Anasayfa / GENEL / Yükselir’den Gülen’e: Sen bir şantaj çetesisin
sevilay1

Yükselir’den Gülen’e: Sen bir şantaj çetesisin

A Haber’de Nihan Günay’ın sunduğu Medya Dünyası programına konuk olan Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, Gülen cemaatiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Sevilay Yükselir’in açıklamaları…

“ZAMAN’DAKİ RÖPORTAJLA GÜLEN’İN İMAJI TEMİZLENMEYE ÇALIŞILMIŞ”

“Zaman gazetesinde Gülen bir röportaj verdi, Bugün 4. günü. Yorumlamaya gerek yok, Ekrem Dumanlı Fethullah Gülen’in imajını temizleme derdine düşmüş. O kadar komik ve ikiyüzlülük var ki, tamam aklamaya, imaj yenilemeye çalışıyorsunuz, yerlerde sürünen imajını temizleye çalışıyorsunuz ama böyle yapmayın. Yok iki ceketmiş de, cevşen varmış da. Kimi kandırıyorsunuz, kimin aklıyla oynuyorsunuz.

“EKREM DUMANLI ŞİRAZESİNDEN ÇIKMIŞ, İNANILIR GİBİ DEĞİL”

Ekrem Dumanlı hakikaten şirazesinden çıkmış. Bu hakikaten inanılır gibi değil. Bunu dediğin adam Pensilvanya’da kocaman bir çiftlik kurmuş, Uganda’daki rafirenini bile kime gideceğine karar veriyor. Şefkat Tepe’de görüyoruz. Bu ceket hikayesi çok yapmacık olmuş. Acaba, ya evet biz biraz kendimizi kaptırdık. Hani bu ABD dedi ya, Kerry, biz aşırıya kaçtık, dinledik dedi ya, böyle diyeceğini sandım. 1 milyondan fazla insan dinlenmiş. 48 bin kişi dinlenmiş Star gazetesi haber yaptı. Öyle ilginç ayrıntılar var ki, terör örgütü kapsamında emniyet müdürünü dinlemiş, kendine karşı olan. Bunu anladım ama bir de kendi adamlarını dinlemiş. Acaba sağlam mı, çalışıyor mu, çalışmıyor mu? Böyle korkunç bir şeyle karşı karşıya Türkiye. Böyle bir korkunçluk karşısında iktidar kanadından hala Hocaefendi diyorlar, ne Hocaefendisi ya. Almanya Godfather diyor. Bu karanlık emelleri olan Hocaefendi olamaz. Ben bugün onu yazdım.

“ARINÇ’I ÇOK SEVERİM AMA BENİ ÇOK ŞAŞIRTTI”

Arınç beni çok şaşırttı. Ben Bülent Arınç’ı çok severim, ağabeylik imajı vardır. Bu Başbakan ile kızlı erkekli meselesindeki ayrışmasını sevdim, ona sahiplik ettim. Ama şimdi bir duydum ki Diyarbakır’da yerel gazetecilerle konuşurken, Başbakan Pensilvanya’daki zat diyor, ne düşünüyorsunuz diye soruluyor. Hayır Başbakan onu kastetmemiştir diyor. Ben de kedidir kedi diyorum. Kim peki bu, Pensilvanya Belediye Başkanı mı, kim?

Bizzat MİT’le ilgili darbe girişiminden sonra, 7 Şubat yani, Bülent Arınç Pensilvanya’ya gitti, çocuklarınıza bir sahip çıkın demiş. Gülen de daralmış, kovmaktan beter etmiş. Kendisi biliyor bunu, çıksın desin. Bana bunun bilgisi geldi. Ben Sayın Bülent Arınç’tan böyle bir arabuluculuk istemiyorum, milletin aklıyla dalga geçmesin. Başbakan Pensilvanya’daki zat demekle Gülen’i kastediyor. Artık bu saatten sonra bu insanla ilgili Hocaefendi diyerek altını doldurmaya çalışmayın.

“BÜLENT BEY SİZE DE Mİ ŞANTAJ YAPILIYOR, NEDİR?”

Ne var bilmiyorum yani. Bülent Bey iyi çıkışlar yaptı ama yumuşama durumu nedir anlamadım. Bülent Bey’e de mi şantaj yapıyorlar. Size de mi şantaj var. 17 Aralık sürecini gayet iyi okuyordunuz, son tahlilde yok efendim şöyledir, böyledir, ne oldu peki.

“ÖNDER AYTAÇ TURPUN BÜYÜĞÜ HEYBEDE DİYOR, AÇIKLAMAZSINIZ NAMERTSİNİZ”

Artık tapelerle, montajlanmış kasetlerle yaşıyoruz. Her gün yeni bir rezalet. İşi gücü, pembe dizileri bıraktık, Kurtlar Vadisi, Karadayı, Muhteşem Yüzyıl’ı bıraktık, bunları izliyoruz. 25’inde daha vahim bir kaset çıkarılacağına dair sosyal medyada konuşmalar yapılıyor. Önder Aytaç ile ilgili turpun büyüğü heybede diyor. Herkesi dinlemişler, beni de. Yayınlamazsınız namertseniz. Halk bunu yemiyor. Araştırma şirketinden gelen seçim sonuçlarını gördükçe çıldırıyorlar, daha ne yapabiliriz diyorlar. Birtakım senaryolar yaptılar, Berkin Elvan cenazesinde ortalığı karıştırmak istediler. Şimdi Erdoğan’a karşı girişim var.

“NASIL BU KADAR SAMİMİYETSİZSİNİZ YA”

İnşallah dinliyordur Fethullah Gülen. Nasıl bu kadar samimiyetsiniz ya, bir insan bu kadar mı insanları aptal zanneder, senin adamların dinlemiş, röntgenlemiş, şantaj yapıyor kardeşim. Sen çıkmış ahlaktan, dinden, terbiyeden bahsediyorsun. Senin yaptığın İslamiyet’in neresinde var, insanlığın neresinde var. Sen bir şantaj çetesisin, sen insanların iletişim özgürlüğünü elinden aldın. Dağdaki çoban bile muhtarı arayamıyor. İktidar, bunlar bizim çocuklarımız diye kötü şeyler yapacağına inanmadılar. Ergenekon, Balyoz, Odatv var. Ben Zekeriya Öz’e yazı yazdım, beni de dinliyor musunuz diye. Dinlemişler. Hala Gülen çıkmış ben çok dindar bir insanım, işte benim felsefemin oturduğu yer bellidir. Ben inançlı biriyim. O İslami terminolojiyi iyi bilmiyorum ama Saidi Nursi gibi bir din aliminin adını kullanması çok çirkin.

MEDYAGUNDEM

ekremd2

Ekrem itini göz göre göre kaçırtmışlar!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüpheliyi takip etmesi için İstanbul …

kemal

KK FETÖ’nün kuryesi mi?

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

ekrem2

O masada CHP ile FETÖ arasında bir kurye var!

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir