Baransu’nun twitter’da ağzından salyalar akıtarak gösterdiği tepki “yazıklar olsun” dedirtti.

Ortada resmen kutsal mekana saygısızlık görüntüleri varken, Baransu rezilce, kimin tetikçiliğine soyunduğu bilinmez biçimde Doğan medyasının kalemşörlerinden daha müptezel tepkiler verdi.

Caminin içinde defalarca öpüşen bir çift için “İçki görüntüsü bulamadılar şimdi camide bir kişinin kız arkadaşını öpmesini büyütecekler. Diyanet bana fetva verebilir mi? Camide korkan bir kızı öpmek mi, yoksa uçakta, belediyede masada, yurtdışında zina yapmak mı büyük günah” diye tweet atan Baransu camideki çirkin görüntüyü kınamak yerine, böyle rezilce savundu. Camide öpüşme görüntülerini “korkan kızı teselli etmek” diye gösterip, bir de kutsal mekanda işlenen günahı savunmaya kalkışan, haç işaretli doktor görüntüsü için bile normalmiş gibi davranan Baransu’nun hangi dine mensup olduğu da merak ediliyor.

Bir de aynaya bakmadan utanmadan Baransu, “Müslümanlık dersi” verip, insanların özel hayatlarıyla ilgili geçmişe dair iftiralar sıraladı.

Ancak medyadaki ateist ve solcu gazetecilerden beklenebilecek tepkiyi kendisine “Müslümanım” diyen Baransu’nun vermesi,  tek kelimeyle “Yazıklar olsun senin kıblen neresi?” dedirtti.

Camiden bira kutusunun çıkmış olmasının bile bir Müslümanın vicdanını sızlatması gerekirken, Mehmet Baransu’nun medyadaki soysuzlardan daha alçalması son derece düşündürücü.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

kadir2

FETÖ’nün avukatı Baransu’nın kankası Kadir!

DHA’da muhabirlik yapan Kadir Çetinçalı’nın 25 Aralık kumpasından 1 hafta önce Twitter’dan “Sıra Bilal Erdoğan’da” …

baransu2

Baransu’nun FETÖ’cü ağabeyi hırsızlıktan hesap verecek

2010’daki sınav usulsüzlüğüne yönelik 5’inci dava bugün başlıyor. Yalçın Baransu ile Gülen’in yeğeni de sanık …

baransu1

Çocuklarının utanç duyduğu FETÖ’cü baba!

Eski eşi FETÖ tutuklusu Mehmet Baransu’nun iki çocuğunun “Baransu”olan soy isimleri, mahkeme kararı ile değiştirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir