Anasayfa / GENEL / Yargılanacaksın Selo!
selo-yargi

Yargılanacaksın Selo!

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen yıl 6-8 Ekim’de yaşanan olaylarla ilgili Demirtaş hakkında soruşturma başlattı.


Alınan bilgiye göre, Demirtaş hakkında, Türk Ceza Kanunu’nun “Kamu Barışına Karşı İşlenen Suçlar” bölümündeki 214/2. maddesinde “Halkın bir kısmını diğer bir kısmına karşı silahlandırarak, tahrik etmek” suçundan soruşturma yürütülüyor.

Başsavcılık, soruşturmada Selahattin Demirtaş’ın üzerine atılı suçun yasal unsurlarının oluştuğuna karar verirse, Anayasanın 83. maddesine istinaden, “Dokunulmazlığının kaldırılması” talebinde bulunacak.

Hazırlanacak fezleke, TBMM Başkanlığı’na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı’na gönderilecek.

Demirtaş hakkında dava açılırsa, 24 yıla kadar hapsi istenecek.

6-8 Ekim olayları

HDP’nin 6 Ekim’de, DAEŞ’in Kobani’ye (Ayn el Arap) yönelik saldırıları bahane edilerek yaptığı çağrının ardından 35 ilde izinsiz gösteriler yapılmıştı.

6 Ekim’de HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) da olağan toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Kobani’de yaşanan katliam girişimine karşı 7’den 70’e bütün halklarımızı sokağa, alan tutmaya ve harekete geçmeye çağırıyoruz. Bundan böyle her yer Kobani’dir” ifadelerine yer verilmişti.

Olaylar sırasında 33 kişi hayatını kaybetmiş, 2 polis şehit olmuş, 221 vatandaş ile 139 polis ise yaralanmıştı.

Gösterilerde 25 kaymakamlık binası, 67’si emniyet, 29’u siyasi parti, 212’si okul olmak üzere bin 113 bina da hasar görmüştü. Şiddet eylemlerinde özel, belediye, ambulanslar ve polis araçları yakılmış ve toplamda bin 177 araç kullanılamaz hale gelmişti.

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk

Yüzsüz KK; HDPKK ile yürüyüp bakın ne dedi?

CHP ile HDP yine kol kola! CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’nün 19’uncu gününe HDP’liler de katıldı. …

hdp

HDPKK’lılar da FETÖ gibi kıvırmayı iyi biliyor!

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, ‘terör örgütüne üye olmak’, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘Toplantı …

4 Yorumlar

  1. sonunda siyasette taşlar olması gerektiği gibi yerine oturuyor. arkalarını sağlarını sollarını oraya buraya dayayan seri katillerin kanla kirlettiği siyaset talanı yeniden meşruiyet çizgisine dönmüş olacak. Şehit haberleriyle acıya gözyaşına boğulduğumuz şu günlerde böyle sevindirici haberler gelmesi moralimizi yükseltti. Ülkemizin vatan sever savcılarına asker ve polislerimize Allah güç, kuvvet versin.

  2. Oh be sonunda!! darısı arkasındaki saz ekibinin başına.

  3. arkasını sağını solunu ypg ye dayayan figen yüksekdağ hakkında ne zaman hukuki işlem başlatılacak? Merakla onu da bekliyoruz.

  4. deli şaçması aşağılık yalanlarla kendine yeniden cumhurbaşkanımız üzerinden alan açmaya çalışıyor. Lan üstüne çizik attılar bittin anla artık. cumhurbaşkanımıza saldırıp kendini tekrar cnn ne hürriyet gazetesi manşetlerine taşıma gayretlerin o kadar zavallıca ki bütün şerefsizliğine hainliğine rağmen insanın acıyası geliyor. Selahattin o arkanı dayayıp kendi halkını sattığın cihangir,nişantaşı, etiler mimarlar, tabipler odası, istanbul sermayesi ve medyası ile onların çapulcuları var ya Ak partiyi durdurabilmek için seni pışpışlayıp sonra da sana götlerini silip kenefe attılar oğlum ne kalın kafalıymışsın be sen bu kadar basit bir gerçeğin bile hala farkına varamadın. Sen hangi hukuk fakültesinden mezunsun lan kandilden mi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir