Anasayfa / GENEL / Haçlılar susturamadı PKK susturdu
ulucami

Haçlılar susturamadı PKK susturdu

İslam aleminin 5. Harem-i Şerif’i olarak kabul edilen Diyarbakır Ulu Camii’nde Diyarbakır’ın fethinden bu yana ilk defa ezanlar sustu. Uzmanlar, “Bu mübarek beldede asırlardır susmayan ezanı PKK’lı teröristler susturmaya çalışıyor. Haçlıların bile susturamadığı ezanı, dinsiz PKK eliyle susturmaya çalışıyorlar” dedi.


Marksist Leninist fikirlerden beslenen terör örgütü PKK’nın, tarihi Kurşunlu Camii’ni yakmasının ardından dikkatler bölgedeki diğer camilere çevrildi. PKK’nın camilere yönelik alçak saldırılarına karşı bölgedeki Müslümanlardan yoğun tepkiler yükselirken, İslam aleminin 5. Harem-i Şerif’i olarak kabul edilen Diyarbakır Ulu Camii’nde 639 yılında gerçekleştirilen Diyarbakır’ın fethinden bu yana ilk defa ezanlar sustu.

PKK HAÇLILARIN AMACINA HİZMET EDİYOR

Diyarbakır’da görev yapan bir cami imamı, PKK’nın terör faaliyetleri nedeniyle görev yaptığı caminin bir süredir ibadete kapalı olduğunu dile getirerek, “Terör örgütünün haince eylemleri nedeniyle birçok camii maalesef ibadete kapalı. Bu mübarek beldede asırlardır susmayan ezanı PKK’lı teröristler susturmaya çalışıyor. Haçlıların bile susturamadığı ezanı, dinsiz PKK eliyle susturmaya çalışıyorlar” dedi.

OLAYI YALANLA ÖRTMEYE ÇALIŞIYORLAR

Peygamber Sevdalıları Platformu Koordinatörü Avukat Abdulgani Orhan, “PKK, 80’li yıllarda özellikle din düşmanlığıyla tanınıyordu. 1990’lı yıllarda camilere, cami içindeki insanlara yönelik birçok saldırı yaptılar. 1992 yılında Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Susa Köyü’nde camiyi basan PKK teröristleri Kur’an dersi veren ve namaz kılan on Müslümanı kurşuna dizerek şehid etmişti. Bugün de cami ve Kur’an düşmanlıkları aynı şekilde sürüyor” dedi.

HALK TEPKİSİNİ ORTAYA KOYMALI

PKK’nın camileri üs olarak kullandığını ve kullanmak istediğini belirten Orhan, “PKK camilerde namaz kılınmasını ve ibadet yapılmasını istemiyor. PKK’lılar camileri üs olarak kullanıp güvenlik güçlerinin müdahalesini önlemeyi amaçlıyor. Bu kalleş saldırılara karşı halkımızın tepkisini ortaya koymasını temenni ediyoruz. Müslüman halkımız PKK’yı İslam düşmanı saldırıları nedeniyle yalnız bırakmıştır” şeklinde konuştu. .

MÜSLÜMANLAR PKK’YA İSYAN ETTİ

Gazetemize konuşan A.K. isimli bir diğer din görevlisi ise, “Ben bir Kürt olarak PKK’nın bu eylemlerini şiddetle kınıyorum. Bölge halkımız camilerin yakılmasından, okullara zarar verilmesinden çok etkilenmiş ve PKK’ya karşı isyan etmiş durumda. Sokağa çıkma yasağının kalkmasının ardından halkımız sokağa çıkıp, PKK’ya karşı eylemlerde bulunarak camilere sahip çıkmak istiyor. Bizim bölge halkımız dindar ve dinine bağlı insanlardır” ifadesini kullandı.

(YENİ AKİT)

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir