Anasayfa / GENEL / Yalanlarınız yerle bir; Obama’ya, Merkel’e olunca hapis Erdoğan’a tehdit bakın ne?
gokce2

Yalanlarınız yerle bir; Obama’ya, Merkel’e olunca hapis Erdoğan’a tehdit bakın ne?

Türkiye’yi özgürlüklerin olmadığı bir ülke gibi göstermeye çalışanlar yoğun bir kara propaganda faaliyeti içinde… Bu kesimler Cumhurbaşkanı’na tehdit ve hakareti sadece Türkiye’ye özgü bir suçmuş gibi göstermeye çalışıyor.. Peki bu ne kadar gerçeği yansıtıyor? Kara propaganda yapanların amacı ne?


Türkiye’yi hedef alan güçler büyük bir kampanya yürütüyor.. Kampanyanın amacı Türkiye’yi özgürlüklerin olmadığı bir 3. Dünya ülkesi gibi göstermek.. Bu amaç doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden büyük bir algı operasyonu düzenleniyor.

Erdoğan’ın sosyal medya ve basına büyük baskılar uyguladığı yönünde kara propaganda yapılıyor. Cumhurbaşkanı’nın dünyanın hiçbir ülkesinde eşine rastlanmayan yasalarla korunduğu, eleştirenlerin akıl almaz cezalarla karşı karşıya kaldığı yönünde bir algı oluşturulmak isteniyor. Türkiye’deki uygulamaların Batı’da bir örneği olmadığı iddia ediliyor.

OBAMA’YI TEHDİT İDDİASINA 3 YIL HAPİS

Peki, Batı’da gerçekten sınırsız özgürlükler mi var? Örneğin ABD’de… Bu sorunun cevabı “tabii ki hayır!”
Daha geçtiğimiz günlerde bir kişi sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle hapis cezasına çarptırıldı Amerika’da.. 55 yaşındaki Brian Dutcher’dı o Amerikalının adı.. Dutcher, geçen yıl temmuz ayında bir güvenlik görevlisine Wisconsin’de konuşma yapmaya hazırlanan Amerikan Başkanı Obama’yı öldürmek istediğini söyledi.

Bir gün önce de sosyal medya üzerinden Obama’yı öldürmek bizim anayasal görevimizdir” diye yazmıştı Dutcher.. Hemen yakalandı.. Obama’yı tehdit ettiği iddiasıyla federal mahkemeye çıkarıldı.. Mahkeme tarafından 3 yıl hapis cezasına mahkum edildi Dutcher.. Yani sosyal medyada yazdıkları ifade özgürlüğü olarak görülmedi.. Suç sayıldı…

MERKEL’İ TEHDİT İDDİASINA 2 YIL 3 AY HAPİS

Almanya’da da benzer bir olay yaşandı.. 31 yaşındaki aşırı sağcı bir Alman sosyal medya hesabından Başbakan Angela Merkel aleyhinde paylaşımlarda bulundu. “Merkel’in Alman halkına ihanetten duvara yaslandırılıp kurşunlanması gerektiği” şeklinde ifadeler kullandı.. “İnsanların toplama kamplarında fırınlara atılmasını” istedi.. İşte o paylaşımlar üzerine alarma geçti polis.. Kısa sürede yakalanıp mahkemeye çıkarılan Alman vatandaşı sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle 2 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

HAKARET ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KİMLER İSTİYOR?

ABD Başkanı ve Almanya Şansölyesinin uğradığından çok daha ağır tehdit ve hakaretlere maruz kaldı Cumhurbaşkanı Erdoğan.. Türksolu gazetesi başyazarı Gökçe Fırat Çulhaoğlu sosyal medya üzerinden skandal bir tehditte bulunmuştu. Paylaştığı videoda ağır hakaretler eden Çulhaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı asmakla tehdit etmişti.

Çulhaoğlu, “Bakın elimizde Tayyip Bey’in sevdiği renkten yeşil renkte bir halatımız var. Ama Tayyip bey için bu ip bile fazladır” demişti.

Bu tehditlerin ardından tutuklanıp 18 gün sonra tahliye edildi Çulhaoğlu… Bir başka tehdidi ise Ekrem Dumanlı yapmıştı canlı yayında.

Ekrem Dumanlı, “Ya adam gibi gidecek. Ya da gitmek zorunda kalacak” dedi.

Büyük tepki çekti Dumanlı’nın bu skandal sözleri.. Ancak aleni tehdit içeren bu sözlerle ilgili hiçbir ceza almadı Dumanlı. Yine Sözcü Gazetesi yılbaşının ilk günü yayınladığı bulmacada “Öl Erdoğan” gibi skandal ifadelere yer vermişti. Örnekler sayılamayacak kadar çok..

HAKARET VE TEHDİT HER ÜLKEDE SUÇ

Türkiye’yi özgürlüklerin olmadığı bir ülke gibi göstermek isteyenler, Erdoğan’ı hedef alanlar Batı ülkelerinin uyguladığı ceza kanunlarını da hiç gündeme getirmiyor. Hatta perdeliyor. Çünkü cumhurbaşkanına hakareti sadece Türk Ceza Kanunu’nun 299. Maddesi suç saymıyor.

Avrupa Konseyi’ne üye ülkelerin kanunlarında da benzer maddeler bulunuyor.. Örneğin İtalya… Cumhurbaşkanının şerefini veya itibarını küçük düşüren kişilerin bir ila beş yıl arasında hapis cezasına çaptırılmasına hükmediliyor İtalya’da.. Polonya kanunlarında ise “cumhurbaşkanına alenî olarak hakaret eden kişi üç yıla kadar hapisle cezalandırılır” maddesi yer alıyor.

Almanya’da cumhurbaşkanına hakaret edene üç aydan beş yıla kadar hapis cezası öngörülüyor.. İspanya’da krala, ailesine veya akrabalarına hakaret edenler altı aydan iki yıla kadar hapisle cezalandırılıyor.. Eğer hakaret suçu hafifse para cezası veriliyor..

Belçika’da da krala hakaret suç sayılıyor.. Altı ay ile üç yıl arasında değişen miktarlarda hapis cezası veriliyor. Ayrıca sanık, hapis cezasının yanında, para ve siyasî haklarını kullanmaktan men cezasına da çarptırılabiliyor. Yunanistan’da ise hakaret suçunun müeyyidesi üç aya kadar hapis cezası. Suçun yayın yoluyla işlenmesi hâlinde bu yayınlara el de konabiliyor. Diğer Avrupa ülkelerinin kanunlarında da benzer düzenlemeler mevcut.

CUMHURBAŞKANI ÜZERİNDEN HEDEF TÜRKİYE!

Peki, neden Cumhurbaşkanı’na tehdit ve hakaret sadece Türkiye’ye özgü bir suçmuş gibi kampanya yapılıyor? Türkiye’yi hedef alan kesimler niçin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ve tehdidin suç olmaktan çıkarılmasını istiyor? Aslında bu soruların cevabı basit.. Devletin temsil makamı olan cumhurbaşkanı yıpratılıp etkisizleştirilerek Türkiye itibarsızlaştırılmak ve üzerinde rahatlıkla operasyon yapılabilecek bir ülke haline getirilmek isteniyor.. İşte bütün mesele bu..

(AHABER)

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir