Anasayfa / GENEL / Yeni Şafak Bakan Kılıç’a niye saldırdı?
ysafak-suat1

Yeni Şafak Bakan Kılıç’a niye saldırdı?

Yeni Şafak gazetesi bugün bir bakanı, sürmanşetinde “ARIZA BAKAN” ve “FIRÇA BAKANI” başlıkları ile hedef tahtasına oturttu. Peki bu başlıklar ile bakana saldırılmasının asıl sebebi ne?

Yeni Şafak gazetesi bugün Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a bildik tabirle çakan bir masabaşı manşet attı. Haberin detayında bakan için artı puan sayılabilecek tavır ve davranışlarını abartarak yansıtan bu gazetenin “gerçek amacı nedir?” sorusunu gündeme getirdi.

ysafak-suat

Küçük bir araştırmadan sonra ilginç bilgiler ortaya çıktı.

Bakan Suat Kılıç’ın öteden beri uygulamalarından memnun olmadığı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Hasan Albayrak’ı görevden almak istiyor. Aldığımız bilgilere göre kararnamesini de hazırlatmış.

Hasan Albayrak kim?

Yeni Şafak’ın patronlarının yakını.

Bu bilgi, gazetenin Bakan’a saldırmasının nedeni kendilerine yakın bürokratın görevden alınmasını engellemek için mi sorusunu gündeme getirdi.

Bakan’ın söylediği sözlerin ve bürokratlara yönelik uygulamalarının cımbızla çekilip bir masabaşı karalama manşetine dönüştürülmesi adı geçen bürokratı görevden almasından dolayı olduğu Ankara kulislerinde konuşuluyor.

Çünkü haberde yeni bir unsur yok. Ve öne çıkarılan hususların hepsi daha önce medyaya yansımıştı.

ALKIŞLANACAK TAVIRLAR “ARIZA” OLDU

Gazetenin ara başlıklarda ve haber metninde Bakan Kılıç’ı suçladığı ve negatif olarak yansıttığı hususların çoğu ise bakanın hanesine pozitif ve artı puan olarak görülecek uygulama ve sözler olması ise dikkat çekiyor.

Masa başı toparlandığı çok net anlaşılan haberde bakana mahkemelik olması gereken ağır bir suçlama yöneltilmiş. Güya Bakanın azarladığı bir bürokrat üzüntüsünden dolayı kanser olmuş ve ölmüş!

Diğer bir örnek ise basın tarihine geçecek cinsten. Bakan açılışta konuşurken kürsünün yerinden çıkması üzerine, müteahhide dönerek “Kürsüye dokundum yerinden fırladı, senin yaptığın işi iki kez kontrol edeceğim” demesi gülüşmelere neden olmuştu. O günün bütün televizyon bültenlerine bakılabilir. Yani bakan espri yapmıştı. Gazete ise bunu “müteahhidi azarladı” diye bugün manşetine taşıdı. İlginç değil mi?

Gazetenin diğer bir iddiası da ilginç. Bir görevlinin, bakanın verdiği emri savsaklatması üzerine bakan sert tepki veriyor ve o bürokratın başbakanın yeğeni olduğu anlaşılıyor. Bakan’ın bu duruma “Başbakanın yeğenini tanımam” demesi alkışlanacak tavır olması gerekirken gazete bunu “Arıza”, “Fırça” olarak yansıtmış.

Yeni Şafak, daha önce Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım için de “TAV Bakanı” manşetini atmış. Daha sonra ne olduysa aynı bakanı göklere çıkaran manşetlerle övmüştü. (haber 10)

MEDYAGUNDEM

suat

O işten de Doğan medyası çıktı!

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’i FETÖ adına tehdit ettiği ortaya çıkan eski Gençlik ve …

suat

İşte o FETÖ’cü Bakan!

2013 yılında FETÖ adına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’i tehdit eden kişinin dönemin Gençlik …

4bakan

Yargılayın şunları!

İstanbul Barosu avukatlarından Burak Bekiroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak eski bakanlar Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir