Anasayfa / GENEL / YSK’dan A Haber’e yeni yasak!
ahaber

YSK’dan A Haber’e yeni yasak!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), A Haber’le ilgili yeni kararlar aldı.

A Haber’e 17 yayın durdurma cezası daha verildi. Verilen ceza sayısı 45’e çıkmış oldu.

witter ve YouTube için “özgürlük” tartışmasının başlatıldığı Türkiye’de, A Haber’e yayın durdurma cezası verilmeye devam ediyor.

17 Aralık’taki hükümete yönelik komplo girişimi ve seçim döneminde örnek yayınlar yapan A Haber’e 28 yayın durdurma cezası verilmişti. Bugün YSK tarafından 17 yayın durdurma cezası daha verildi. Böylece verilen ceza sayısı 45’e çıkmış oldu.

SABAH’TAN TEPKİ

www.sabah.com.tr de sözkonusu karara yönelik tepkisini şu haberle gösterdi: 

sabah

Paralel vesayet girişimlerine en çok Turkuvaz Medya direndi! Demokrasi yanlısı yayınlar cezasız kalmadı! 28+17= 45 KAPAMA

Her türlü bireysel hakkın ihlal edildiği Twitter’a erişim engeli kaldırılırken özellikle seçim sürecinde demokrasiden yana yayınlar yapan A Haber’e önce 28 şimdi de 17 yayın durdurma cezası verildi.

17 Aralık sürecinin ardından paralel vesayet girişimlerine en çok Turkuvaz Medya yayınları direndi. Bunlardan A Haber televizyonu bugün açıklanan 17 yeni yayın durdurma kararıyla birlikte toplam 45 program durdurma cezası almış oldu.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Twitter’da küfür, hakaret, tehdit ve şantaja maruz kalmasına “özgürlük” tanınırken, paralel darbe girişimine karşı demokrasiyi savunan A Haber’in üzerindeki baskı ağırlaştırılıyor.

Askeri, bürokratik, paralel her türlü vesayete karşı dimdik duran Turkuvaz Medya Grubu, bundan sonra da bütün tehditlere, baskılara rağmen demokrasi ve hukukun yanında olmayı sürdürecek.

MEDYAGUNDEM

kemalk

YSK o iftiraların hesabını KK’dan soracak!

Yüksek Seçim Kurulu, son günlerde basına yansıyan Kurula yönelik söylemleri değerlendi. Toplantıda, referandum eleştirileri nedeniyle …

kemalk

CHP’nin 9 yalanına 9 cevap

CHP, YSK’ya yaptığı başvuruda 9 iddiada bulundu, YSK, CHP’nin bu iddialarına 9 hukuki gerekçe ile …

ysk2

CHP de takoz olamadı; YSK kesin sonuçları açıkladı

YSK Başkanı Sadi Güven, yaptığı basın toplantısıyla kesin sonuçları açıkladı. YSK Başkanı Sadi Güven, 16 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir