Anasayfa / GENEL / İşte Doğan medyası ikiyüzlülüğü
dogan-ceza

İşte Doğan medyası ikiyüzlülüğü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine aleni küfür ve hakaretleri “basın özgürlüğü” diye sürekli gündemde tutup, Erdoğan’ı “tahammülsüz” göstermek için yoğun algı operasyonları yapan Hürriyet gazetesi, mesele Aydın Doğan’a eleştiri olunca “hakarete ceza” moduna geçip cezalandırmayı savundu. Aydın Doğan medyasının ikiyüzlülüğü bir kez daha ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı’na hakarete” basın özgürlüğü”, Aydın Doğan’a eleştiri “ceza” çelişkisinin bugün Hürriyet’teki yansıması haber şöyle:


Aydın Doğan’a Twitter’da ağır ifadelerde bulunan Mihriban Türk isimli Twitter kullanıcısı, 109 gün adli para cezasına çarptırıldı.

Hükmün açıklanması geri bırakılırken, Türk, 5 yıl boyunca denetime tabi olacak. Aydın Doğan’ın avukatları, 120 bine yakın takipçisi bulunan ve ‘Mihriban Merent’ rumuzunu kullanan Türk’ün hakaret ve iftira amaçlı tweet’lerini savcılığa bildirdi. Türk’ün attığı bazı tweet’ler için erişimin engellenmesi kararı çıktı.

ceza1 ceza2

ceza4

Aydın Doğan’ın avukatları paylaşımlara devam eden Türk hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulundu ve Türk’ün herkese açık alanda, müvekkillerine yönelik hakaret ve iftira suçu işlediğini vurguladı. Soruşturma sonunda Türk’e ‘hakaret’ davası açıldı. İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki davanın karar duruşması 8 Aralık’ta yapıldı.

“HESABIM HACK’LENDİ”

Duruşmaya Aydın Doğan’ın avukatlarının yanı sıra Türk ve avukatı katıldı. Türk, hesabının hack’lendiğini öne sürdü ve “Yaptığım iş itibariyle ve sahip olduğum düşünce bağlamında ifade özgürlüğünü kullanarak müdahili (Aydın Doğan) eleştirdim, eleştiriyorum, eleştireceğim. İddia edildiği şekilde hakaretamiz bir söz söylemedim. Dava konusu paylaşımlar hesabım hack’lenenerek oluşturulmuştur” dedi. Türk’ün tanık olarak dinlettiği iki kişi benzer yönde ifade verdi.

ADLİ PARA CEZASI
Ancak mahkeme, suçun işlendiğinin sabit olduğunu belirterek Türk’ü 109 gün adli para cezasına çarptırdı. Bu tutar günlüğü 20 TL’den 1180 TL olarak hesaplandı. Dava masraflarını da Türk ödeyecek. Daha önce bir mahkûmiyet kararı olmaması nedeniyle hükmün açıklanması geri bırakıldı. Buna göre Türk, 5 yıl denetime tabi olacak. Türk’ün bu süre içinde ceza almaması gerekiyor.

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir