Anasayfa / GENEL / Yeni Şafak yazarı o dört ismin ipliğini pazara çıkardı!
cem-kucuk2

Yeni Şafak yazarı o dört ismin ipliğini pazara çıkardı!

MEDYAGUNDEM.COM- Yeni Şafak yazarı Cem Küçük bugün köşesinde tescilli Tayyip Erdoğan düşmanı dört kişinin ipliğini pazara çıkardı.

O isimler “polis eskisi” dediği Taraf yazarı Emre Uslu, yine Taraf yazarı Amberin Zaman, Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş ve Hakan Yavuz’du.

Bakın Küçük neler neler dedi?

(…)

POLİS ESKİSİNİN DÜŞTÜĞÜ BATAKLIK

İstediğini alamayıp önüne geleni hedefi oturtmakta beis görmeyenlerden bir polis eskisi bunun tipik örneği. Ergenekon Terör Örgütü’nün sivil ayağının bir numarası Bedrettin Dalan’ın okulunda hizmet veren bu şahsın Dalan sevgisi nereden geliyor belli değil. Gareth Jenkins gibi MOSSAD’a ve Batı istihbaratına hizmet veren ve Ergenekon Terör Örgütü’nün uydurma olduğunu söyleyen şahıs bunun kankası. Jenkins’e bile kefil olabiliyor, düştüğü bataklığı anlayın artık.

GÜLERCE’DEN ÖZÜR DİLEDİ

31 Temmuz’da Hüseyin Gülerce şöyle yazmıştı: ‘Köşe yazarları şunları da yapmamalıdır: Yıllarca yüksek ücretler aldıkları halde seslerini çıkarmayıp, sonra etkisiz kaldıklarını gördüklerinde patronlarını aşağılayıcı, karalayıcı, suçlayıcı yazılar yazıp kendilerine yol verilmesinin zeminini hazırlamamalıdır. Sonra da bunu ‘Türkiye’de basın özgürlüğü bitti’ diye yabancılara jurnallememelidir…’

Bunun üzerine bu polis eskisi şahıs sayın Gülerce için ‘İçine Yiğit Bulut kaçmış’ diye bir twit attı. Son derece yakışıksız bu söz için Gülerce o şahsı arayıp, niçin böyle bir söz söyleme gereğini hissettiğini sordu. Tabii her zamanki gibi lafı çeviren polis eskisi şahıs sayın Gülerce’den özür diledi ve o twiti düzeltti.

HÜKÜMETE YAKIN MEDYAYA GEÇMEK İÇİN ÇABA SARFETTİ

Aynı polis eskisi şahsın 2011 yazında hükümete yakın diye tabir edilen medyaya geçmek için gösterdiği çaba herkes tarafından biliniyordu. Yandaş olamayınca Başbakan’a ve MİT’e veryansına başladı.

AMBERİN ZAMAN’IN CEMAAT SEVGİSİ!

Türkiye gibi bir ülkede fikr-i takip diye bir şey olmadığı için gazeteci ve aydınların tutumlarındaki hızlı değişkenlik gözlerden kaçıyor. Fizik kanunları gereği doğa yavaş dönüşürken, bizdeki aydınların dönüşümü bilim insanlarının ilgisine mazhar olacaktır herhalde. Daha iki yıl önce Ergenekon, Odatv, Devrimci Karargâh Örgütü gibi davalara sert eleştiri getirenlerin bugünkü hali nicedir diye sormak lazım. Mesela Amberin Zaman bu davalarla ilgili cemaati topa tutarken, Nedim Şener’in, Ahmet Şık’ın haksız tutuklandığını söylerken, bir anda çark etti ve cemaat sevgisi (!) depreşti.

CEMAAT SAFINA GEÇEN AYDINTAŞBAŞ

Peki ya Aslı Aytıntaşbaş’a ne demeli? 2003 Irak Savaşı’nda içine işleyen Amerika sevgisinden bir türlü kurtulamayan bu hanım kızımız odatv davasında kayıtlara takılan bazı konuşmalarıyla gündeme gelmişti. İlhan Cihaner’i milletvekili yapmak için Soner Yalçın’la konuşan ve telefonda, ‘Aslında bu yaptığım suç. Eğer telefonlarım dinleniyorsa yarın Zaman gazetesinde okuruz bunları’ diyen Aslı Hanım odatv davası dahil birçok davada cemaati topa tutuyordu.

7 Şubat’ta hükümete operasyon yapıldığını açıkça söylüyor ve ‘Erdoğan haklı’ diye Milliyet gazetesinde açık açık yazıyordu. Daha sonra hızla değişen Aslı Hanım hafiften cemaat safına geçiyor ve ben tarafsız olacağım diyordu. Tamam, henüz fikrin olgunlaşmamış ama kabul et hükümet aleyhine doğru yavaş yavaş geçiyorsun. Bu arada haberin olsun, geçtiğimiz Şubat ayında gazeten Milliyet’te, 7 Şubat operasyonuyla ilgili olarak başbakanı haklı bulan bir yazı yayınlanmadı. Sor bakalım kim koymamış o yazıyı. Zorlanırsan söz ben yardım ederim.

EN SERT CEMAAT ELEŞTİRİLERİ YAPAN HAKAN YAVUZ

Bir de Hakan Yavuz var. En sert cemaat eleştirilerini o yaparken, aa bir de ne görelim, ‘Toward an Islamic Enlightenment: The Gülen Movement’ (İslami bir Aydınlanmaya Doğru: Gülen Hareketi) diye bir kitap yazmış. Olabilir. İstediğini yazsın Sayın Yavuz. Yazsın da bir iki yılda fikrini ne değiştirdi, bize de izah etsin. Böyle rüzgârdan hızlı dönen insanları görünce insan Julian Benda’nın ‘Aydınların İhanet’i kitabına sıkı sıkı sarılası geliyor.

HEPSİNİ BİR ARAYA GETİREN ŞEY TAYYİP ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI

Aslında izah kolay… Polis eskisini de, Amberin Zaman’ı da, Aslı Aydıntaşbaş’ı da, Hakan Yavuz’u da, daha birçoklarını da bir araya getiren şey Tayyip Erdoğan. Nasıl ABD’deki paralı sınıf, fakirlerden yana tavır alan ve ona uygun program yapan Roosevelt’in Yeni Düzeni’nden nefret ettiyse, bizde de bir cenah Tayyip Bey’den nefret ediyor. Kimi istediğini alamadığı için, kimi sınıfsal olarak, kimi de ideolojik nedenlerle birkaç yıl önce söylediklerini yiyip yutuyorlar. Böyle olsa iyi, şimdi de eleştirdikleri ve topa tuttukları kesimlere yanaşmaktan sıkılmıyorlar. O kesimler de bu insanları bağrına basıyor. Ne diyelim, böyle durumlarda bize söz düşmez. Allah herkesin gönlüne göre versin!

(…)

KÜÇÜK’ÜN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

asli1

Kimliği Türk aklı fikri terörist!

Aslı Aydıntaşbaş, yine haddini aştı. YPG kontrolündeki Afrin bölgesine operasyon başlatan TSK’yı işgalci olarak gösterdi. …

teror

CHP bu alçak teröristlerle yürüyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözde adalet yürüyüşü adı altında planladıkları kirli tezgah gün geçtikçe …

uslu1

FETÖ’cü firari teröristten Başbakan’a ölüm tehdidi

FETÖ’nün tetikçisi, firari Emre Uslu sosyal medyadan Başbakan Binali Yıldırım’a tehditler savurdu. Uslu, trafik kazasında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir