Anasayfa / GÜNDEM / AA kampa girdi
aa-kamp

AA kampa girdi

Anadolu Ajansı Yıllık Değerlendirme ve 2013 Planlama Toplantısı, Kızılcahamam’da başladı.

Kızılcahamam Asya Termal Tesisleri’nde 2 gün sürecek toplantıya, birim direktörleri, yardımcıları ve başmuhabirler ile eşleri katıldı.

Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 2012 yılında yapılan çalışmaları ve Anadolu Ajansı’nın geldiği noktayı anlattı.

Bir hayalimiz var

Öztürk, ”Bir hedefimiz, bir hayalimiz var; ‘Anadolu Ajansı’nın 100’üncü kuruluş yılında dünyanın ilk 5 büyük haber ajansı arasında yer almak.’ Zor bir hedef ama gerçekleştirilemeyecek bir hayal değil. Biz bu hedefe ulaşabileceğimize 2012’deki performansımız ve sonuçlarıyla beraber gördük” dedi.

AA’nın bin 590 olan çalışan sayısının 2012’de bin 336’ya düştüğünü, personel giderlerinin ise 2012’de ajans bütçesindeki payının yüzde 80’lerden yüzde 50’lere gerilediğine dikkati çeken Öztürk, buna karşın ”haberci” kadrosundaki personel başına haber üretiminin yüzde 78 arttığını kaydetti.

Bu sene koşacağız

Öztürk, ”2012 senesinde çok yorulduk çünkü hamlamış bir bünye vardı. Bu sene koşacağız. 2013’te daha yüksek bir tempoyla ama daha az yorularak daha mutlu bir çalışma ortamında 2014’ün altyapısını oluşturacağız”dedi.

AA Yıllık Değerlendirme ve 2013 Planlama Toplantısı kapsamında birim direktörleri, 2012 yılı faaliyetleri ve 2013 planları konusunda sunumlar yapacak. (aa)

MEDYAGUNDEM

abd-general

AA muhabirinin sorusu ABD’li generalin zoruna gitti

ABD öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı Koalisyon Komutanı Korgeneral Stephen Townsend’in basın toplantısı gergin anlara sahne oldu. …

salihm2

Bild paçavrası Türk gazetecileri hedef gösteriyor

Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, Türk gazetecileri “casus” diyerek fişliyor, hedef gösteriyor. Genel yayın …

sozcu-yalan2

Asparagasçı Sözcü muhabirinin son yalanı!

15 Temmuz öncesi FETÖ’nün operasyon üssü gibi yayıncılık yapan Sözcü gazetesinin başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir