Anasayfa / GENEL / VIP FETÖ’cüler için itirafçılık oyunu mu?
iokur

VIP FETÖ’cüler için itirafçılık oyunu mu?

Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından “FETÖ/PDY örgütünün çözülmesine katkı sağlayacak beyanlarını sunması için ifadesinin alınmasını ve tahliyesine karar verilmesini” istedi.

İbrahim Okur’un avukatı Çağrı Çetin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği dilekçede, gizlilik kararı verilen ve yasa gereği gizli yürütülmesi gereken ceza soruşturmasında itirafçıların yazılı ve görsel basında yer alan ifadelerinde müvekkili Okur’a suç isnadında bulunan açıklamalara yer verildiğinin görüldüğü belirtildi.

İbrahim Okur’un tutuklu olması, kendisiyle görüşmenin kısıtlı oluşu nedeniyle hakkındaki gerçeğe aykırı beyan ve açıklamalara bugüne kadar cevap vermesinin mümkün olmadığı öne sürülen dilekçede, şöyle denildi:

“Müvekkilime yöneltilen isnatlarla ilgili beyanına başvurulması, soruşturmanın etkin yürütülmesi ve adil yargılanma hakkının da gereğidir. FETÖ/PDY yapısı hakkında bugüne kadar yaşadıklarını, örgütle ilgisi olduğunu düşündüğü kişileri, yerine göre tahminlerini gerçek suçluların ortaya çıkması amacıyla ve devletle işbirliği anlayışı içinde tüm açıklığıyla dün Silivri 3 No’lu Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna sunduğu dilekçeyle anlatmıştır. Müvekkilim, tüm samimiyetiyle adli makamlara da ifade vermeye hazırdır. Örgütün çözülmesinde etkili olabilecek söz konusu dilekçede kamuoyuna arz edilen itirafçı beyanlarında yer alan konular da dahil adli makamlar huzurunda açıklama yapmak istemektedir.”

Eski HSYK 2. Daire Başkanı Nesibe Özer daha önce verdiği ifadesinde, eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur’un Yargıtay üyeliğine seçilecek kişileri belirleyip seçilmesi için kurul üyelerine dikte ettiğini ve 25 Aralık soruşturmasıyla ilgili HSYK Genel Kurulu basın bildirisinin yayınlanmasını planladığını iddia etmişti.

FETÖ’NÜN İTİRAFÇILIK OYUNU MU?

Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, itirafçı olmak için başvurdu. Eski HSYK imamının itirafçılık talebinin arkasından FETÖ’nün yeni bir oyun peşinde olabileceğine dair ciddi kuşkular ortaya çıktı.

Erzurum’daki Gülen Vakfı’nın eski yöneticilerinden ve FETÖ’nün çeşitli kademelerinde görev aldıktan sonra 2 yıl önce örgüt ile yollarını ayıran Ümit Akdemir’in sabah.com.tr’ye yaptığı özel açıkalamalara göre, teröristbaşı Fetullah Gülen kendi yakınlarını ve VIP örgüt üyelerini itirafçı yapıp kurtarma peşinde.

Akdemir FETÖ’nün itirafçılık oyununu şöyle açıkladı:

“Fetullah Gülen çetesinin itirafçı olması konusunda da iki yüzlü davranıyor. Kendi ailesinden olan ve sırlarını bilen köklü elemanlarının sınırlı ve yanlış itiraflarda bulunarak itirafçı olmasına fetva verirken örgütün diğer kademelerindeki üyelerine ‘itirafçı olursanız dinden çıkar münafık olursunuz’ şeklinde telkinlerde bulunuyor. Cezaevindeki kendi yakınlarına özel mesajlar göndererek itirafçı olması ve cezaevinden bir an önce çıkarılması konusunda her yöntemi deniyor. Gülen’in yeğenleri de itirafçı olmaya başladı.”

Akdemir’in bu sözleri eski HSYK 1. Daire Başkanı FETÖ’cü İbrahim Okur’un itirafçılık tezgahına başvurduğu şüphesine neden oldu.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir