Anasayfa / GENEL / İşte vatan haini Can Dündar’ın FETÖ üyelik sertifikası!
candundar-feto3

İşte vatan haini Can Dündar’ın FETÖ üyelik sertifikası!

Resim artık çok net… Fetullahçı terör örgütü 17-25 Aralık darbe girişiminden önce medyada da cephesini tahkim etmek için satın alınabilecek ne kadar adam varsa hepsini satın aldı. “Kupa Pensilvanya’ya girsin” diyen tetikçi Ergun Babahan sabah akşam Gülen örgütüne saydırırken 17-25 Aralık darbesine kısa bir süre kala birden bire “Fetullahçı” oluverdi. Fetullahçı terör örgütü o dönem satın alacağı adamlara gidip “Erdoğan’ın işi bitti, AKP’yi indiriyoruz” diye gaza getirdi.

İşte resmin böyle olduğuna dair çarpıcı bir detayı bugün Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir hatırlattı. 17-25 Aralık darbe girişimine 2 hafta kala Can Dündar’ın bir yazısını alıntılayan Yükselir, bugün MİT TIR’ları üzerinden Gülen örgütüyle işbirliği içinde vatana ihanet suçu işleyen Dündar’ın aslında paralel çeteyle ilişkisinin de geçmişi ortaya çıktı.

Asıl ortaya çıkansa Can Dündar gibi medyadaki paralel terör örgütünün satın aldığı tetikçilere “Erdoğan gidiyor” diyecek kadar “darbe”ye kesin gözüyle baktıkları… Ama Allah onların tuzaklarını yerle bir etti.

İşte Yükselir’in yazısı bu gerçeği net biçimde gösteriyor…


Yükselir’in “Pensilvanya’nın altın çocuğu Can Dündar…” başlıklı yazısı şöyle:

PENSİLVANYA’DAN TALİMAT ALAN GAZETE

Cumhuriyet’in paralel örgütle bağlantısı daha doğrusu örgütün Cumhuriyet üzerindeki sahipliği iyice ortaya saçıldı. Örgütün TSK kanadı üzerinden Suriye’ye yardım götüren MİT TIR’larına çektiği operasyonun görüntülerini yayımlayan gazetenin doğrudan Pensilvanya’dan emir aldığından zerre şüphem kalmadı. Geçtiğimiz ekim ayında kaleme aldığım “Paralel Cumhuriyet” başlıklı yazımda doğru tespitler yaptığım birkez daha anlaşılmış oldu. Sahibi olduğu medya organlarının laik ve ulusalcılar nezdinde sicili bozuk olduğu için Cumhuriyet’e çöreklenen Pensilvanya imamının yine acayip bi hinliğe imza attığı su götürmez bir gerçek.

CAN DÜNDAR’IN MÜNECCİMLİĞİ!

Bundan daha akıllıca bi iş olamazdı. Sırf kendilerine rahatsızlık veriyor diye kumpaslarla hücrelere tıktığı TSK mensuplarının, sol görüşlülerin elinden düşürmediği Cumhuriyet üzerinden onları da kafa kola alma çabası için böyle bir yolun tercih edilmiş olması zekice bir hareket. Gelelim şimdi örgütle gazetenin ilişkisinde kimin anahtar olabileceği sorusunun cevabını aramaya. Bu konuda bir yığın isim üflendi kulağıma. Bilmiyorum doğru mu, değil mi iddia edilen o isimler ama benim emin olduğum tek bir isim var; O da Can Dündar’dır. Daha önceki yazımda Dündar’la ilgili çok ilginç bir hikaye aktarmıştım zaten arşivden bulup okuyabilirsiniz. Dün de başka bir şey öğrendim. Kaçırmışım. Meğer Dündar’ın bi müneccimlik yanı da varmış.

Öyle ki 17 Aralık darbesinden kısa bir süre önce neler olacağının, siyasetin nasıl ve kimlerin rüzgarının etkisiyle yeni şekil alacağının işaretini vermiş. Yazıyı aynen kopyalıyorum ve Paralel Örgüt’ün, Pensilvanya’daki imamın Kemalistlere algı operasyonu çektiği Cumhuriyet’teki anahtarına, altın çocuğuna soruyorum; Sen bunu nasıl öngördün?

Tarih; 3 Aralık 2013… 17 Aralık darbe girişimine 15 gün kala… Başlık; Siyasette nasıl gelirsen öyle gidersin. Ve yazı şöyle:

“O dosyalar olmasa, yine hükümet olmuştunuz belki, ama iktidar olamazdınız.
Bir bavul dosya, önünüzdeki en büyük engeli temizledi. İşte öyle koltuğa oturduysanız, -bu meşhur Ankara atasözüne göre- yine bir bavul evrakla koltuktan düşersiniz.

Dün sarayınızın kapısına basamak olan “bavul”, bir bakarsınız bugün aynı kapıya barikat kurmuş. Ankara’da her siyasetçi bilir bu atasözünü… Mesela ihanetle geldiyseniz, gidişiniz de ihanetle olur. Demirel partinin başına geçtiğinde, Celal Bayar, “Tapulu arazimize gecekondu yapıyorlar” demişti.

Sonra Demirel yasaklıyken Özal, ona yaptı aynısını… Sonra Özal Köşk’e çıkınca, sözünü dinlemeyen Mesut Yılmaz’ın ardından, “İhanet, ihanet” diye bağırmaya başladı.

Tıpkı Erbakan’ın, Erdoğan’ın ardından bağırdığı gibi… Şimdi ‘Nankörler, ne istediniz de vermedik’ dövünmeleri, hem ihanet fişeği, hem de gidiş alametidir. Siyasette âdet, geldiğiniz yoldan dönmektir.O meşhur Ankara atasözüne göre mağduriyet hissine sığınarak gelenler, iktidarda fazla şişip saldırganlaşınca kendi mağdurlarını yaratır. Ve yeni mağdurlar, kendilerini ezmeye başlayan mağrurların kullandığı mağduriyet silahıyla iktidara yürür.

Diyelim MGK kararlarıyla “mürteci” diye hedef gösterildiniz. Takip edildiniz. Bunu kullanarak iktidara geldiniz. Bir de bakarsınız, koltuğun pişkinliğiyle, askerlerle el ele, dünkü yol arkadaşlarınıza “mürteci”damgası vurup takibe başlamışsınız. ‘Diklenmedik, dik durduk’ efsanenizi yere çalmışsınız. Geldiğiniz yoldan gitme zamanı kapıyı çalmış demektir.

Atasözünün güvenilirliğine en büyük kanıtlardan biri de Washington’ın desteğiyle iktidara gelmektir. O rüzgârla uçmayı kabul ettiğinizde, aynı rüzgârla alabora olmayı da kabullenmişsiniz demektir. Amerikan rüzgârı bu, belli mi olur; gün gelir esintiyi Pensilvanya’dan yana döndürür, Ankara’da ampulleri söndürür.

Şimdilerde Ankara’da çok etkili bir Batılı büyükelçinin, bir eski siyasetçiye ‘Türkiye’de yakında tarih değişecek, hazırlıklı olun’ dediği konuşuluyor.
Atalar ne güzel söylemiş:
Siyasette nasıl gelirsen, öyle gidersin.”

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

1 Yorum yapıldı

  1. şerefsiz insanlık düşmanları, bu sabah itibari ile işid suriyede Türkmen bölgelerine saldırdı 10 insan öldü insanlar evlerinden kaçıyorlar. Türkmen cephesinden bir yetkiki Türkiyedeki mit tırları haberinden sonra bu baskının yapıldığını söylüyor. Can dündar satılmışı fetullah piçi götünüze kına yakın. Allahsız, kitapsızlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir