Anasayfa / GENEL / FETÖ vatan haini Can’ı kullanıp atıyor mu?
can-enis

FETÖ vatan haini Can’ı kullanıp atıyor mu?

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun “MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanması” davasında hakkında 25 yıl hapis cezası verilmesi ve tutuklanmasının ardından, FETÖ’nün yayın organları tutuklamadan sorumlu tuttukları Can Dündar’a tepki gösterdiler.

FETÖ’nün yayın organı Samanyolu Haber sitesi “Berberoğlu’nu tutuklatanın Can Dündar olduğu unutulmasın!” başlıklı bir “analiz” yazısı yayımladı. “Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasında en büyük pay sahibinin şu an dünyanın dört bir tarafından gazetecilik ödülleri toplamakla meşgul olan Can Dündar olduğunun unutulmaması gerekiyor” şeklinde ifadelerin yer aldığı yazıda, Can Dündar’ın kaynağını deşifre ettiğine dikkat çekilerek bu duruma şöyle tepki gösterildi:

“Dündar’ın direkt söylemediği ancak kaş-gözle işaret ettiği, bunu da direkt savcılara değil kitabında yazdığı bir satırla ifşa ettiği haber kaynağını ortaya çıkarmak pek zor olmamıştı. Faş ettiği sır, verdiği ipucu yüzünden Enis Berberoğlu şu an tutuklu ve karar onanırsa 25 yıl hapis yatacak.”

FETÖ’YE YAKIN GAZETECİLERİ ANMIYOR

Yazıda FETÖ’ye yakın gazetecilerin adını Can Dündar’ın Avrupa’da anmamasına tepki gösterilerek şöyle denildi:

“200’ün üzerinde gazetecinin hapiste olmasının Avrupa’da oluşturduğu hassasiyeti kendi lehine ustaca kullanan ancak bu gazetecilerin özellikle hizmet hareketine yakın kurumlarda çalışmış olanlarına ses olmak bir yana, aidiyetlerine yönelik Erdoğan ağzıyla konuşan birinin boyalarının dökülmesi aslında bugünlerin tek iyi yanı.

MEDYAGUNDEM

enis

Kızı da vatan haini babasının izinde

CHP’li Enis Berberoğlu, MİT TIR’larının durdurulmasıyla ilgili dava kapsamında tutuklanmıştı. Casusluğu tescillenen Berberoğlu’nun kızı Dilara …

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir