Anasayfa / GENEL / ABD’den “PKK’yı sattık” algı çalışması!
abd-pkk3

ABD’den “PKK’yı sattık” algı çalışması!

Bir yandan HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ı Washington’da ağırlayıp eline yeni “yol haritası” veren ABD, diğer yandan PKK ve türevleri PYD ile YPG’yi satmış gibi bir algı oluşturmaya çalışıyor.  ABD Büyükelçisi Bass’ın bugün Milliyet’te yer alan röportajı ABD’nin PKK/PYD/YPG’den desteğini çektiği mesajlarıyla dolu.  Bass Cerablus’u IŞİD’den temizleyecek operasyonlarda PKK’nın Suriye kolu PYD’yi istemediklerini söyledi.


Rusya’nın Suriye’deki operasyonlarının mevcut durumu daha karmaşık hale getirdiğini belirten Amerikan Büyükelçisi John Bass, Rusya’nın uçağının düşürülmesine tepkisini pahalıya mal olacak boyutta göstermek istediğini söyledi. PYD konusunda Türkiye ile ABD’nin görüşlerinin oldukça örtüştüğünü ifade eden Bass, Birleşik bir Suriye istediklerini belirterek, “IŞİD’e yönelik Kilis-Cerablus operasyonunda PYD ve YPG olmamalı” açıklamasında bulundu.

“PYD VE YPG OLMAMALI”

ABD Büyükelçisi Bass, “Şunu vurgulamak isterim ki; sınırın güney tarafında, operasyona dahil olan gruplar içerisinde PYD veya YPG’nin bulunmaması gerektiğine inanıyoruz. DAEŞ’i Kilis ve Cerablus arasındaki bölgeden püskürtmeyi amaçlayan bu operasyonda, PYD ve YPG’nin, bu alanı kontrol etmek amacıyla düzenlenen operasyonların bir parçası olmaması gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu.

abd-pkk6

 

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir