Anasayfa / GENEL / Ağaç bahaneli yeni Gezi için Artvin’i seçtiler!
artvin-gezi1

Ağaç bahaneli yeni Gezi için Artvin’i seçtiler!

Artvin Cerattepe’deki maden sahasının çalışmalarını engellemeye çalışanlara provokatörler destek verdi. Provokatörler arasında CHP’yi karıştıran ve disipline gönderilen milletvekili Aylin Nazlıaka da vardı.


Artvin Cerattepe’deki bakır madeninden cevher çıkarmak için başlatılan çalışmalara tepki gösteren grubun ağaçların kesilmesi ve yeşili bahane ederek yaptığı eylemler 5. günde de sürdü… Ancak bu kez, Geziciler devreye girmek için harekete geçti. Bölgede kaos çıkarmak isteyen ve yeni bir Gezi ayaklanması başlatmak isteyen provokatörler, farklı illerden Cerattepe’ye koştu. Zaman zaman polis ile eylemciler arasında gergin anlar yaşandı. Grup, yeşili ve ağacı bahane ederek yapılan eylemlere müdahale eden polislere, geçişlere izin verilmeyince tekmelerle yumruklarla saldırdı.

POLİS VE ASKERE VURDULAR

Maden protestosuna katılmak için bölgeye gelen ancak, Cankurtaran Mevkii’nde polis ve asker tarafından yol kesilerek geçmelerine izin verilmeyen provokatör bir grup da, polis ve asker barikatını aşarak otobüslerle geçmeye çalıştı. Bu sırada polis ve askerlerle çevreci gruplar arasında arbede çıktı. Bu sırada yoğun tipi ve rüzgar nedeniyle maske takmayan çok sayıda polis de biber gazından etkilendi. “M. Kemal posterlerini indiren milletvekilleri var” iddiasıyla CHP’yi karıştıran ve disiplin kuruluna sevk edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın da aralarında bulunduğu kalabalığın Artvin’e girişine izin verilmedi. Bölgede sloganlar atarak provokatörlerin önünü açmayı hedefleyen CHP’li Aylin Nazlıaka’ya sosyal medyada da son derece sert tepkiler vardı.

CHP’liler tarafından bile sert bir şekilde eleştirilen Nazlıaka, “polis şiddetine maruz kaldım” demek için Cerrattepe’de provokatör gibi davranmayı tercih etti.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

kk1

Takozlar odası kaos kokusunu aldı!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nden Gezi ayaklanması öncesinde olduğu gibi üyelerine sözde adalet yürüyüşüne …

banu

2. Gezi diye Batı’daki efendilerine yaltaklanıyor!

Referandum sonrası sokağa çıkan Banu Güven, eylemcilerin Gezi olaylarının yeniden çıkabileceğini düşündüğünü söyledi. 16 Nisan’da …

kartal2

2. Gezi demiyorlar mı bir gülmek geliyor!

Türkiye referandumda kararını ‘evet’ten yana kullandı. Ama bunu hala kabul edemeyenler var. 16 Nisan günü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir