Anasayfa / ANALİZ / 17 Aralık’ta Gülen Pensilvanya’da başbaşa kiminle görüştü?
sevilay-gulen

17 Aralık’ta Gülen Pensilvanya’da başbaşa kiminle görüştü?

MEDYAGUNDEM.COM- Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir bugün köşesinde bomba bir kulis bilgisi aktardı. 17 Aralık günü Pensilvanya’da Fethullah Gülen’in batık bankacı Mustafa Süzer’i konuk ettiğini açıklayan Yükselir, Gülen’e manidar sorular yöneltti.

İşte Yükselir’in yazısından bölümler:

 O GÜN GÜLEN’İN KONUĞU BU ÜLKENİN İMARDAKİ EN BÜYÜK USULSÜZLÜĞÜNÜN MİMARI

Neyse… Gelelim şimdi sadede… 17 Aralık günü “Eyvahhh çalıyorlar… Eyvahhh çaldıklarını ayakkabı kutularında saklıyorlar” feveranıyla başlayan operasyonların ülke ekonomisini getirdiği nokta malumunuz.

Çalanın avukatı değilim. Kefili hiç değil. Kim çalmışsa çaldıklarında boğulsun inşallah ama ilk gün söylediğimi bir kez daha tekrarlayayım: Bu operasyonları yapanların derdi çalıp çırpandan ya da yaptıkları imar usulsüzlükleri ile vurgun yapanlardan millet adına hesap sormak falan değil kardeşim!

Öyle olsaydı eğer 17 Aralık operasyonunun yapıldığı gün operasyonun baş mimarı olan Fethullah Gülen’in misafiri bu ülkenin imardaki en büyük usulsüzlüğü olarak tarihe geçen Gökkafes’in sahibi bir adam olmazdı! Evet değerli okurlarım yanlış okumadınız. 17 Aralık günü Türkiye korkunç bir siyasi ve ekonomik krizle karşı karşıya kaldığı saatlerde Pensilvanya önemli bir misafiri ağırlıyordu. Batık bankacı Mustafa Süzer’i. Şimdi sanacaklar ki bu bilgi bana istihbarat kuruluşlarından servis edildi. Hemen söyleyeyim bilgi bana bizzat o gün orada olan ve Süzer’in ziyaretine tanıklık eden kişi tarafından aktarıldı.

BELGESİ DE VAR

Sakın yalanlamaya kalkmasınlar çünkü bu vatansever kaynağım yazmış olduklarımın yalanlanması halinde canlı yayına çıkıp her şeyi belgesiyle anlatmaya hazır. Adı şimdilik bende saklı kaynağım 17 Aralık günü Gülen cemaatinin çiftliğinde yaşadıklarını, gördüklerini şöyle anlatıyor; “O gün hem Hocaefendi ile tanışmak, hem de Bam Teli sohbetine katılmak için bir grup arkadaşımla çiftliğe gitmiştim. Ancak ikindi namazından sonra Hocaefendi’nin Türkiye’den gelen mühim bir misafiri olduğu ve üst kattaki odasının boşaltılması gerektiği, misafiriyle o odada baş başa görüşeceği ve bu sebeple de mutat sohbetinin iptal olduğu söylendi.

SÜZER’LE İLGİLİ VERİLEN KARARDA CEMAATLE İYİ İLİŞKİLERİ Mİ ETKİLİ OLDU?

Tabii kilometrelerce yolu tepmiş gelmiş onlarca insanla sohbet yapmayı iptal ettirecek kadar önemli olan bu misafirin kimliğini ister istemez hepimiz merak eder olduk. Öğrendik ki o misafir Mustafa Süzer’miş. Ben tam Süzer’in kim olduğuyla ilgili hafızamı zorlarken tesadüf bu ya yanıma arabasını da kullanan yardımcısı geldi! Biraz sohbet ettik. O sohbetten sonra iyice aydınlandım. Aklıma birden Süzer’in Kentbank Davası’yla ilgili Danıştay’ın verdiği o enteresan karar geldi. Şimdi sizin aracılığınızla Hocaefendi’ye ve ona gönül verenlere sormak istiyorum: ‘Eğer Süzer’in batık bankası ile ilgili verilen kararda kendisinin Hizmet’le olan iyi ilişkileri belirleyici olmuşsa ve bu karar dolayısıyla Süzer’den hizmete yapılan bir destek olmuşsa… Bu destek helal midir, haram mıdır?'”

Tabii bu kaynağımın sorduğu bir soru.

Yarın ben bazı sorular soracağım. Hem Sayın Süzer’e, hem yakın dostları Sayın Kılıçdaroğlu’na, Sayın Sarıgül’e ve Sayın Hüsamettin Özkan’a ve tabii Sayın Fethullah Gülen’e… Bakalım kaynağımınki dahil sorduğumuz sorulara ne cevap verecekler?

YÜKSELİR’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

lys2

Bu kez LYS’de FETÖ hırsızlığı soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı. KPSS’deki …

candundar-feto3

İşte vatan haini Can Dündar’ın FETÖ üyelik sertifikası!

Resim artık çok net… Fetullahçı terör örgütü 17-25 Aralık darbe girişiminden önce medyada da cephesini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir