Anasayfa / GENEL / Yalan makinesi olduğunu millet iyi biliyor KK
erdogan

Yalan makinesi olduğunu millet iyi biliyor KK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da esnaflarla buluştuğu iftar yemeğinde konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı’nın yargıya talimat verdiğine yönelik iddiası hakkında “Cumhurbaşkanı’nın yargıya talimat verdiği ile alakalı ve istifaya çağırıyor. Eğer olmazsa ben istifa ederim diyor. Ya senin bu ilk defa değil ki. Sen bugüne kadar kaç kere bu şeyleri söyledin. Eğer ispata yönelik bir şeyin varsa hukukta kaide şudur müddei iddiasını ispatla mükelleftir. İddianı ispat et” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen iftar programında esnaflarla bir araya geldi. Yemeğin ardından davetlilere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahilik geleneğinin öneminin altını çizerek, “Ülkemizde tarihinden, kültüründen, değerlerinden bihaber birileri uzun zamandır milletimizle ilgili olumsuz değerlendirmeler yapıyorlardı. Hatta içlerinde meseleyi, ‘Bu millet adam olmaz’ noktasına götüren densizler vardı. 15 Temmuz, tüm bu felaket tellallarına milletimizin erkeği, kadını, genci, yaşlısı, işçisi, işvereni, esnafı, çiftçisiyle verdiği topyekun bir cevaptır. Merhum Arif Nihat Asya’nın dediği gibi, ‘İşaret aldığın gün atandan yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan’ milletimiz o gece Akif’in de ifade ettiği gibi, ‘Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli’ çağrısına uyarak sokakları, meydanları doldurmuş bu cennet vatana sahip çıkmıştır. İşte bu akşam aramızda Şerife Bacımız var. Kamyonetin direksiyonuna geçti, yanına da bir başka hanım kardeşimizi aldı ve kamyonetin kasasında da diğer bu işin gönüldaşları hep beraber köprünün üzerinden Anadolu yakasına geçtiler” şeklinde konuştu.

-“BU ÜLKEDE ADALET VAR”-

15 Temmuz Darbe Girişimi’nde 250 kişinin yaşamını yitirdiğini, 2 bin 193 kişinin yaralandığını anımsatan Erdoğan, “Bütün bunlara yönelik hala birilerinin çıkıp da yalan yanlış şeylerle bizi aldatacaklarını zannetmeleri kusura bakmasınlar öyle değil. İşte çıkıyorlar şu anda yargılanıyorlar, yargılanırken A’dan Z’ye her şey yalan. Sanki 250 şehidimiz olmamış, sanki 2 bin 193 gazimiz yok. Kurtulamayacaksınız. Bu ülkede adaletin olduğuna inanıyoruz, bu ülkede adalet var. Dolayısıyla adaletin pençesinden kurtulamayacaksınız” diye konuştu.

-“MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI’NA BÖYLE BİR ŞEY YAPAMAZSIN”-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde gerçekleşen Adalet Yürüyüşü’ne değinen AK Partili Erdoğan şöyle konuştu:

“Birilerinin elinde kartonlarla yürüyerek adalet araması gibi değil bizim aradığımız adalet. Bizim aradığımız adalet, 250 şehidimizin kanıdır. 2 bin 193 gazimizin şu anda yaralı oluşudur. Öbür tarafta Milli İstihbarat Teşkilatı’nın gönderilen Türkmen kardeşlerimize yardımını basanlar kimdi? Yine aynen o FETO terör örgütüydü. Peki o FETO terör örgütünün o yargı içerisindeki mensuplarından şu anda içeride olanlar ki Milli İstihbarat Teşkilatı’na böyle bir şey yapamazsın. Yaptılar. Ama şu anda bedel ödüyorlar. Ve oradan alınan evraklar kimlere gönderildi? İşte şu anda mahkum edilen şahsa gönderdi. O nereye gönderdi? O da şu anda yurtdışına kaçmış olan bir başka gönüldaşına gönderdi. O kaçtı gitti. Bak imdi farklı şeyler de dolaşıyor.

-“SEN BUGÜNE KADAR KAÇ KERE BU ŞEYLERİ SÖYLEDİN”-

Şimdi bugün çıkmış, Ankara’dan İstanbul’a yürüyor ya. Her geçen gün de bu yürüyüşteki seviye kaybı artıyor. Bugün grup toplantısını açık alanda yapmışlar, kapalı alan herhalde sıcak geliyor. Oradan da bir ifade kullanıyor, Cumhurbaşkanı’nın yargıya talimat verdiği ile alakalı ve istifaya çağırıyor. Eğer olmazsa ben istifa ederim diyor. Ya senin bu ilk defa değil ki. Sen bugüne kadar kaç kere bu şeyleri söyledin. Onun için de senin bu yalan makinesi olduğunu bu ülkede bilmeyen kalmadı. Şimdi böyle bir şeyi ispata davet ediyor. Ya sen bir defa kendini bu ülkede ne olduğunu millete kabul ettirmişsin. Millet seni çok iyi biliyor, tanıyor. Biliyor ki hiçbir sözünde durmaz. Eğer ispata yönelik bir şeyin varsa hukukta kaide şudur müddei iddiasını ispatla mükelleftir. İddianı ispat et. Bak benim senden yargıda aldığım birçok cezalar var, alıyorum. Ve aldığım bedelleri de avukatlarıma diyorum, ‘Bu sizin hakkınızdır, sizde kalsın’ öbür tarafta Kayseri’de eski Büyükşehir Belediye Başkanı’mız şimdi Çevre Şehircilik Bakanı’mız o da maşallah bayağı bunlardan cezalar aldı o da sucuk olarak dağıtıyor Kayseri’de. Dürüst değiller. Bunlar şu anda bu ülkede terör örgütüyle el ele, kol kola dolaşmıyor mu? Bunlar PKK ile de HDP ile de el ele, kol kola FETO’yla de el ele kol kola. Dolayısıyla eğer kendini kurtaracaksan bunlardan kurtar. Bizim Allah’tan başka hesap veremeyeceğimiz hiç kimse bu dünyada yok.

-“USANMIYORLAR VE USLANMIYORLAR”-

Şimdi yeni bir iftira daha atmışlar, ‘Tayyip Erdoğan’ın 3 milyar dolarlık hazinesi var’ şimdi tabii onunla ilgili davayı da Allah’ın izniyle kazanacağız da. Çünkü olmayan bir şeyle suçlandığınız zaman rahat olursunuz, aksi takdirde tutuşursunuz. İşin kötüsü, yargı bu işlerde büyük cezalar kesmiyor. Tazminat davalarında cezalar ufak. Büyük olsa da o zaman şöyle hakikaten fakir fukara garip gurabaya o gelenden dağıtma imkanı bulsak. Daha önce yine CHP’nin içerisindeki milletvekillerinden kazanılmış davalar var. HDP’den kazanılmış davalar var. Ama usanmıyorlar ve uslanmıyorlar. Nasıl olsa diyor ki beledi az. 10-15 bin lira veririz diyor geçer. Yaptıkları iş bu. Ne yaparlarsa yapsınlar biz yine yargıda bunları mahkum edeceğiz. Tazminat, arkadan ceza ve böyle yürüyeceğiz. Şimdi İstanbul’a yürüyorlar, yolları açık olsun. Tabii kamunun hukukunu bozmadan, böyle bir aslında hakları da yok fakat arkadaşlarımız, hükümetimiz burada onlara anlayış göstermek suretiyle bu yürüyüşlerini devam ettiriyorlar.”

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir