Anasayfa / GENEL / ‘Yaşlı Kurt’ bunadı mı, cambaz mı?
yasli-kurt3

‘Yaşlı Kurt’ bunadı mı, cambaz mı?

MEDYAGÜNDEM- Nam-ı diğer “Yaşlı Kurt”, İshak Alaton, dün Habertürk TV’de Balçiçek İlter’in Söz Sende programında ettiği sözlerle bir skandala imza atmış.

Bir medya sitesi Alaton’un imza attığı çarpıtmayı gündeme getirmiş. Alaton, “Tuncay Özkan’ı hiç affetmedim” sözleriyle şöyle konuşmuştu:

“Üzeyir Garih öldürüldüğü zaman, Tuncay Özkan, Milliyet’in Yayın Yönetmeniydi. Milliyet’in politikasını o yönetiyordu. Üzeyir Garih öldükten 3-4 gün sonra Milliyet’te bir kampanya başlatıldı. 1 ay boyunca Üzeyir Garih’in aleyhinde yazılar çıktı. Halbuki ben Tuncay Özkan’ı hayatımda tanımadım, görmedim. Peki neden bu düşmanlık? Adam ırkçı, antisemitist, garip takıntıları olan bir adam. En sonra Milliyet’in baş sayfasında Üzeyir Garih’in kanlı resmi basıldı, utanç vericiydi. Ailesi perişan oldu, hepimiz perişan olduk. Adama sesimizi duyuramadık. Düşmanlığının nedenini de hala anlayabilmiş değilim. Büyük bir günah işledi bu adam.”

Meğer, Alaton’un Milliyet’in genel yayın yönetmeni olarak söz ettiği Tuncay Özkan sadece yazarmış, zaten Tuncay Özkan’ın Milliyet mazisinde hiç genel yayın yönetmenliği olmamış.  Milliyet gazetesinin Garih öldürüldüğü tarihteki (Ağustos 2001) Genel Yayın Yönetmeni ise, halen Hürriyet’te yazan Mehmet Y. Yılmaz’mış. Yani Alaton’un şikayet ettiği o yayınları yapan kişi Mehmet Y. Yılmaz’dan başkası değil.

İshak Alaton, Lüzumsuz Adam isimli kitabında da canlı yayında dile getirdiği bu iddiaların aynısını tekrarlamış.

“Yaşlı Kurt”un artık algılama, anımsama ve muhakeme etme sorunu mu var, kısacası “bunadı mı” yoksa “cambazlık” mı yapıyor bilmiyoruz ama sonuç itibariyle neden şikayet ettiği haberleri yayınlayan gazetenin sahibi Aydın Doğan’a ya da gazetenin o tarihlerdeki genel yayın yönetmeni Mehmet Y. Yılmaz’a bir eleştiride bulunmuyor, not düşülmeyi gerektiriyor.

İshak Alaton’un daha önce de kendi kardeşiyle ilgili söylediği sözlerle ilgili “skandal” da  gündeme gelmişti.

Radikal'in 'sır kardeş' hikayesi böyle patladı!

Zehrin adı: Google'a baktım çıkmamış yalanı!

Skandala imza atan isim böyle özür diledi!

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

tuncay2

FETÖ’nün siyasi ayağı CHP’den itiraf; Erbakan’ı FETÖ devirdi

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’dan 28 Şubat postmodern darbesine ilişkin itiraf gibi bir açıklama geldi. …

mehmet

Doğan medyasının sinsi oyunu

Hürriyet yazarı Mehmet Y. Yılmaz’ın bugünkü yazısında darbeyi ihbar eden Binbaşı O.K hakkında bazı iddialarda …

tuncay2

Hani PKK ‘evet’ diyordu sahtekar CHP’li!

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, terör suçundan tutuklu Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret ettiğini açıkladı. Oysa …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir