Anasayfa / GENEL / Kimliği Türk aklı fikri terörist!
asli1

Kimliği Türk aklı fikri terörist!

Aslı Aydıntaşbaş, yine haddini aştı. YPG kontrolündeki Afrin bölgesine operasyon başlatan TSK’yı işgalci olarak gösterdi.

Cumhuriyet Gazetesi’nde yazan Aslı Aydıntaşbaş, yine haddini aştı. Terör örgütü YPG kontrolündeki Afrin bölgesine operasyon başlatan TSK’yı işgalci olarak gösterdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, son 2 yılda 17 defa taciz ateşinin yapıldığı terör örgütü YPG/PKK’nın kontrolü altındaki Afrin’e operasyon için hazırlıklarını tamamladı.

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Aslı Aydıntaşbaş, konuyu bugün köşesine taşıdı.

Aydıntaşbaş’ın, ‘Ankara’nın Afrin hamlesi’ başlıklı yazısında, ‘TSK’nin Suriye’nin kuzeybatısındaki YPG kontrolündeki Afrin bölgesine yönelik bir operasyon başlattığı ve bazı mevzileri vurduğu haberleri geldi. Afrin bir Kürt kendi olduğu için Türkiye’nin burayı işgal etmeye çalışması tam anlamıyla bir çılgınlık olur’ ifadelerini kullanması büyük tepki çekti.

TÜRKİYE AFRİN’DE NE YAPACAK?

Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında terör örgütü DEAŞ’tan kurtarılan bölgelere yönelik PKK tacizlerinde yaşanan artış, TSK’nın Afrin’e yönelik operasyon planlarını hızlandırdı. Son dönemde terör örgütü PKK’ya katılımların en çok Afrin’den yaşanması da Türkiye’nin bu bölgeyi ulusal güvenlik tehdidi kapsamında değerlendirmesine yol açtı. Sınır hattındaki askeri yoğunluk son günlerde zirve noktaya ulaşırken, Suriye içindeki TSK üslerinde hazırlıklar da son aşamasına girdi.

Afrin’de sivillerin yaşadığını dikkate alan Türkiye, bölgede PYD/PKK’ya ait 41 nokta tespit etti. Şehrin nüfus çoğunluğunun Kürtlerden oluştuğu dikkate alınarak, PYD dışında kalan Kürt gruplarla operasyon süresince TSK tarafından kamu diplomasisi faaliyetleri yürütülecek. Harekât planının merkezinde, PKK/YPG’nin Afrin’e destek getirmesi engellenecek. Bu sebeple Afrin-Halep hattının kontrol altına alınması için Fırat Kalkanı harekâtı kapsamında bölgeye intikal eden askerlerin bir kısmı Tel Rıfat bölgesinden Dayrel Cimal’e geçecek. Böylece terör örgütü PKK/YPG’nin lojistik akışı kesilmiş olacak.

-BEYAZ GAZETE-

MEDYAGUNDEM

salih

Terörist köpek, sahibine yalvarıyor!

Terör örgütü PYD’nin elebaşı Salih Müslim, Türkiye’nin Afrin’e yönelik operasyonunu durdurması için ABD Başkanı Donald …

tsk

Teröristi vurduk ses yine ABD’den geldi!

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon sözcüsü Albay Ryan Dillon, Türkiye’nin Afrin bölgesinde terör örgütü PYD/PKK’nın …

afrin

Rus askerleri TSK için mi çekiliyor?

Türkiye’nin operasyon yapması beklenen Afrin’de bulunan Rus askerlerinin üsleri boşaltmaya başladığı iddia edildi. TSK’nın, terör …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir