Anasayfa / GENEL / Yeni Şafak yazarından Pavey’e esaslı sorular!
ozlem-pavey

Yeni Şafak yazarından Pavey’e esaslı sorular!

MEDYAGUNDEM.COM- CHP’li Şafak Pavey’in sevimli ve sempatik yüzünün ardındaki “canavarı” gösterenler arasına bugün de Yeni Şafak’tan Özlem Albayrak katıldı.

Şafak Pavey’e öyle sorular sordu ki, “Kemalist paradigmanın son sürümü” bu CHP’li kadının aslında ne olduğunu da gözler önüne serdi.

Albayrak’tan bazı alıntılar yapalım:

KÖHNE CHP DİLİNİN MODERNİZE EDİLMİŞ HALİ BU KADINDA

Ama ne oldu? O büyük günde kürsüde CHP adına konuşma yapan Şafak Pavey; CHP’den aday olacağı anlaşıldığı zaman CHP’nin artık ‘zavalı’ sıfatıyla tanımlayabileceğim politikalarının değişebilme ihtimali adına ümitvar olacak denli değer atfedilen Şafak Pavey; kalktı Kılıçdaroğlu’nun bile kurtulmaya çabaladığı o köhne CHP dilini modernize ederek bir kez daha önümüze koydu.

BU NASIL BİR ARGÜMANTASYON ÜRÜNÜ?

Neresinden başlanır ki; Afganistan’da, Yemen’de, İran’da yıllarca türban kullanmaya mecbur edildiği örneğiyle lafı açması mesela. Bunda yaklaşık 10 yıl önce dindarların ensesinde pişirilen boza olarak görev icra eden ‘Türkiye, İran olacak’ diskurunun izleri yok mu? Zorla baş örttürülmeye yapılan bu vurguyu; yaklaşık 90 yıl zorla baş açtırılmış bir ülkede, yaklaşık 90 yıl örtülülere seçilme hakkı verilmemiş bir ülkede; ilk kez olarak Meclis’e girmiş örtülü kadınların karşısında yapmak, hangi tür bir argümantasyon ürünüdür, bendeniz çözemedim.

İYİ DE BUNUN MÜSEBBİBİ CHP ZİHNİYETİ DEĞİL Mİ?

Pavey’in örtülü vekillere yönelttiği ‘ülkemin neden kadın hakları konusunda dünyanın 120. olduğunu anlatmalarını bekliyorum’ sorusunun muhatabı ilk kez olarak başörtüleriyle o sıralarda oturma hakkı kazanmış kadınlar neden olsun ki? Birisi çıkıp ‘kaç yıldır Meclis’tesiniz Şafak Hanım, ne yaptınız kadın hakları için? Fatma Şahin deli gibi çalışıp, kadınlarla ilgili yasa üzerine yasa çıkartmaya çalışırken CHP’li kadınlardan Cumhuriyet vurgusu yapmak dışında niye tek bir cümle duymadık? diye soramaz mı? Şafak Pavey, ülkenin kadın hakları noktasında geri olmasını ’57 İslam ülkesi, BM’de bile yer almayan Tayvan’ın gerisinde’ örneğiyle açıklarken belli ki tezini, Müslüman toplumlardaki patriyarkiyle ilişkilendiriyor. İyi ama 90 yıldır eğitim ve çalışma hayatına katılamayan yüzde 60’ın evinden bile çıkmasına izin vermeyerek buna biraz da mensup olduğunuz CHP zihniyeti ve avaneleri sebep olmadı mı? O kadınların Türkiye’deki erkek egemen yapıyla mücadele edecek donanıma sahip olmaması için elinden geleni ardına koymayan vesayetçi sistem değil miydi? Siteminiz kime yani?

BÜYÜK AYIP EDİYORSUNUZ

Bir yandan ‘neden erkek polis var da, örtülü kadın polis yok’ diyerek, AK Parti’nin tahayyülünden daha geniş bir özgürlük algısına sahip olduğunuzu vurguluyor, öte yandan ‘çiçekli başörtüsü ve daracık pantolonuyla Çamlıca parkının kuytularında sevgilisiyle öpüşen genç kız özgürlüğünü Mustafa Kemal’e borçludur’ diyerek ahlaki zafiyet göndermesi yapıyorsunuz. Bununla ilgili yüzlerce sayfa yazabilirim, ama şu kadarını söyleyebilirim ki, bu cümledeki niyet gözükmüyor sanıyorsanız, çok yanılıyorsunuz.

Üstelik büyük ayıp ediyorsunuz. Hem CHP ezberinden kopmayayım, hem modern görüntü vereyim; hem başörtüsü yasağını desteklemiyormuş gibi yapıp, hem laf arasında ‘İran, Suudi Arabistan’ olur muyuz sorusuyla korkutayım, deyince şekilde görüldüğü üzere ortaya karışık anlam bulamacı bir şey çıkıyor demek ki…

SEVİMLİ KONUŞMANIZLA BUNA AÇIKLIK GETİREBİLİR MİSİNİZ?

Öpüşme özgürlüğünü Atatürk’e borçlu olan o kızlar, ‘kendilerine yıllarca uygulanan eğitim yasağını, haksız ve hukuksuz biçimde 90 yıldır o meclisin dışında tutulma şeferini kime borçlular? O sevimli konuşmanız, tatlı mimiklerinizle bir de buna açıklık getirebilir misiniz?

ALBAYRAK’IN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

chp1

FETÖ’nün siyasi ayağı CHP yine görevde!

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ’nün medya yapılanması davasını Şafak Pavey’in de aralarında bulunduğu …

deniz

Nerede bir terörist ajan orada CHP!

Terör suçundan tutuklanan Deniz Yücel’i ziyaret eden Şafak Pavey, tüm söylediklerini kaydederek Almanlara ulaştırdı. ‘Örgüt …

pavey3

Nasıl salladılar ama!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde teröre destek vermeyi sürdüren CHP’ye tepkiler sürüyor. 7 Haziran …

2 Yorumlar

  1. İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca Arapça, Farsça ve Uluslararası işaret diliyle de konuşabilen birinin iyi eğitilip gönderildiğinden kim şüphe edebilir ki? Görevini ifa ediyor.

  2. Bu nasil sacma bir yazi. Hicbirsey anlasilmiyor. edebiyatiniza tukureyim ben sizin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir