Today’s Zaman yayın yönetmeni Bülent Keneş, dün eleştirdiklerini bugün kahraman yapma peşinde. Son örnek, patronaj tarafından Milliyet’ten çıkarılan ve Ergenekon’a hukuksuz diyen Can Dündar.

Today’s Zaman yayın yönetmeni Bülent Keneş dün hakkında demedikleri kalmayan Can Dündar’ı bugün kahraman ilan etti. “Ahmet Altan, Mehmet Altan, Can Dündar, Derya Sazak, Yavuz Baydar “fikirlerine katılsanız da katılmasanız da entelektüel kalibreleri herkes tarafından teslim edilen” yazarlarmış Keneş’e göre.

“Herkes” adına konuşma yetkisini Keneş kimden aldı bilmiyoruz. Saydığı isimlerin ne türden üzerlerinde icma oluşturacak bir entelektüel yetkinliğe sahip oldukları da ayrı bir muamma. Bir ateist, bir sıradan liberal, bir eski darbeci, bir Kemalist oligarşi romantiği, bir anlamsız eski genel yayın yönetmeni ve ombudsman. Bunlar mı “herkesin” entelektüel yetkinlikleri üzerinde ittifak ettikleri isimler?

Keneş unutmuş olabilir ama bu “çok değerli entelektüeller”den en azından birini Zaman gazetesinin müfteri ve yalancılıkla suçlamasının üzerinden çok fazla zaman geçmedi. Daha dün Hizmet’in okullarına salyalarıyla saldıranları Zaman şöyle deşifre ediyordu: (http://www.zaman.com.tr/gundem_turk-okullarina-ajan-iftirasi_1068367.html )

Bir başka haber de bugün düştü manşetlere. Keneş’in kahramanı Can Dündar, içinde bulunduğu yayın grubunun davanın başından beri canhıraş destek verdiği Ergenekon terör örgütü davasına hukuksuz dedi. Dündar, BBC Türkçe servisine verdiği demeçte davayı hukuksuz olarak niteleyip “Evrensel hukuk, bu siyasi kararı yırtıp atar” diye konuştu.

Biz hatırlatmış olalım.

Belki Keneş’te de biraz omurga varsa alınteri ve dualarla yapılan Hizmet’lere saldıranları Hizmet’in gazetesinde sırf Erdoğan düşmanlığı yapacağım diye göğe çıkarmaz. (Haber10)