Anasayfa / GENEL / AA hırsızlığı affetmedi, o gazetelere dava şoku!
aa-dava

AA hırsızlığı affetmedi, o gazetelere dava şoku!

MEDYAGÜNDEM- Anadolu Ajansı’nın haber ve fotoğraflarını izinsiz kullandığı için Sözcü, Aydınlık ve AMK gazeteleri hakkında dava açıldı.

Anadolu Ajansı tarafından 15 ayrı haber ve fotoğraf için Sözcü hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunuldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yönlendirilip soruşturma konusu yapıldı. Konu Fikri ve Sinai Haklar bölümünce soruşturulacak.

Anadolu Ajansı tarafından yapılan şikayette, “Anadolu Ajansı T.A.Ş. devletin resmi haber ajansı olup, malları 57 sayılı yasa uyarınca devlet malı sayılmaktadır” denilerek, kamu davası talebinde bulunuldu.

“Şüpheliler müvekkile kullandıkları haber ve fotoğrafların ücretini de ödememişlerdir” denilen şikayet dilekçesinde, Sözcü, Aydınlık ve AMK’nın basın ahlak ilkelerini hiçe sayarak usulsüzlüğü tercih ettiklerinin altı çizildi.

18 Ekim 2012 şikayet dilekçesine konu edilen haber ve fotoğraflardan biri de Başbakan Erdoğan’ın rahmetli olan annesi Tenzile Erdoğan’la birlikte olanı.

medyagundem.com

 

 

MEDYAGUNDEM

abd-general

AA muhabirinin sorusu ABD’li generalin zoruna gitti

ABD öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı Koalisyon Komutanı Korgeneral Stephen Townsend’in basın toplantısı gergin anlara sahne oldu. …

salihm2

Bild paçavrası Türk gazetecileri hedef gösteriyor

Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, Türk gazetecileri “casus” diyerek fişliyor, hedef gösteriyor. Genel yayın …

sozcu-yalan2

Asparagasçı Sözcü muhabirinin son yalanı!

15 Temmuz öncesi FETÖ’nün operasyon üssü gibi yayıncılık yapan Sözcü gazetesinin başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir