Anasayfa / ANALİZ / Ahmed Celal yazdı; aşırı siyonist ABD vakfında işe giren CHP milletvekili ve paralel örgüt ilişkisi
ahmedcelal4

Ahmed Celal yazdı; aşırı siyonist ABD vakfında işe giren CHP milletvekili ve paralel örgüt ilişkisi

İslam düşmanı Yahudi Lobisi yanlısı aşırı Siyonist ABD vakfında göreve başlayan CHP’li milletvekili kim? İsrail ajanı gazeteci Jonathan Schanzer’in oda arkadaşı hangi CHP’li milletvekili? BAE-ABD-İsrail eksenine hizmet eden Paralel Yapı, hangi CHP’li milletvekili için kulis yaptı? Vakfın direktörü eski CIA başkanı kim? CHP’li milletvekili ile ilişkisi ne? İstihbarat Dünyası’nda tünelden önce son çıkış yok.  Pişman ol, Millet egemenliğine geri dön… AHMED CELAL YAZDI


Milletin Egemenliğinden, Amerika’nın Egemenliğine…

AHMED CELAL YAZDI

ac1

Stratejik Düşünce Kuruluşu adı altında, ABD ve İsrail dış politikalarını savunan, Müslüman karşıtı onlarca Sivil Toplum Örgütü vardır dünya genelinde.

ABD – İngiltere ve İsrail merkezli bu yapılar kendilerine itibar kazandırmak için isimlerine; Demokrasi, Terörizmle Mücadele, Yolsuzlukla Mücadele, Kadın Hakları, Çocuk İstismarını Önleme ve Açlıkla Mücadele gibi kimsenin itiraz etmeyeceği sıfatlar koyarak, saygınlık kazanmaya ve gerçek amaçlarını gizlemeye çalışırlar.

Bu merkezler, demokrasisi tam gelişmemiş ülkelerdeki iktidar sorumluluğu bulunmayan marjinal yazar çizer ve muhalif kesimler için birer çekim alanı oluştururlar. Buralarda makale yazıp, “itibar ve saygınlık” kazanırlar.

Bu merkezlerden biri de; ABD’de faaliyet gösteren ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından fonlanan İsrail’in aşırı siyonist kanadının uzantısı The Foundation for Defense of Democracies (Demokrasileri Koruma Vakfı) adlı kuruluş.

ac2

Aşırı siyonist çizgisiyle bilinen CIA eski Direktörü James Woolsey’in başkanlığını yaptığı Vakfın, en önemli amaçlarından biri; Türkiye’nin Teröre Destek verdiği yönünde dünya kamuoyu için makaleler ve dosyalar hazırlamak. Yani Paralel Yapı’nın Türkiye’de ürettiği iddiaları, uluslararası platforma taşımak.

ac3

ac4

 

ac5

ac6

ac7

İşte bu İslam dünyasının düşmanı vakfın son “seçkin” üyesi, 7 Haziran’da Miletvekili adayı seçilmeyen eski CHP Bursa milletvekili Aykan Erdemir olmuş.

ac8

Erdemir artık, Gezi olaylarında paylaştığı devlet düşmalığını körükleyici ifadelerini, vakıf için “seçkin” makalelere dönüştürecek.

CHP-Paralel Yapı-İsrail-BAE ekseninin “stratejik” isimlerinden Erdemir, daha önemli bu görev için CHP tarafından milletvekili yapılmadı.

Erdemir’in aslına dönüş hikayesinin arka planında ise tanıdık isimlerin referansı var. Washington’daki Yahudi Lobisi ile Paralel Yapı’nın ünlü simalarından Adem Yavuz Arslan, Ekrem Dumanlı ve Emre Uslu, Aykan Erdemir için kulis yapmış.ac9

Ayrıca; oda arkadaşı İsrail ajanı Jonathan Schanzer da, parlatmaya başlamış, yeni mesai arkadaşını.

İşte bu; Paralel Yapı ile BAE-İsrail ekseni arasındaki ilişkiyi ispatlıyor.

CHP’ye kurduğu kaset komplosu ile Deniz Baykal’ı tasfiye ederek, İsrail yanlısı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin başına geçmesini sağlayan Paralel Yapı, bu hamleyle CHP içindeki kurumsal yapılaşmasını daha da güçlendirdi.
ac10

Ayrıca; Kılıçdaroğlu’nun politika değişikliğine gitme riskini de, Aykan Erdemir üzerinden sigortalamış oluyor Paralel Yapı.

Ancak, “evdeki hesabın MOSSAD’a uymadığı” yönünde duyumlar alıyorum.

Aykan Erdemir dost sohbetlerinde; Vakfın, MOSSAD’ın onay vermediği hiçbir makaleyi yayınlamadığı, İsrail aleyhine hiçbir eleştirinin kabul edilmediği, Aile çevresinin bu durumdan rahatsızlık duyduğu, Bursa’daki seçim çevresinden de eleştiriler geldiği şikayetlerinde bulunmaya başlamış.

Şikayetler üzerine dostları; her ne kadar Aykan Erdemir’e aktarmasalar da; “Paralel Yapı’nın elinde, Aykan Erdemir’in kasedi olduğu” yorumlarında bulunuyorlar.

Yakayı, İsrail’e kaptırdığının farkına varan Aykan Erdemir ise bu durumdan çok rahatsız. Ancak, Paralel Yapı’ya verdiği sözleri yerine getirmek için, şimdilik hayır diyemiyor. Çünkü siyasi kariyeri için İsrail ve Paralel Yapı’ya ihtiyacı var.ac12

İstihbarat Dünyası’nda bir kişi ajan olmaya başlayınca hep ajan olarak kalır.

“Köprüyü geçene kadar idare ederim” anlayışı, İstihbarat Dünyası’na sökmez.

Çünkü İstihbarat Dünyası’nda “tünelden önce son çıkış” yoktur. Pişman ol. Vatanına hizmet et.

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir. 

MEDYAGUNDEM

elci

Kirli ittifak mailinden CHP de çıktı!

15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki güçlerden olduğu öne sürülen İsrail merkezli FDD kurumunun Türkiye uzmanı, …

gulen13

Müthiş iddia; teröristbaşını paketleme operasyonu

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

yargitay

Yargıtay önünde paralel şov!

FETÖ’cü savcı Muammer Akkaş’ın 25 Aralık darbe girişiminden sonra adliye önünde bildiri dağıtarak imza attığı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir